Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele din USA, poftiti la o barfa!!! (16)


Recommended Posts

Hai ca acum o sa va plictisesc cu detaliile.... Blue Eyes a venit cu avionul din Oklahoma pentru ca noi l-am cumparat de la un breeder. Nu am vrut sa cumpar de la pet store pentru de cele mai multe ori catelusi vin din puppy mills si au o multime de probleme de sanatate. Este rasa Weimaraner, blana este gri argintie si moale ca o catifea. Ochii sint albastri deschis si cind se uita la tine, pur si simplu te topesti. Labutele sint mari cit jumatate din palma mea. A implinit 9 saptamini azi. Toti am roit in jurul lui ieri si el a tinut-o numai intr-o atipire (era obosit dupa drum). Punea capul cind pe genuchiul lui Alex, cind pe genuchiul lui Nick. Am dat telefon acasa si iar e la nap...Copiii sint peste masura de fericiti si incintati in special ca stiu ca se va face mare si se vor putea hirjoni cu el pe masura. Anamaria mama la Nick (6)& Alex (3) [url]http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/alex2.jpg[/url] [url]http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/nick2.jpg[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor care va sarbatoriti, LA MULTI ANI! v-am "reperat" si la felicitari&anunturi :) Olivia (Lai) e super noua poza de la profilul personal! Anamaria, sa va traiasca micutul gri-argintiu cu ochi albastri! :)) e superb! la voi cum se manifesta primavara? ca aici plouaaaaaaaa, iar aseara mi-a trebuit geaca de iarna... pupici. http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multzumesc tuturor pt inf despre mancarea organica, acuma mai trebe numai sa o caut si sa vad daca este intradevar cum se zice (foarte buna in comaratzie cu celelalte). Anamaria este frumos Blue, sa avetzi parte de aventuri frumoase cu el... sa ne spui pe cine cade datoria ingrijiri lui. Kim sarcina ushoara incontinuare, o sa ai fata sau baiat? O zi buna la toata lumea si multa sanatate. Gabbriela & Julian [bibe] http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/gabbriela_h/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu ingrijitul catelului eu sint resposabila cu mincarea si plimbatul de dimineata (si pina se invata sa faca pisu eu il scot si noaptea pe la 2:00), cu veterinarul, cu spalatul si in week-end. Mama ii da de mincare la prinz si-l scoate cit nu sint eu acasa. E cam greu pina reuseste sa se tina toata noaptea de pisu si pina invata sa ceara afara. Anamaria mama la Nick (6)& Alex (3) [url]http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Alex3.jpg[/url] [url]http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Nick3.jpg[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Hehe, o sa ma intrebati cum de-am aterizat pe aici...va spun. Duminica trecuta a fost in parohia noastra parintele episcop Irineu. Printre altele, a subliniat sa tinem la limba romana, la limba mosilor si stramosilor nostri,la traditie. A spus ca in America unii romani vor sa se vorbeasca engleza in biserica. Prin urmare am si eu o intrebare (in cazul in care stiti): cum de se intampla asa ceva? [alcool]Chiar, avem un preot nou. Celalalt, de "buni" ce suntem :(, a plecat undeva in Florida. Numai bine. anto
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,[hia] Eu sunt Raluca si stau in Bay Area, CA, mai precis in Richmond. As avea si eu o intrebare , sper sa nu va supar cu faptul ca ma bag in discutiile voastre, cu care de altfel sunt la curent. Asadar peste doua saptamani ne vom muta in alt apartament (inchiariat) si vreau sa stiu , atunci cand va aveni mom sa il predam pe acesta si sa ne faca inspectia, la ce sa fiu atenta? Eu voi incerca pe cat posibil sa il las impecabil, dar dupa ce am stat un an si jumatate in el nu poate sa mai fie ca la inceput cand totul era nou, frigider, mocheta, hota, jaluzele, peretii proaspat varuiti, etc. Voi incerca sa salvez depozitul initial($300) dar sunt sigura ca ei vor gasi ceva ca sa ne impute[:(!]. Este singurul apartament in care am stat de cand am venit aici, deci sunt la prima experienta de acest gen, si de aceea va cer sa ma ajutati. Multumiri[flo], raly
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am mai gasit si noi! Dupa o saptamana zbuciumata, revenim, catinel-catinel, la programul obisnuit si, cum forumul face parte din cotidian, luam startul de aici. La multi ani pentru sarbatorite, sarbatoriti (pupici pe obrajori de Marc, vazui in calendarul de niu giarzi ceva :)...) La noi fu vant de pneumonie la grupa mititica, am stat cateva zile in spital, cumplita experienta, toata grija si bunavointa personalului medical, toate facilitatile si aparatura, butoanele patului si gheata din paharul cu apa, toata henna de pe piata americana n-o sa-mi mai acopere firele albe. Uf, fetele, numai mama sa nu fii!... vorba mamei mele. Anto, preotul din zona noastra este unul care face cinste tagmei din care vine, daca ar fi majoritatea cum este dumnealui, nu ne-am mai baga in afacerile bisericii si in deciziile ei cu privire la botezuri sau catedrale. In biserica de aici se vorbeste exclusiv limba romana, printre care se mai strecoara un hello si-un thanks, dar trece neobservat. Ce imi pare mie rau e ca tanara generatie (10-15-18 ani) prefera engleza in comunicare, probabil ca se simt mai cul asa :-) Si mai e ceva cu care nu sunt de acord: duminica, in timpul slujbei, copiii sunt invitati intr-o sala la parterul bisericii, pe de-o parte sa nu deranjeze liturghia, pe de alta sa mai stea unii cu altii, in picio-comunitatea de romanasi. Acum, n-ar fi nimic nelalocul lui, dar am coborat si eu odata sa vad ce fac ei acolo si mare mi-a fost mirarea sa-i aud palavragind pe limba lui shakespeare, incurajati si de nenea si tanti care aveau grija de ei. De atunci, ura si la gara! ca tot nu foloseste nimeni trenul prin sat pe la noi. :-)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...