Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cum am slabit 30 kg in 3 luni!


Recommended Posts

quote:
Originally posted by bibuga Am citit ca lipsa de fier cauzeaza pofta de cioc
bibugutzooooooo!!! pupa-tz-as talpile, ca m-ai facut mai destepta cu 25 de grame![:D] ia te uita de ce baga Yo cioco la greu... totul are o explicatie![bis] plus ca oricat de mult fier iau, ma mai restabilesc, e adevarat, dar de anemie tot nu scap... avantaj tenul meu de alba ca zapada![bis] (pana si la oftalmolog cand am fost, se uita femeia in ochii mei si zice: -in loc de -bineinteles- observatiile oftalmologice- esti anemica, maica, fa-ti analizele![B)][8D]) pup la tine si la bebemic... ce zic eu mic?! la flacaul mareeeeeee!!![cheers] http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by kjmami
gandacel...te invidiez..fi-miu are un an si 4 luni...nu mai alaptez de cand avea 3 saptamani si totushi...tot multa sunt.......daca am dat...3 kg jos din aproape 30...sunt hopeless:((( valeria http://community.webshots.com/user/kjmami
ai ca ti-o imprumut pe fie-mea o saptamana (contra cost, desigur![:D]) si te rezolv imediat!!![bis] http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Albinutzza
Gandacelule...HELP...sunt disperata. Peste 3 luni juma, am nunta, iar eu am vreo 15 kg in plus[grasa] (pe putin), dar macar pe astea sa le dau jos. Zi-mi mai multe...cum sa fac???????? [biz] Albinutzza
albinutzzo, tot cu fie-mea[:D] fara gluma acuma, depinde si cum ai pus kilele alea pe tine, de cand le ai, daca le ai dupa nastere (eu cam genului astuia de femei ma adresam, cat pot, atata ma pricep) cea mai buna metoda si cea mai sigura, mai buna ca joggingul, e mersul pe jos mergi pe jos pana mori si o sa dai kg-le in plus, mai respecta si restul recomandarilor pe care le-am dat pana acuma eu si fetele... si mai spune-mi despre tine, cam ce mananci de nu te lasa sa slabesti... toate avem cate un "calcai" slab (chiar si alea mai grasele[:D]) ai te pup![:X] http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by acinorev
dragele mele, sunt grasa! am 70 kg la 160 cm si nu ma deranjeaza sa am posteriorul mai mare dar ma supara fffffffffffff. tare burta care a ramas ca in luna a 6-a. am nascut acum 1 an si 2 luni, am alaptat 1 an si de doua luni sunt cu gandul doar la slabit sau cum spuneam, la dat burta jos. cum? m-am intalnit cu o cunostinta care m-a intrebat daca sunt insarcinata din nou!!!! si oamenii pe strada parca se uita ciudat cand ma vad cu unul de mana, cu unul in carut si parca mai am unul in burta... ce sa fac? veronica
mai, imi amintesti de mine de acum un an, care umblam saracana tot in salopeta de gravida [bang] si toata lumea ma intreba cand nasc?! important nu e sa intrebi ca sa faci, ci sa vii acilea si sa zici: uite ce am incercat eu ca sa scap de [grasa], si uite ce-am reusit! abdomene, de ex, ai incercat?![;)] http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gandacelule ,m-ai incurajat!!!Eu am 15 kg in plus si alaptez...nu-mi explic cum de nu dau jos macar un kg ,caci nu mananc asa mult ,ba mi se pare ca am mai pus pe perioada alaptatului... Inca ceva:de 3 luni iau pilule pt.perioada alaptatului...stie cineva daca astea ingrasa?Medicul zice ca nu ,dar io siu.... Va salut si numai bine!!! rodika
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai gandacelule, mai, tot citesc la subektu asta de ceva timp si zic, sa scriu sa nu scriu...da' acu' hai sa scriu: tu zici de miscare: eu ma plimb mereu cu bebe al meu (care are 9 luni) uneori cate 3 ore incontinuu aproape, oricum nu prea am in zona banci sau parcuri unde sa stationez. Buuun. Recunosc ca maninc dezordonat, adica printre picaturi, ceva rapid, uneori ingrasator (2 felii de paine prajita cu ceva deasupra - brinza, mezel etc) dar la prinzo-cina incerc sa maninc raional, o salata maricica cu de toate sau o fripturica cu legume, de-astea...beau cam 1,5 l de apa pe zi, dar am inceput sa maresc cantitatea, mai ales afara mi-e o pofta de apa, as sta cu sticla la gat tot timpul. Dar recunosc, mai calc pe alaturi, mai o prajiturica (mai ales dupa-amiaza cand sunt obosita simt o nevoie groaznica de ceva dulce si incerc sa-i rezista dar de multe ori ma invinge ea pe mine [bang]) sau mai rontai niste seminte...Stiu ca nu trebuie, dar eu cred ca ele sunt infime cantitativ pe linga agitatia cu bebe, tot ce fac in casa + plimbarile pe-afara. Si totusi, de dupa sarcina cand am dat jos cam 8 kile, nu s-a mai miscat nimic!!!! Nici macar in perioada alaptarii (pina la 5 luni) nu am dat jos, nici in cea a colicilor cind eram cheauna de oboseala, nici nu puteam sa ma gindesc la mincare, ciuguleam cate ceva in sila... Asa ca eu zic ca pe tine te-a ajutat si metabolismul, cred ca asta e cel mai important...Apropos, nu vezi ca o femeie care lucreaza ca postash e uneori grasa bine (am vazut chiar zilele trecute un exemplu si magandeam cum Dumnezeu mai poate fi grasa la cata miscare face, ca sigur merge kilometrii pe zi...). Cam atit...sper sa ma mobilizez si eu si sa renuntz si la ciugulelile interzise, dar nu sunt asa convinsa ca vor avea rezultatul asteptat...[V] danat si bb Radu Stefan http://community.webshots.com/user/danateu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by rodika
Gandacelule ,m-ai incurajat!!!Eu am 15 kg in plus si alaptez...nu-mi explic cum de nu dau jos macar un kg ,caci nu mananc asa mult ,ba mi se pare ca am mai pus pe perioada alaptatului...
scumpa, si eu am pus in plus kg-me in timp ce alaptam - parerea mea e: cat timp alaptezi sa uiti o leaca de cantar, nu in sensul ca hai! sa te ingrasi cu orice pret, ci in sensul sa nu te gandesti inca la slabire o alimentatie neadecvata poate scadea productia lactata (asa se zice?!:) sau calitatea ei, si e mare pacat, ca mare bucurie e sa alaptezi, cel putin pentru mine a fost, si am facut-o pana la 11 luni ale lui bebe, si o mai si faceam daca in concediu nu plecam!:) asadar stai linistita, alapteaza cat poti si abia apoi te gandesti cum dai jos 15 kg... care nici nu sunt asa de mult, o sa vezi![il] numai bine tie si lui bebi![flo] http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dulcetica
Mie plimbatul asta cu BB,azi de exemplu l-am plimbat 4 ore,imi face o foame nebuna!Si ma scol ,de asemenea ,cu o foame.... dulcetica
pofta buna![:D] atata vreme cat te misti intens, cat mananci nu-i o asa de mare problema - cel putin in cazul meu nu a fost! daca nu mai alptezi, totusi, foamea aia ar trebui sa nu mai fie asa de mare... stress nu ai, mama draga?! ca asta e cea mai buna cura de slabire![:D][:D] http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by danat
Mai gandacelule, mai, tot citesc la subektu asta de ceva timp si zic, sa scriu sa nu scriu...da' acu' hai sa scriu: tu zici de miscare: eu ma plimb mereu cu bebe al meu (care are 9 luni) uneori cate 3 ore incontinuu aproape, oricum nu prea am in zona banci sau parcuri unde sa stationez. Buuun. Recunosc ca maninc dezordonat, adica printre picaturi, ceva rapid, uneori ingrasator (2 felii de paine prajita cu ceva deasupra - brinza, mezel etc) dar la prinzo-cina incerc sa maninc raional, o salata maricica cu de toate sau o fripturica cu legume, de-astea...beau cam 1,5 l de apa pe zi, dar am inceput sa maresc cantitatea, mai ales afara mi-e o pofta de apa, as sta cu sticla la gat tot timpul. Dar recunosc, mai calc pe alaturi, mai o prajiturica (mai ales dupa-amiaza cand sunt obosita simt o nevoie groaznica de ceva dulce si incerc sa-i rezista dar de multe ori ma invinge ea pe mine [bang]) sau mai rontai niste seminte...Stiu ca nu trebuie, dar eu cred ca ele sunt infime cantitativ pe linga agitatia cu bebe, tot ce fac in casa + plimbarile pe-afara. Si totusi, de dupa sarcina cand am dat jos cam 8 kile, nu s-a mai miscat nimic!!!! Nici macar in perioada alaptarii (pina la 5 luni) nu am dat jos, nici in cea a colicilor cind eram cheauna de oboseala, nici nu puteam sa ma gindesc la mincare, ciuguleam cate ceva in sila... Asa ca eu zic ca pe tine te-a ajutat si metabolismul, cred ca asta e cel mai important...Apropos, nu vezi ca o femeie care lucreaza ca postash e uneori grasa bine (am vazut chiar zilele trecute un exemplu si magandeam cum Dumnezeu mai poate fi grasa la cata miscare face, ca sigur merge kilometrii pe zi...). Cam atit...sper sa ma mobilizez si eu si sa renuntz si la ciugulelile interzise, dar nu sunt asa convinsa ca vor avea rezultatul asteptat...[V] danat si bb Radu Stefan http://community.webshots.com/user/danateu
asta cu femeia postas grasa e argumentul suprem, jos palaria, am murit de ras![:D][:D][:D] in rest, ce pot sa-ti spun: sigur e si o chestiune de metabolism, dar mai ales de vointa! (pai eu ma miscam mai mult de 3h pe zi cu caruciorul cat alaptam si nema de nema eram purcelina china si alte comparatii naspa) eu aicea nu fac pe medicul nutritionist, nu vreau decat sa va dau neste sperante ca SE POATE si sa nu disperati, si ca daca a putut ex-balenuta de gandacel, poti si tu! incearca! (sau cam asa ceva, hai ca s-a terminat si campania electorala parca, nu?!:)) apoi, din nou subliniez: cand zic mers pe jos, voi intelegeti 3 ore?!!!!!!!!!! ma faceti sa rad! EU MERGEAM DE DIMINEATA PANA SEARA!!! DACA ASTA VA DESCURAJEAZA, EU ZIC DOAR CA AR TREBUI SA VA INCURAJEZE, IN SENSUL CA "SE POATE", DUPA CUM AM MAI SPUS!!! la mine nasol era ca bebe nu stia sa doarma decat plimbata cu caruciorul, si ca sa doarma bebe, deh, toata ziulica-n sus si-n jos (dupa ce adormea cu chiu cu vai, iar in sus si-n jos, sa nu se trezeasca!!!:)) cat am alaptat, am stat cu mama, care a preluat o parte din aceste corvezi, apoi, singura in fata cu problema, n-am avut ce face, am fost si mama si bunica si avion cu reactie si tot ce vreti! cam asta a fost povestea mea... acuma iar ma crucesc: sunt in luna a 4-a de sarcina, am pus nici 2 kg, plecata de langa copil, iar acum, cand am reintret in posesia lui, NU MAI AM TIMP SA MANANC desi sunt insarcinata, iar hatz in sus si-n jos cu caruciorul, e drept ca nu ca anul trecut, dar oricum, destul pentru o biata gravidaaaa[q][:D] asadar, va intreb: voi de stresat nu va stresati deloc?! daca nu, felicitari, asta e bine, ai sanatate si pofta buna si la multi ani![:D] http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...