Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La France (8)


Recommended Posts

Sybille,super vestea!!!!![cool]!ma bucur pentru tine ,incerc sa ma pun in pielea ta si sa-ti simt bucuria ,eu inc asint la stadiul de .....trimis CV-urile ,nu am facut inc asuma de 50 a lui Debbye ,asa ca mai am de "galerat"!!!!!eu ca si ea ,ce am gasit si vroia sa ma angajeze cu CDI la magazinul de carne unde am lucrat patru luni,da unde era munca de sclav cum zicea si Debbye!acolo ar fi vrut el sa am prinda dupa ce a vazut cum muncesc dar nici eu nu mai sint ca la 20 de ani sa trag ca nebuna !!!asa ca scriu ,si scriu ,si scriu! am ajuns experta in scrisori de motivatie !!!!! Apropo Sybille de cit timp esti tu inscrisa in Interim? Aura&Luca,2 ani si 2 luni! "Daca dragoste nu e nimic nu e" http://yamafoto.com/?ref=6538
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Aurelia si Chatonel...multumesc mult pt. ajutor[flo] mama ce preturi...mari rau...cazare caut pt. doua colege care pleaca cu o bursa si voi merge si eu pt. 2 sapt. acolo. ufff greu.. oricum mai caut si mai astept sugestii de la fete care stau in zona...sau in campus la universitate , ma gandesc ca atunci este perioada de vacanta si poate avem sanse sa gaim ceva mai ieftin (si sarac si cu pretentii[bang]) aa...pana m-am lamurit in ce regiune este Strasbourg...mi-a trebuit mult...[bang] va multumesc mult si va pup cu drag.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari fetelor. Vad ca ati "descoperit" si voi Telerabais... Am incercat si noi pentru Romania, la inceput cu inima stransa insa cand am consultat factura Francetelecom pe internet, am ramas surprinsi ca pentru vreo 35 de min. pe fix (tarif redus) avem de platit 0,69 de cts. [cool] Am incercat si pe mobil si aceeasi chestie. Probabil ca cei 12 cts pe min, cum spune "roboata" reprezinta cat e tariful local la ora respectiva, nu stiu. Cert e, ca de 2 saptamani noi numai prin ei sunam. Va pupam. [gravi]L si bb mic (DPN 20 oct.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa-ti raspund Pietricio: da! Uite link: http://www.espaceclient.francetelecom.com/pu_index.htm Trebuie insa sa te inregistrezi. Daca mai tin bine minte, atunci cand am facut inscrierea noi, iti cere nume, prenume, o cheie personala (ID) si o parola, un mail si cat a fost ultima factura. Ca sa vezi factura in timp real trebuie sa te duci pe "votre consommation", undeva in stanga (Ligne Fixe) si poti chiar sa alegi o anumita perioada si iti detaliaza cat si cu cine. Cam atat. Sper sa te ajute. Pupici. [gravi]L si bb mic (DPN 20 oct.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by tzuc
Aurelia si Chatonel...multumesc mult pt. ajutor[flo] mama ce preturi...mari rau...cazare caut pt. doua colege care pleaca cu o bursa si voi merge si eu pt. 2 sapt. acolo. ufff greu.. oricum mai caut si mai astept sugestii de la fete care stau in zona...sau in campus la universitate , ma gandesc ca atunci este perioada de vacanta si poate avem sanse sa gaim ceva mai ieftin (si sarac si cu pretentii[bang]) aa...pana m-am lamurit in ce regiune este Strasbourg...mi-a trebuit mult...[bang] va multumesc mult si va pup cu drag.
pai tu cu asta trebuia sa incepi, sa spui ca-s studente!!! Nu e aceeasi mincare de peste! www.cnous.fr/crous-strasbourg/ international/logement.htm strasbourg.lindic.fr/ www-pole.u-strasbg.fr/FR/vous-etudiez/ services/logement.html Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Mirunda ,raspunsul care mi l-au trimis azi: Le 28 avr. 04, à 00:29, Galerne13@aol.com a écrit : > Je suis intéressé louer un mobilhome pour trois personnes ! Deux > adultes et un enfant, en période 22 juillet-04 août 2004. > Avez vous une offre a me faire ? > J'attend votre réponse à cette adresse ! Merci beaucoup ! Bonjour, Toutes nos annonces sont sur notre site http://www.allovac.com . Pour plus de renseignement sur les locations, appelez directement les propriétaires en téléphonant au 08 99 70 10 05 - Ref 100 Vous obtiendrez alors un code d'accès afin d'obtenir les coordonnées directes des loueurs. Les réservations se font directement entre particuliers. Cordialement. Aura&Luca,2 ani si 2 luni! "Daca dragoste nu e nimic nu e" http://yamafoto.com/?ref=6538
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...