Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

mituri despre sarcina


Recommended Posts

In completare la ceea ce am spus mai sus, dupa cum da din picioruse (sau coate) pare a fis ceva mai putin gingas, adica un baietel. De cand am ramas insarcinata am fost convinsa ca e baietel. Acum, cand burta e cat toate zilele, vin toti cu tot felul de pareri. Sotzul e convins ca e fetitza, la fel zice si mama, si o indianca colega de birou. M-au bulversat. Si am si facut si testul asta de mai sus (nu stiu ce mi-a venit, ca nu cred in d'astea) si iese ca e fetitza 99% [flo] Irina [gravi] Irinuca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 56
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by irrinuca
Eu am facut o obsesie din aflarea sexului lui bb. Nu vrea nimeni sa-mi spuna, nici doctorul nici tehnicianul de la ecograf. Cica asta e politica spitalelor. Dar uite ca am gasit un site care iti spune in cateva secunde. Nu vreti sa-l incercati si voi sa-mi spuneti daca e pe bune sau ... http://www.indiaparenting.com/pregnancy/boyorgirl/index.shtml Va ia doar 2 secunde. Hai ca astept. Va pup. Irina si bb din burtica. Irinuca[gravi] Irinuca
it's a boy! it' a boy! ma duc sa ma-mbat!!![berica][8D] (Doamne, multa minte ne mai trebuie!!!:))) http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, nu te imbataaaaaaaaaaaaa (fara mine) !!!! Sper sa nu-mi dai in cap daca iese fetiza, ca n-am facut eu site-ul. Chinezii astia, domnle, cum le stiu eu pe toate.... Pai la mine e fetitza, ma duc sa cumpar o rochitza roz. Daca iese baietzel, dau site-ul in judecata pentru despagubiri. [gravi] 30 saptamani Irinuca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce-ti pasa tie Gandacealo, ca tu ai deja o fetita acasa. Acu' normal ca vrei baiat, da' io??? Io vreau o fetita, toata lumea-n jur imi zice ca fac baiat. Singura care simte (nejustificat, bine-nteles, asa cum o facem toti de altfel) ca o sa am fetita e sora-mea. Eu am momente in care-s cred ca-i fetita (da' e normal, caci asta-mi doresc) si momente cand cred ca e baiat (iarasi normal, caci creierasul meu n-are cum sa nu proceseze parerea tuturor cum ca e baiat). Oricum, The Moment of the Truth is on June 7th....[8] Si cu claendarul asta chinezesc, nu mai stii ucm s-o dai. A fost preluat de atatea site-uri si persoane si bine-nteles ca de unii a fost folosit gresit (cum stii care-s aia, nu mai stiu) si ca urmare rezultatele pot fi eronate. Mie mi-a iesit cand fata, cand baiat pe diverse calendare chinezesti, deci nu e consistenta in rezultate. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic" [gravi] 16+ sapt DNP 1 nov.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by irrinuca
Of, nu te imbataaaaaaaaaaaaa (fara mine) !!!! Sper sa nu-mi dai in cap daca iese fetiza, ca n-am facut eu site-ul. Chinezii astia, domnle, cum le stiu eu pe toate.... Pai la mine e fetitza, ma duc sa cumpar o rochitza roz. Daca iese baietzel, dau site-ul in judecata pentru despagubiri. [gravi] 30 saptamani Irinuca
[:-)))] mami, ce idee crezi ca-mi trazni adineauri! mi-am facut testul si pentru primul copil, si ce crezi c-a iesit??!! fetita domne!!! oricum, iarta-i si pe ei, ca probabilitatea de a gresi nu e decat de 50%[:-)))] http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by try Io vreau o fetita, toata lumea-n jur imi zice ca fac baiat.
mai sa stii ca fetitele sunt extraordinare! dar nu te supara daca iese baiat (da si mie reteta!:)) ca si eu voiam baiat si-a iesit fetita... si am un prieten care de la inceput a vrut baiat si a tot incercat, a tot incercat... acuma are 3 fetite![:D][:D][:D] http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai am de facut un scan la 32 de saptamani, asta ar fi pe 10 iunie. Daca nici atunci nu vor sa-mi spuna... Am fost asa nenorocosi, si la 16 saptamani, si la 20 am avut acelasi tehnician (o tipa cam acra) care nu avut sa ne dea detalii nici in ruptul capului. Am incercat noi sa o imbunam, dar degeaba. Sa speram ca e in concediu si dam de altcineva. Daca nu aflu pe 10 iunie, o sa aflu cand se naste [bis] si o sa va spun si voua daca site-ul a avut dreptate. eu nu cred in d'astea oricum, dar imi gasesc si eu preocupari sa treaca timpul mai repede. Oricum gogoneatza ar trebui sa se nasca la sfarsitul lui iulie, dar nu stiu de ce mi-au scris astia in note ca se va naste la sfarsitul lui iunie (la 36 saptamani). Voi vedea pe 10 iunie. Pana atunci good luck tuturor. [gravi] Irinuca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...