Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele din USA, poftiti la o barfa!!! (16)


Recommended Posts

Ach so, Conchita, e din porumb. Cream of Wheat e din grau, asta-i diferenta. L-am vazut eu pe rafturi, dar n-am avut curiozitatatea sa ma uit. Stiam ca americanii sudisti il mananca la micul dejun. Allya, cred ca marcile de lapte difera de la stat la stat si de la market la market. Evident si marcile difera la gust. Ideea e ca whole milk e ala cu grasime normala si care-i bun. Eu iau 1% ca sunt in diet, dar la cafea tot din ala intreg pun, ca apa cu apa nu merge. Lexi, io am intrebat de belete. Multam.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu locuiesc la casa....de asta am intrebat de reciclabile..[:)]....iar cand pun chestia aia pt gunoi ca sa-l ia , trebuie sa aiba o anumita pozitie? Ce sa fac daca mocheta asta deschisa am gasit-o cand ne-am mutat?[bang]....probabil voi fi nevoita s-o curat in fiecare zi....credeti ca e mai bine sa-mi cumpar aspirator separat de aparatul de curatat?...ce marci ar fi mai bune?......ca de stat in genunchi si curatat nici nu se pune problema....ca mi-ar lua o zi intreaga sa curat toata casa [bang] moniq
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor (si Mircea), unde gasesc filtru de cafea italienesc din ala de aluminiu ce se pune pe aragaz ca sa faci expresso, ca am vazut odata, dar nu am cumparat [bang] si acum nu mai gasesc... LAURA, e bine de stiut ca laptele nu-i la fel in toata America, ca in Ohio inafara de cel Lactaid si organic (se mai gaseste si pe la amish, de exemplu) e dezastru... ca pe mine tare rau m-a disperat faza cu laptele ca eu beau zilnic cateva cani...[:D] si asta facut pt cei cu intoleranta la lactoza era singurul cu gust bun... da in schimb untul si smatana (cele nesarate) is ca de la taranii din Romania! yummy! [pofta] MIRCEA cat timp are copilasul tau? ca daca e mai mic de 4-6 luni e f posibil sa nu fie pregatit sa manance inca! si atuncea mai lasa-l nu te grabi cum zice si Lexi! el trebuie sa nu impinga mancarea afara si asteapta sa-i dispara reflexul asta, sa stea cu caputul f drept si cu spatele drept nesprijinit sa intinda manutele cand mancati voi, ma rog astea is cateva semne ca ar fi "ready". Deasemenea consistenta si gustul primului aliment trebuie sa fie cat mai aproape de ce este el obisnuit: de aceea incearca cu cereale de bebelusi fara arome, facute cu lapte de mami sau praf si intr-o forma cat mai lichida, iar lingurita sa fie din cea mai mica si ingusta usor de bagat in gurita la bebe.[flo] Si in rest muuulta rabdare si repetitie...[copil] va pupic, allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna la toata lumea! Raly bine ai aparut prin zona. Sti ca mi-ai ramas datoare cu niste poze din RO? Ce te faci ca ai uitat ? hi,hih,hi Noi ne-am mutat din aprt in vara care a trecut. Statusem acolo 3 ani. Mocheta o spalasem aducind o companie de curatat. Din 500$ ne-au trimis numai 400. Gaurile le-am astupat, nu erau pete ,nu era nimic defect, se putea muta cineva. Cica ne-au oprit pentru curatenie si pentru zugravit. Nu am vrut sa ma cert cu ei, dar cica ar exista o lege cum ca daca stai peste un anumit timp, nu au dreptul sa-ti opreasca bani pentru nimic. Si cu toate astea...Depinde de land lord si de contractul pe care l-ai semnat. Citeste-l cu atentie! La inspectie nu am putut fi de fata , pe motivul ca apartamentul trebuia eliberat complet si numai dupa aceea facuta inspectia. Mutare usoara!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moniq, la market se gaseste de inchiriat carpet cleaner (masinaria) cu care sa cureti carpetul. Nu stiu cat costa pe zi, si e si sampon, ala il cumperi. Intreaba la customer service. Nu cred ca are rost sa-ti cumperi tu unul. Cat despre gunoi, cel mai simplu intreaba gunoierii, sau vecinii, daca din intamplare vorbesc cu tine, ca oamenii-s ciudati prin partile astea, locuiesc ani in sir lanaga cineva si nici buna ziua nu-si dau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna la toate fetele!!! Referitor la ce spunea Mircea de bb-ul nostru, vreau sa complez putin. Bb-ul nostru maninca de la 4 luni si acum are 7 luni jumate De 2 zile ne face asta sa bbbbrrrrrrrie si asa imprastie tot in jur. Dar o face de la inceput de cind il pun in scaunul de mincat. Ne-a mers o seara, ca i-am dat o hirtie sa se joace si apoi un pahar de plastic ca sa fie ocupat pina ii dadeam mincarea. Eu am impresia ca se joaca. El rizind bbbbbbbbbbbrrrrrie ca si cum s-ar juca. In ideea ca sa il lasi si sa mai incerci, am citit despre asta si asta se cam refera atunci cind incepi cu produs nou, in ideea ca nu ii place. Ceea ce ma gindesc acum este ca poate s-a plictisit de gusturi. Renata, sotia lui Mircea - fetita cu codite, chibrite....:-))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...