Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cum am slabit 30 kg in 3 luni!


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor, am inventat eu o cura, super....Ma simt si bine, si se simte si ceva la haine ;) Mananc fara paine, nici macar dimineazta, la pranz, normal (ce iau la pachet), dar oricum sa nu fie gras, iar seara ciobitza de legume, sau salate....si msicare acasa 5-10 minte, cat poti [:)] Cred ca voi reusi pana la urma [biz] [pup] Albinutzza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

un singur cuvant: MORE!!! tradus in mai multe cuvinte: mai multa miscare, cel putin 1 h pe zi asta daca vrei, stii tu mai bine ce[il] bafta! http://img41.photobucket.com/albums/v127/ancamonique/ileana%2029%20iunie%2004/?action=view¤t=ileana_29_iunie_2004_002.jpg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Cind am citit faza cu hainele parca m-am vazut pe mine insami. Ce bine v-am gasit si aici cu un subiect despre care imi fac multe probleme.De fapt uitati cum sta treaba: mamica a doi baieti cucuieti,ce sunt,am ramas dupa a doua sarcina cu 12kg,adica la ora actuala am 66kg,1.70 inaltime.La al doilea baietel am ajuns de la 53kg la 86kg! Dupa ce am nascut nu am putut tine nici un regim deoarece l-am alaptat timp de 9 luni de zile.Acum vreau sa slabesc neaparat deoarece am fost ieri in oras sa imi cumpar de imbracat si orice puneam pe mine imi venea de ziceai ca sunt "mama dolores". Gindacelu te admir mult si felicitari pentru vointa care ai avut-o !Te rog mult niste sfaturi daca poti sa imi dai ,ca vointa se gaseste si la mine,ca sa pot slabi mai repede.Ar fi super 10 kg intro luna! Manechina m-as face. VA PUP DULCE ! MADY&DAVID madalina chiriac
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, gandacelule! Scrii am renuntat la...., la..... Ce mancai mai mult? Exista vreun fel de mancare pe care-l poti manca la orice ora si sa te si saturi? Eu am inceput o cura de slabire un pic mai ciudata, dar care la mine da rezultat...pt o perioada scurta: ma infometez. Scriu ca perioada scurta, pt ca slabesc repede, dar cand am inceput sa mananc normal...gata le pun la loc. E normal! Eu nu prea mananc fructe si nici legume asa ca sunt in pana de idei cand ma gandesc la cure de slabire. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga mady propriu-zis, alte sfaturi decat ce am zis in astea 9 pagini nu mai am de unde;) sincer, daca imi amintesc bine, cred ca a contribuit la slabirea mea rapida si o perioada de stress prin care am trecut atunci… acuma, daca ai ceva sau pe cineva sa te stresseze, « norocul » tau!;)) daca vrei, spune-mi mai bine ce ai incercat din metodele de slabire (sau din cele scrise si de fete, nu doar de mine, pe acest topic), adica sa vad ca ai incercat ceva si ca n-a mers, pentru ca asa, sa slabesti ca iepurasul din joben… daca as sti metoda, vorba ceea, miliardar m-as face, nu?!;)) ce pot sa-ti spun sigur e ca am slabit extraordinar, dupa ce am dat cele 30 de kg de la sarcina, inca 5 kg destul de rapid facand… dans cateva ore pe zi, incat ajunsesem sa arat mai bine ca in liceu :))))))))))))))) scrie-mi ce mananci, la ce ore, cata miscare faci si, mai ales, daca mai alaptezi, ca daca da, mai ai putintica rabdare! pupici! ps : special pt tine o metoda ultrarapida de slabire : nu te cunosc, nu stiu nimic despre tine, dar daca ai un oarecare mic ajutor –mama, soacra, bona- pentru baietei, renunta la el si rezultatele le vei vedea intr-o luna, te asigur!!!:)))))))))))))))))) ancuta;) am renuntat la carne de porc pt cea de pui, am renuntat la o cioco pe zi pt o jumatate, am inlocuit berea cu vinul si sarea cu piperul… prajeala cu fierberea… cam astea au fost liniile mari cred ca singura chestie care nu ingrasa la orice ora e.. apa, sub orice forma : dus, inot, de beut… nu?! asta cu infometarea mi se pare o tampenie, e si anormal si face si rau la organism, te da peste cap pur si simplu… sa stii ca unele fructe chiar contin mult zahar si ingrasa… nici eu nu mananc fructe si legume prea mult… nu am retete de mancare sa-ti dau, cel mai bine e sa ai un tabel cu caloriile si sa stii cam ce ingrasa si ce nu… pe mine asta m-a ajutat foarte mult, desi n-a fost nici pe departe un control extrem de strict, dar am asociat atentiei fata de ce mananc multa multa miscare (cum am mai spus-o deja) astept sa-mi scrieti cum va mai merge! pupici! io, ioachim (dpn 29 nov 04) & ileana (4 iulie 02) http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/a_lustanciu/album?.dir=/7ffc&.src=ph
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea nu am nici un fel de ajutor,din partea nimanui!Miscare pot sa spun ca fac cit de cit,iesind cu astia mici afara(ca doar faleza o am aproape),treaba in casa...........dar nu este totuna cu atunci cind faci gimnastica,aerobica...,o sa incep sa fac si din astea. METODE DE SLABIT NU AM INCERCAT DEOARECE DOAR CE AM INCETAT(LA CEREA LUI) SA IL ALAPTEZ PE DAVID DE O SAPTAMINA. Asa ca de mincat maninc normal,cind imi vine,ce vreau deocamdata,insa de luni vreau sa imi intru in" piine" cum s-ar zice,de aceea am zis sa culeg si eu niste informatii despre cum pot slabi mai repede ,ca am si o nunta cam prin 22 august si sa ma incapa si pe mine cit de cit ceva mai sexos.Ce zici o sa reusesc? Macar acolo asa vreo 6 kg! O sa promit sa am vointa ca si asta este foarte important. TE PUP DULCE. MADY&DAVID madalina chiriac
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by madalina chiriac
Draga mea nu am nici un fel de ajutor,din partea nimanui!Miscare pot sa spun ca fac cit de cit,iesind cu astia mici afara(ca doar faleza o am aproape),treaba in casa...........dar nu este totuna cu atunci cind faci gimnastica,aerobica...,o sa incep sa fac si din astea. METODE DE SLABIT NU AM INCERCAT DEOARECE DOAR CE AM INCETAT(LA CEREA LUI) SA IL ALAPTEZ PE DAVID DE O SAPTAMINA. Asa ca de mincat maninc normal,cind imi vine,ce vreau deocamdata,insa de luni vreau sa imi intru in" piine" cum s-ar zice,de aceea am zis sa culeg si eu niste informatii despre cum pot slabi mai repede ,ca am si o nunta cam prin 22 august si sa ma incapa si pe mine cit de cit ceva mai sexos.Ce zici o sa reusesc? Macar acolo asa vreo 6 kg! O sa promit sa am vointa ca si asta este foarte important. TE PUP DULCE. MADY&DAVID madalina chiriac
scumpa![pup] la noi toata discutia era despre mamici care nu mai alpteaza, eu am slabit exact dupa ce am incetat sa alaptez, cele 3-4 luni (nu mai stiu exact daca am slabit imediat) ulterioare... asa ca... de acum incepe! bafta! Doamne ajuta! vei slabi cu siguranta, mai ales daca esti singura cu bebemicii, dar cat vei slabi, asta depinde de tine! citeste sfaturile care s-au dat pana acum pe acest topic (si pe altele), fa-ti o lista si incearca sa te tii de ea![:)] io, ioachim (dpn 29 nov 04) & ileana (4 iulie 02) http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/a_lustanciu/album?.dir=/7ffc&.src=ph
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
he he .. ma bag in seama! mamica, de 16 luni 7 kg in plus.. fac miscare maninc putin.. marea problema: maninc la 12,30 masa de prinz..dietetica ,fara paine, fara grasimi( si eu am pus pe mine..sanatos la alptat-8 luni) program bb: se trezeste la h 15.00..apoi papa si plecam!..si..uite cum ..venim seara pe la h 20.00 acasa! bb face baitza..papa..apoi laptic.. apoi nani..si e ora 21..si eu sint rupta de foame! ca numai bb papa in parc iaurt,sau ..altele! ce sa maninc eu in parc? si cine-l tine pe bb de vorba..pina eu maninc..ca sa apuc si eu sa maninc la orele 18-19? ca sotu vine si el numai pe la 8 seara! eu sint sigura ca de aci mi se trage..marele bai! dar acum.. poate-mi datzi un sfat..sau am sa-mi iau un castron de salata cu mine..si-l leg pe bb de carucior..??? va pup! mi-a cazut bine..si am invatat enorm..citindu-va! [copil] Nathalie si Sofi http://www.nathalie.net.ms/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...