Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (22)


Recommended Posts

Fetelor, mai azi sunt sigura ca Alex ma pupa, adica ma ia de gat si imi aplica o ventuza pe obraz asa baloasa si cand il pup eu face inapoi asa, da cu balute! si daca il pup mult face si el asa dar de multe ori si ma strange tare de cap [copil] asa ii de nostim! in rest e f guraliv si vioi si rade non-stop.

 

Mai ce intelegeti voi prin masuri? eu inteleg lingurite cu varf (din acelea de bebelusi), asa si voi?

 

va pupic,

 

allya si alex-dinu (28 oct 2003)

http://community.webshots.com/user/allyalex

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns

DANA eu in locul tau as renunta la femeie, pai se poate asa ceva? sigur gasesti pe altcineva! sunt atatia oameni fara de loc de munca si care sunt cu bun simt! nu cred ca are bine grija nici de copil desii iti da tie impresia asta si faptul ca e cam prostuta mie nu mi se pare bun, caci trebuie sa aiba grija de copil cum trebuie si daca nici laptele praf nu-l stie prepara eu personal nu as lasa copilul cu cineva atat de retardat, scuza-ti-ma de cuvantul tare folosit.

Socrii si parintii tai nu-si pot lua un concediu sa te ajute cu copilul? macar ai tai sunt in Romania, sigur se poate sa te ajute! si daca isi iau concediu fara plata! daca zici ca mama ta are salar mai mic decat ii oferi tu femeii aleia, mai bine atunci ar veni ea sa te ajute.

 

va pupic,

 

allya si alex-dinu (28 oct 2003)

http://community.webshots.com/user/allyalex

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neatza!

 

Allya, si Luca stie sa ma pupe, numa' ca la noi e dragoste cu nabadai. Adica io ii zic: "Pup-o pe mami" si el, hatz, ma linge si ma musca de obraz si de barbie. Da' asa stie el sa pupe... Tre sa faca ceva si cu dintii astia multi.

 

La mine o masura de cereale e echivalentul unei linguritze normale cu varf.

 

Evident ca tot la 5 s-a trezit sa manance, chiar daca a primit masa de seara cu o juma de ora mai devreme decat ora obisnuita. S-a format deja reflexul la el cu ora 5. Oare cat l-o tine pana o manca si el o mancare normala la ora 7?

 

Liliana, nu pot sa te sufar nici pe tine, si nici pe pitcul tau. Auzi tu, sa-i iasa dintii si el sa doarma noaptea. Halal copil mai ai. Voi sa fiti sanatosi si sa aveti parte de copil cuminte!

 

Allya, si eu cred ca fetele sunt mai precoce decat baietii. Astia sunt mai puturosi. Ce sa va zic de al meu puturos... La 7 luni nu zice nici macar o silaba. A zis o data "me me" cand era suparat rau si o data "da ba". In rest "aaaaaaa", "eeeeeee" si atat. Cred ca asta o sa vorbeasca pe la 2 ani.

 

Azi o sa cam lipsim pt ca mergem la tara la bunici. Abia astept sa-l tin pe Luca la aer o zi intreaga. Am de gand sa-i iau si premergatorul sa circule si el prin curte, ca daca bunicul tot s-a chinuit sa puna asfalt in toata curtea, acum poate juniorul sa circule fara sa se impiedice in bolovani.

 

Azi am inregistrat un succes major: pt prima oara Luca a adormit singur in camera, fara sa urle. De obicei stateam langa el pana se culca, fredonam o melodie si il mangaiam pe frunte. Azi a hotarat ca e baiat mare si poate sa se descurce si singur. In schimb am dat de alta belea: de 3 zile nu vrea sa mai doarma afara in carutz. Ieri a urlat in hohote o ora pana am ajuns cu el acasa, l-am pus in patutz si a adormit in 3 secunde. Of, ce ma fac eu cu el zau daca mai stiu... Are la toane si tabieturi mai rau ca un mos si o baba la un loc.

 

pentru Raul Gabriel si Viviana Alexandra!

 

 

 

http://community.webshots.com/user/adamestii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haideti ca mai intru si eu acum, cat mai avem net, ca de luni cred ca se termina "bucuria" cu internetul pe cablu ... ca oricum plecam si am zis ca nu mai avea rost sa mai dam inca 100$ luna asta ...o sa intram pe dial-up si asta e.

Despre Matei mari stiri nu am, decat ca se incapataneaza sa nu mance nimic ce contine carne (zau ca nu stiu ce sa mai fac cu el ... isi face singur greata cand simte mancarea in gura ), ieri l-am lasat cu matusa-mea cand am plecat in Ungaria (by the way, ne-am gasit valize, suntem fericiti), si saraca de ea mi-a zis ca s-a luptat cu el jumate de ora sa mance 10 lingurite de pireu de cartofi+morcov+carne de pui, si alea cu urlete si zvarcoliri ... nu stiu ce sa ii mai adaug in el sa il mance. Am incercat cu lapte praf ... tot asa.

Noi de luni ne apucam de bagaje, cantarit, ca timpul zboara si mai avem 3 saptamani mari si late!

Va las .... ca Matei vrea sa ne jucam

 

http://community.webshots.com/user/carmen77102

 

Carmen si [copil] Matei Gabriel - 27.10.2003

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DAVIDUTZA felicitari pt David al tau! ca intrebasesi de jucarii, eu ii cumpar tot felul: jucarii de plus cu parul dcurt si moi, la care nu le iese parul si nu au nimic ce poate fi inghitit pe ele (se pot si spala) ii dezvolta dexteritatea si ii vor placea f mult ca le linge si le pipaie!

jucarii de ros pt frecta gingiile pt dintisorii care vor veni!

jucariile cu forme si culori, mult mai mari decat sa le poata inghiti, insa destul de mici sa le manipuleze.

jucarii care canta si fac luminite cand le loveste si prinde cu manutele sau care vibreaza, astfel invata ca o anumita actiune are si efect!

culorile sa fie cat mai vii si mai variate!

eu i-am luat acum o jucarie o mige rotunda de la fischer price care e de fapt un catel cu urechi de culori si texturi diferite, are si 2 fire curbate in cap bine ancorate de care el trage cu 2 degetele (ii dezvolta asa numitul pincher grasp, un mod de a apuca cu aratatorul si degetul mare), urechile le roade si are si o inimioara cu bilute pe burta pe care cand o apasa latra si apoi canta o melodie si vibreaza. Picioarele catelului sunt de cauciuc si el este rosu cu galen, o ureche mov si una verde...

i-am mai cumparat o orga muzicala (nu e pt bebelusi ci pt copii mari) care ii place ca daca pune manutele sa butoneze scoate sunete, la fel si daca o loveste cu picioarele...i-am luat-o pt ca am observat ca a fost extrem de incantat de un acordeon...

zurgalaii ii plac si telefonul meu...si tastatura evident, iar pungile le adora dar nu-l las sa nu si le puna pe fata sa se sufoce.

 

Azi s-a ridicat in fundic de pe spate, s-a tras singur de marginile vanitei si a stat si s-a jucat cu catelul, dar nu sta el prea mult ca isi gaseste alte preocupari si se misca si atuncea se dezechilibreaza[:D] da ii tare scump cu pupacitul scuipacios si balos!

Isi baga mana in scutec si umbla la p---lica si rade! de abia il tin cand face kk ca isi baga mainile acolo si dupa aia vrea in gurita cu ele!

 

va pupic,

 

 

allya si alex-dinu (28 oct 2003)

http://community.webshots.com/user/allyalex

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bang]Hai ca ieri mi-a sarit randul de la calculator ca nu m-a lasat zana mea. De-abia am reusit sa citesc ce-ati scris ca nici o sansa sa mai scriu si eu.Am fost joi la vaccin...toate bune si frumoase vreo 4 ore...adica am fost cu finele mele sa mancam ceva la un rest.ca n-am mai facut-o demult, apoi am dat o tura pe la niste magazine sa mai stricam niste bani[bang][bang]si-apoi a inceput showul.A facut si febra, nu foarte mare 37.9 .A fost prima oara cand i-am dat Tempra pentru febra.A urlat fetelor de nu stiam ce sa-i mai fac.Acum nu stiu daca toate au fost de la dinti sau de la vaccin.Ieri a continuat ce incepuse joi seara.Numai in brate ii trebuia...cum o puneam jos cum urla .Cred ca a inceput sa se si rasfete mai mult...ca am observat ca daca o las 15 minute sa urle si merg pe urma la ea....zici ca plange dar de fapt nu are nici pic de lacrima in ochi.Sper sa-i fi trecut..oricum avem deja 2 dinti..ultima realizare.A si cantarit-o are 8.120 si 69cm.A luat 300g in 3 saptamani.Eu zic ca e cam putin dar doctora a zis ca-i bine.Voi ce ziceti?

Allya, pai si pe mine tot asa ma pupa si Andrea...ii dau obrazul si-mi pune toata gurita aia ei "baloasa" si e atat de satisfacuta!!!

printre altele...a venit caldura si la noi...Sunt o fericita.Ieri au fost 29 grade..deja uitasem cum e sa fie asa de cald.deja dormim cu geamul deschis....si e tare bine.

Hai ca merg sa ma mai joc putin....

 

http://community.webshots.com/user/sympa200

http://community.webshots.com/user/sympa2000

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare pentru voi fetelor...ce suc le dati la bebei?Il faceti voi sau il cumparati?Eu as prefera sa il fac eu ...dar am un storcator de fructe super...numai ca am atata de spalat la el de-mi vine rau!!!!Cam cat as putea sa pastrez in frigider daca fac eu suc???Ca zau....daca pentru 50ml imi murdaresc storcatorul!!Sau poate sa merg sa-mi cumpar unul altul mai micut.

 

http://community.webshots.com/user/sympa200

http://community.webshots.com/user/sympa2000

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sympa eu ii fac sucul acasa,de multe ori dau pe razatoare marul sau morcovul dupa care il strecor si iese si suc,ca sa nu ma chinui mereu sa spal storcatorul.Stiu ca nu prea e bine sa il pastrezi mai mult de 2 ore(marul si morcovul),de restu nu stiu ca nu doar o data am pus la frigider suc de portocala,mar si morcov si a doua zi nu mi-a placut cum arata asa ca l-am baut eu.

 

Iaurtul il fac deocamdata eu,poate mai incolo trecem pe cumparat.

Azi a papat cam 400 gr de ciorbica cu bors,facuta mai mult piure cu spanac,morcov,ou,cartof si verdeata.Mai pe seara o sa papam si cereale,dar tot tzitzi e de baza,tot 6-7 mese avem pe zi.Cind nu mai vrea tzitzi se joaca cu ea si o mai musca,dar eu ii zic au ma doare si atunci o lasa si rade.Si noi avem momente de tandrete cind ne iubim amindoua,ma mangaie cu minutele si ma pupa pe fata sau ma musca depinde in ce toane e, si e teroare cu parul meu,ma trage de el cind il prinde...

Azi a zis si ea Ma-ma,toata ziua asta a repetat ma-ma si da-da,taty mai are de asteptat.

De citeva zile tot incearca sa se ridice sg in fundulet,daca sta semiculcat se ridica, daca sta culcat se ridica putin si cade la loc.

 

Va pupam si va dorim un wk placut

 

Julia23

http://community.webshots.com/user/julia062003

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...