Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (22)


Recommended Posts

Buna fetelor,

 

Numele meu e Oana si am doi baietzei, Bryan Alexandru nascut pe 26 februarie 2001 - deci 3 anishori si Sean Raphael , nascut pe 29 decembrie 2003. Sper sa ma primiti si pe mine in mijlocul vostru.

 

Bryan al meu e tare zurbagiu , nu sta o clipa locului ...e un mic terminator ...la gradinitza ii termina pe colegii lui de grupa care sint toti cam cu an mai mare ca el iar acasa vine si ne ia pe noi de proaspeti si de buni...noi plus cateii. Avem o catea dog german ,Greta, care e mare mare si mie daca as fi copil mi-ar fi cam frica sa ma apropii de ea daramite sa fac ce face bryan ....se uita la dintii ei , o cauta in urechi , o calareste ....se suie pe ea si se agata cu miinile de gitul ei si ea il plimba prin casa ....am circul la mine acasa nici nu mai imi trebui alta distractie ...e, problema mare e ca Bryan are o personalitate foarte puternica, nu vrea sa asculte deloc, vrea sa se imbrace numai cu ce alege el ...vrea sa vada toata ziua Spiderman, X-man si Hulk (mare greseala am facut cind l-am lasat sa vada asa filme) ...si nu intelege decit de bataie la funduletz. Plus ca noi il punem in pat la 9 seara, cu lumina stinsa si usa inchisa la el in camera dar el se joaca pina pe la 11 pe intuneric ....si culmea ....dimineatza se scoala la 6 , ca desteptatotrul. Ce sa ma fac cu el sa il mai calmez? Doctorii spun ca e hiperactiv si sa ii dau pastile dar eu nu vreau asa ceva.

 

Gata s-a sculat bebe cel mic , ma duc la datorie si daca vad ca nu v-am suparat scriind atit de mult va scriu si despre cel mic mai tirziu si o sa pun si niste pozutze.

 

Pupici de la Onutza

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns

In sfarsit.

Am scris de pomana vreo doua mesaje si chiar ca imi pare rau fiindca nu prea am timp.

La multi ani tuturor bb-lor!

Pozele sunt fermecatoare. Avem cu ce ne mandri.

 

Abia astept sa vin in tara. Sper sa reusim sa ne vedem. Imediat ce imi iau biletele voi sti cand vin si cat stau. Apoi ne organizam in functie de timpul fiecareia.

 

Carmen77- Suceava e locul meu de suflet. Desi am plecat de muuuuult de pe acolo, revin mereu cu drag. M-am casatorit in Bucuresti (civil) dar am venit sa fac cununia religioasa acolo (Biserica Sf. Ioan cel Nou).

Sympa - Incerarca sa cumperi branza de vaci organica. Aici se gaseste in magazine (pressed cottage cheese) dar cred ca si la voi este. E buna. Maia o papa cu banana.

 

numai bine,

Z.

Miruna 5 ani,

Maia, 5 luni

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oanaid="red">, bine ai venit [flo], spune-ne mai multe despre Sean!! Si poze, poze vrem!

 

Davidutzaid="red">, bine ai venit [flo], si de la voi vrem poze!

 

Ileanaid="red">, sorry pentru partea a n-shpea de nopti nedormite, cre' ca in stilu' asta va avea dentitie completa copilu' pana la 10 luni!!!

 

Carmenid="red">, da, mai mult ca sigur ca se mai schimba bebeii... Cum descriai tu acolo, mi-l si imaginam pe Matei de-rostogolul prin toata casa [copil]

 

Fetele, multumesc tuturor celor care mi-au dat sfaturi, sunteti un real sprijin pentru mine toate [flo]

 

Cele cu poze noi, inca nu le-am vazut,iar trebe sa merg la calc. din farmacie, abia astept sa ne repare calc. si sa am acces in sfarsit din nou la community.webshots, ca sa mai pun si eu poze cu nazdravanul nostru.

 

Pupici la mamici si [copil]

 

 

 

 

 

Venera si [copil] Markus (10 decembrie 2003)

http://community.webshots.com/user/rothgross

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai Ven, cred ca s-a molipsit de la Markus al tau de agitatie ... ca pana am mers la Suceava era blegut rau [il] ... de fapt ai vazut si tu ca e destul de moale ... da' de cand cu vizita la voi parca are ghimpi in fund ... glumesc, bineinteles. Asta e, nu-i bai, sanatos sa fie, trebuie sa fim atenti cu el si atata tot. Am iesit cu el azi la plimbare in parc cu marsupiul, si ne-am dat pe hutulus, si atata i-a placut si a ras ... si apoi am vazut o pisica si ne-am jucat cu ea (eu m-am jucat ), Matei a ras de s-a prapadit la mata aia. A mai ras si la frunze ... devine tot mai atent si mai receptiv ... tare is curioasa cand o incepe sa mearga si sa vorbeasca ... noi (eu si Florin) am si mers repede si am si vorbit repede ... de mers pe la 10 luni si de vorbit pe la 11 eu ziceam deja propozitii simple, maica-mea mi-a zis ca prima propozitie a fost: vine barca ... stand in Timisoara, aici se face pe Bega caiac-canoe si maica-mea povesteste ca imi placea tare mult sa le vad.

 

http://community.webshots.com/user/carmen77102

 

Carmen si [copil] Matei Gabriel - 27.10.2003

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vikinga id="red">de ieri ti-am admirat pozele ! Aldo-Daniel este mare si frumos si iti seamana foarte mult ( te am la favoriti mei pe lista cu poze)sa fiti sanatosi si iti tin pumnii la dansul buricului ,iar faza cu[ispita] 1001 de nopti sa sti ca tare mult ti se potriveste ! [ispita]sigur o sa fi cea mai frumoasa si cea mai buricoasa [ispita]noi asteptam pozicile .

 

Noi ne-am oprit de la diversificarea si o tinem tot pe lapte si rar de tot suc de mar ...ca sa nu ne facem iar rau.

 

Multa sanatate tuturor !

 

 

Elenaid="size2"> id="red">Alvaroid="navy">id="size2"> [copil]Alvaro-Daniel id="size2">id="blue">http://community.webshots.com/user/elenalove27

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[q]Azi am fost cu bb la control , un control cum trebuie sa aibe pentru tot restul vieti adica mergem ne dezbraca ne cintareste ne masoara ne ia pulsul ...etc...si dupa ne face ultrasound la inima ne vedem inimuca pe ecran ..doar ca azi a fost ceva care ma facut sa pling ...si sunt foarte trista ..

[q]miine trebuie sa mergem la spital sa ne faca niste raze speciale la inima si il va adormi pe baiat cu medicamente si ii vor face fel si fel de teste ...asa ca miine va fi o zi extrem de grea pentru noi , plus ca nu pot sa ii dau dupa 0:00 nopatea de azi nimic sa manince piina miine la 7:00 dimineata cind o sa intram cu el in spital...

azi trebuia sa ii vada arterele la inima , si nu au putut sa le vada ca bebe este tare zvapaiat si a inceput sa plinga cind il atingeau cu masina sa ii vada inima , si au mai spus ca are un MURMUR la inima si ca se ingroase murmurul... dragelor sunt foarte trista...

daca murmurul continua din ce in ce mai tare va fi nevoie de o alta operatie la inima .... nu mai pot scrie ma doare rau de tot sa il vad iar in spital...ma rog la Dumnezeu sa trecem cu bine peste toate aceste incercari cumplit de dureroase !!!

va pup si sanatate multa ....id="blue">

 

 

Elenaid="size2"> id="red">Alvaroid="navy">id="size2"> [copil]Alvaro-Daniel id="size2">id="blue">http://community.webshots.com/user/elenalove27

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of Elenaid="red">..imi pare tare rau pentru voi.Stiu ca suferi mult la gandul ca ceva s-ar putea sa nu fie in regula.Ai sa vezi tu ca totul va fi bine.Capul sus..ca Alvaro are nevoie de zambetul tau.Poate ar fi bine sa-i dai sa pape cu putin inainte de miezul noptii sa fie macar satul si poate tine cat de cat pana dimineata.Pupici Elena....si o sa fie bine.

Mersi Zeevaid="red"> ..o sa caut branza organica..sper s agesesc si aiic si sa-i si placa ca n-am nici un chef sa-i fac acasa.

E un frig fetelor aici..si-un vant...sunt 6 grade si-mi vine sa mor ca nu pot sa ies afara cu Andrea ca ne duce vantul cu totul.O sa ies doar sa facem o plimbare in masina..ca m-am saturat si de magazine..

Hai ca ma striga gagica...

Andrea 25.10.2003..apropo, am mai pus si noi poze....

 

http://community.webshots.com/user/sympa200

http://community.webshots.com/user/sympa2000

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elenaid="red"> m-am intristat cumplit sa aud vestile voastre, dar eu il admir enorm pe Alvarica pentru puterea lui fenomenala! Pai el e mai mic cu o luna decit Aldo si cintareste la fel sau chiar mai mult decit el chiar daca a trecut prin 2 operatii la inima si una la stomac. Din cite ne povestesti aici de el, inteleg ca e foarte precoce si face lucruri ce poate Aldito(de ex.) le facea dupa o sapt sau doua dupa ce scriai tu, si sa nu uitam inca odata, ca Alvaro e mai mic cu o luna. Eu cind ma gindesc la voi si mai ales la Alvaro, direct asta imi vine in minte si suflet:IMENSA PUTERE!!! Tu esti si ai fost atit de puternica si atit de optimista. Ti-am admirat credinta in Dumnezeu si te-am admirat cind ai spus ca vrei sa mai faci inca doi copiii cu toate ca ai trecut atitea necazuri. Poate unele dintre noi se pling mai mult decit tine si avem probleme numai cu un colic sau un dinte. Eu am incredere in Dumnezeu si incredere in puterea de Fat Frumos ca din povesti a lui Alvaro ca poate trece peste ORICE! Si poate ca nu e nimic grav, poate ca nu s-a auzit bine inimioara pentru ca el se misca si era agitat. Asteptam vesti bune miine! Mult succes si nu mai fi suparata, Alvaro are nevoie de tine puternica si optimista!

 

Vikinga& bb Aldo

http://community.webshots.com/user/vikinga109

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adameasco sorry pentru confuzie[alcool], dar nu stiu de ce, eu am fost convinsa ca ai botezat! Chiar ma gindeam si prin casa, "uite dom'le ce idee buna! Tare mult as vrea si eu!" .Sorry, felicitari atunci pentri fini! Poate le botezi bbul daca apare vreo unul:)

Elena, multumim pentru complimente cu plecaciune larga pina la pamint[pup]

Noroc de Carmen sa ma luminez si eu sa trec la carut pentru flacai! Ieri l-am pus in functiune, e super incintat de priveliste! Da din picioare asa de tare si ride! Sigur e convins ca el merge si alearga, nu carutul[:D]

 

Vikinga& bb Aldo

http://community.webshots.com/user/vikinga109

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...