Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

mituri despre sarcina


Recommended Posts

La mine a fost conform babelor: burta tuguiata, sare aruncata in cap de o colega de servici si am stranutat si am pus mana la nas, kg doar 14. Si am o mandrete de baiat, cavaler nu alta ca la nici 2 ani are deja o iubita(fetitza educatoarei de la gradinita).

 

 

Mamica lui Raducu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 56
  • Creat
  • Ultimul răspuns

quote:
Originally posted by descintec
quote:
Originally posted by gandacelu

 

vedeti, fetelor, se probeaza macar chestia cu "daca ai fata, te ingrasi de nu se poate povesti" (io ibidem)

 

id="quote">id="quote">ja, ja, se probeaza..io m-am ingrasat vreo 7 kile cu a mea [:D]D.

id="quote">id="quote">Ce sarcina mai e si asta ? Auzi sapte kg? Si bebe cat a fost?Mamica lui Raducu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by raducu
quote:
Originally posted by descintec
quote:
Originally posted by gandacelu

 

vedeti, fetelor, se probeaza macar chestia cu "daca ai fata, te ingrasi de nu se poate povesti" (io ibidem)

 

id="quote">id="quote">ja, ja, se probeaza..io m-am ingrasat vreo 7 kile cu a mea [:D]D.

id="quote">id="quote">Ce sarcina mai e si asta ? Auzi sapte kg? Si bebe cat a fost?Mamica lui Raducu

id="quote">id="quote">3400..apgar 10..o fetita perfectaD.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si la mine toate babele spuneau ca sigur e baiat. Si cum facusem echo si docorul imi spusese ca este fetita, le spuneam babelor: fugiti de-aici ca nu stiti ce spuneti! Si ele nu si nu, ca e baiat, de ma bagasera la banuieli si incepusem sa ma indoiesc. Ba mai mult, imi facuse cineva o socoteala si tot asa, ii iesise ca este baiat! Sic!!!

Dar....este FETITA!

Am avut ceva greturi in primele 4 luni, m-am ingrasat corect, adica 1 kg pe luna in primele 6 luni, dupa care am luat mai mult. In total 16 kg.

Burta era tuguiata, din spate nici nu ziceai ca sunt gravida, nu m-am patat deloc pe fata si nici nu m-am umflat.

Mancam mai mult acru, in primele luni, iar apoi dulce.

Pofte nu prea am avut, doar ca am mancat la icre intr-o luna, cate n-am mancat in toata viata mea.

Si s-a nascut fix in ziua prevazuta! Asta da punctualitate!

 

Asa ca...ce mi-e si cu vorbele astea...

 

 

 

raluca

www.rebecca.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by raducu
quote:
Originally posted by descintec
quote:
Originally posted by gandacelu

 

vedeti, fetelor, se probeaza macar chestia cu "daca ai fata, te ingrasi de nu se poate povesti" (io ibidem)

 

id="quote">id="quote">ja, ja, se probeaza..io m-am ingrasat vreo 7 kile cu a mea [:D]D.

id="quote">id="quote">Ce sarcina mai e si asta ? Auzi sapte kg? Si bebe cat a fost?Mamica lui Raducu

id="quote">id="quote">Raducu, maica-mea la prima sarcina a luat doar 1 kg. Era grasuta si dupa ce a nascut arata cam slabuta (eu ii zic mereu ca arata bine). Asta inseamna ca bebelusul "a consumat" din ea."Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"[gravi] 13 sapt DNP 1 nov.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, try are dreptate, am citit un studiu ca e normal ca o femeie subponderala (io ups! aoleu!) sa ia mai mult in timpul sarcinii (peste 15 kg), si dimpotriva, una supraponderala sa ia pana in 8 kg

 

(si acu' vine repede descantec sa ne zica ca ea nu-i obeza![;)] cine-o crede?!!!

 

http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa ma fi vazut pe mine pana la sarcina de anu' trecut ce obeza eram: 50 de kile al 1.73. Dar m-am ingrasat in ultimul an 10 kg si-am ajuns acum la 60. Cu 60 am intrat in sarcina asta, tot 60 am si acum dupa 3 luni.

 

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"

[gravi] 13 sapt DNP 1 nov.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...