Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Avort spontan??


Recommended Posts

Fetelor, va multumescu mult pt tot ce mi-ati scris..ieri am avut operatia, nu am cuvinte, nu stiu cum sa ma exprim, atat de draguti si de atenti au fost toti doctorii cu mine, de la asistenta la doctorul principal.

Din pacate in Ro nu sunt asa tratati pacientii din cauza sistemului si a tuturor lucrurilor care se petrec exact pe invers. Sau sper din tot sufletul sa ma insel.

La cateva ore dupa operatie am fost acasa, eu nu imi pot explica cum a decurs totul, ma simt excelent, de parca nu s-ar fi intamplat nimic. Toti doctorii mi-au aratat procesul operatiei, cum decurge si m-au asigurat ca nu va fi nici un risc pt o sarcina viitoare. Mi-au spus ca in jur de 50% din femei intre 20 si 35 de ani au riscul sa piarda o sarcina, nimeni avand o explicatie clara.

Sotul meu a fost mereu langa mine, lucru care este extraordinar, iti da o incredere imensa in tine in acele momente.

Va multumesc inca o data pt tot si cu sigurantza voi reveni cu vesti bune curand!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Laura, este surprinzator ca ti-ai revenit asa repede si in acelasi timp este bine ca ti-ai pastrat optimismul.

N-am inteles de ce a fost nevoie de operatie daca sarcina avea doar 7 saptamani....

Si eu am patit la fel, adica embrionul era absent si nici acum nu inteleg care sa fi fost cauza.

 

Mihaela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu am trecut prin "operatia" asta, am avut o sarcina oprita in evolutie, dar n-am deloc amintiri "frumoase", nu ca nu s-au purtat frumos in ro, dimpotriva, dar poate faptul ca am ajuns la urgente, cu o hemoragie incredibila, contribuie la "atmosfera"

 

a doua zi (seara facusem chiuretajul) la prima ora, pe langa ca eram ok, desi "alba ca zapada" a trebuit sa alerg prin tot cartierul dupa imunoglobulina (sunt rh neg)

 

bleah!

 

http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...