Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

simptome de sarcina???


Recommended Posts

FLORI,

Nu dispera!

Mie incepand cu 30 de ani mi-au iesit testele nagative in fiecare luna. Prin ian 2002 m-am dus la dr. sa intreb daca chiar nu se poate si a spus:NU, nu se poate.

N-am disperat.

In nov 2002 am ramas insarcinata. Eu sunt ca un ceas. Stiu nu doar ziua ci si faptul ca in a doua parte a zilei imi vine menstruatia, si anume intre ora 18,00 si 20,00. Asa a fost mereu. Eu nu am avut simptomele clasice pana la 7 saptamani. Bine, deja stiam ca astept un BB. Nu am avut greturi, mi s-au umflat sanii in draci si am inceput sa cresc. In dec am luat 6 kg. Si a inceput sa imi fie somn. Atat.

Dar ce voiam sa spun este ca nu am ramas insarcinata pana nu am vrut cu adevarat un BB, adica pana nu am fost pregatita pt el, pana nu am fost gata sa renunt la afacere si sa stau acasa.

E o poveste fumoasa si un pic trista cum s-au potrivit lucrurile, nu acum in alt topic poate, dar pana nu am putut spune sincer: orice ar fi vreau un copil! nu am ramas insarcinata.

Deci nu dispera si succes.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Testul pe care l-am facut este gen 'barza' la noi(eu nu sunt in tara acum,sunt in Islanda)si am luat de asta pt ca am facut N teste pana acum(toate negative[bang]) si am zis sa nu dau atatia bani pe Clear Blue,pt ca parca nu-mi venea sa cred ca ar putea iesi pozitiv.

 

Temp era si dimineata 37,1(de vreo 4 zile e asa),dar nu mi-am luat-o deloc luna asta,decat din momentul in care am vazut ca ma dor sanii.

 

Iar cu simptomele...durerile astea de sani nu le-am avut niciodata si...sunt fierbinti si tari si mari...

 

Habar nu am ce sa zic,ce sa cred..

 

V-am spus,ma gandeam ca,faptul ca am mers la baie cu 3 ore inainte de a face testul,ar putea sa influenteze cumva rezultatul.Voi ce parere aveti?

 

Si altceva:in caz de sarcina,cam cat timp ar trebui sa ma tina simptomele astea(mai ales cu sanii)??Daca e o intrebare cretina......SCUZE!

 

Va pup

 

Flori

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Flori am urmarit cu sufletul la gura evolutia ta.

Avind in vedere ca ai un ciclu asa de neregulat e cam greu sa ne dam seama noi daca esti sau nu insarcinata. Poate si testele de sarcina "sint cam derutate".

Ma intreb daca nu poti face o analiza a singelui ca sa afli raspunsul exact.

Oricum ar fi nu te descuraja ca daca iti doresti asa de mult se va intimpla. Uite eu am un bebe de 10 luni si acum sint din nou insarcinata si sint in luna a 7-a. Pina la sarcina cu bebe 1 am pierdut o sarcina si am crezut ca e sfirsitul lumii si ca eu nu o sa reusesc sa am copii, dar nu a fost asa.

 

Nu cred ca conteaza la ce ora si cu a cita urina faci testul, cu toate ca se recomanda urina de dimineata.. Daca e sa iasa pozitiv iese. Pentru linistea ta mai repeta-l peste o zi doua si tine-ne la curent.

 

http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003

 

si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flori id="red">si la mine primul test a iesit negativ cu toate ca matei era f bine implementat acolo. Asa ca poate teai grabit putin...eu l-am mai facut in a treia zi de intarziere si a iesit pozitiv !!!

 

Ai incredere in Cel de Sus ca el le aranjeaza cum stie El mai bine.

 

Numai bine,

 

Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999)

 

Album Andrei:

http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele....nici nu stiu ce sa spun...nu imi gasesc cuvintele ca sa exprim ceea ce simt...adica:nu stiu ce as fi facut daca nu depistam acest forum,daca nu va gaseam.

 

Va consider prietenele mele si vreau sa va spun ca zilele astea m-ati incurajat mult mai mult decat cei din jurul meu(cu exceptia sotului meu,care sta cu sufletul la gura,in speranta ca de data asta VINE bebelusul mult asteptat).

 

Ce sa mai spun??Cuvintele sunt de prisos...VA MULTUMESC pt ca sunteti alaturi de mine si...mai astept parerile voastre(la multe dintre voi,din experienta).

 

Va pupic dulce si VA DORESC TOT CE VA DORITI.

 

 

[flo][flo][flo][flo][flo][flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flori, pe toate testele de sarcina (si pe Clear Blue) scrie ca e posibil un rezultat fals negativ daca sarcina e foarte mica, pentru ca concentratia de hcg (hormonul de sarcina) este inca foarte mica. Si se recomanda sa repeti testul dupa vreo 3 zile (daca ai rabdare). Cel mai sigur este insa testul de sange, unde se masoara concentratia de hcg.

Iti tin pumnii!

Pupic

 

Irina, burtica cu baietel

 

33+ saptamani (DPN 9 iunie)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt incurajari,Irina!

 

Mai stau cateva zile si,daca am aceleasi simptome,o sa fac alt test,de data asta-Clear Blue.

 

Deocamdata vad ca simptomele nu au disparut-sanii ma dor,sunt tari si fierbinti,iar dimineata temp era tot 37,1.Oare are vreo importanta faptul ca aseara era 37,7?Conteaza temp luata in alt moment al zilei?

 

Va pup[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flori, iti tin pumnii in continuare. Temp seara normal ca e mai mare...si a ta e mare-mare. La mine, cand am ramas insarcinata, seara era cam cu 0.2-0.4 grd mai mare ca dimineata. Eu am facut test Blue dream, care la noi e f ieftin (30.000 lei) si se poate face in orice moment al zilei. La mine a iesit pozitiv la 5 dupa amiaza, in prima zi de intarziere. Daca e sa iasa pozitiv, iese la orice ora...dimineata e concentratia hcg mai mare. F sigur e testul de sange, eu l-am facut a doua zi de intarziere si era 244.0 mUI, deci sarcina.

asteptam vesti bune!!!!

 

aime

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flori, draga, eu stiu, si asa am vazut postat si pe forum de anis, ca temperatura relevanta este cea bazala. Ea poate varia in timpul zilei din mai multe cauze, dar aceea nu conteaza, ci numai cea de dimineata de dinainte de a te da jos din pat.

In rest, iti tinem pumnii, sa fie cu noroc si cu ochisori si sa ajungi rapid la rubrica de mamici de ianuarie, dupa ingerasu!

Tina [hippi]

 

Speranta moare ultima.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...