Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cum am slabit 30 kg in 3 luni!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Gandacel nu mai alaptez......pastile cred ca nu o sa mai iau in viata mea......[:D]asa e nu am rabdare......eu credeam ca dupa nastere dau jos tottttttttt[:D]

Ptr sfaturi[pup]

Edel cred ca ajuta mult plimbatu cu bicicleta.....si eu am inceput sa practic acest sport[:D]

 

Anita si Rachella -17.o1.2004

http://community.webshots.com/user/sugarbabe134

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ane2, si eu am dat jos vreo 10 kile dupa ce nu am mai alaptat. Carnea numai la gratar sau fiarta, (fara prajeala) multa fibra - fructe legume, grasime putina, ciocolata o patratica pe zi, ca sa nu ajungi chiar frustrata.

 

Vine vara: seara, imi puneam pe o farfurie cateva feliute subtiri de telemea sau cascaval, aceeasi cantitate sau chiar mai mult castravete, aceeasi cantitate rosii, aceeasi cantitate ardei si asta era toata masa de seara. Dimineata iaurt simplu cu muesli si la pranz o supa/ciorba cu felul doi,legume cu carne sau conopida cu branza la cuptor etc., fiert/copt fara prajeala, fara paine. Secretul: cantitati mici din alimentele care ingrasa si cantitati mai mari din celelalte. Cu timpul te obisnuiesti si nu-ti mai trebuie altceva.

 

Cand iti vine sa bagi ceva in gura/rontai, etc, bea apa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,

 

Hai sa ma laud si eu ...Gandacel nu esti singura care ai slabit 30 kg...eu am revenit la greutatea dinainte de nastere fara eforturi spectaculoase....e chestie doar de metabolsim si de organism....Bineinteles si de nitica vointa....Spor la slabit in continuare fetelor!

 

Cristina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by gandacelu

 

de ex, stiai ca piureul de cartofi are de vreo 4 ori mai putine calorii ca , cartofii prajiti!! (diferenta e imensa, nu o retin bine insa)

 

 

id="quote">id="quote">

 

am citit undeva ca cei prajitzi au vreo 600 de calorii/100 de grame brr!!! de-asta nu mai mananc cartofi prajitzi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Emilly

 

Mi-a mai venit inima la loc.Dupa nastere am ramas cu 15kg si credeam ca asta e, trebuie sa ma obisnuiesc cu mine.Acum dupa ce ti-am citit rindurile mai am sperante sa mai intru in hainele mele dragi de la inceputul sarcinii.Spune-mi, gandacelulei, cum reuseai sa maninci 3 mese in timpul alaptarii ca eu nu reusesc.Lapticul inca ii e bun lui bb mi-e teama insa ca daca nu maninc corespunzator sa nu mi se intimple sa raman fara lapte pentru bb.Crezi ca se poate intimpla asa ceva?Numai bine!

id="quote">id="quote">scumpa mica!dupa ce am nascut a venit mama sa stea cu mine si ea ma indopa cu fripturi toata ziua, incat am mai luat 5 kg in timpul alaptarii!bebelusul meu nu lua in greutate la inceput pentru ca nu mancam suficient, mai mult beam lichide (am nascut vara) si atunci s-a ajuns la concluzia ca laptele nu e suficent de "gras", se pare ca laptele contine doar ce mananca mama, adica daca bea numai lichide, e "apa chioara"... asa ca bagam numai gratar de porc de 3 ori pe zi, basca cartofi prajiti, ciocolata si bere! eram piedone, ce mai! (daca ma vezi acuma zici ca ma sufla vantul, sunt insarcinata in 2 luni jumate si sunt inca subponderala)asa ca papa bine si nu te teme de ce pui in plus, ca vei da jos, dar ai mare grija de tine si de laptele tau, ca e f important la bebi sa-i dai ce-i mai bun!pupic[il]http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by EdeL

 

Plimbatul cu bicicleta ajuta la slabit? As dori sa scap de 4-5 kg[bang]..... Tin si un regim...dar parca merge ca melcul...in 3 saptamani am scapat doar de un kg[:(!]....

id="quote">id="quote">cu bicicleta?! normal ca ajuta! mai ales daca poti urca in panta... tot ce te face sa transpiri cat mai mult!si daca nu stiati, cele mai multe calorii se ard cu urcatul scarilor! asadar, fara lift! (si fara celulita!)http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by lavi02

 

ane2, si eu am dat jos vreo 10 kile dupa ce nu am mai alaptat. Carnea numai la gratar sau fiarta, (fara prajeala) multa fibra - fructe legume, grasime putina, ciocolata o patratica pe zi, ca sa nu ajungi chiar frustrata.Vine vara: seara, imi puneam pe o farfurie cateva feliute subtiri de telemea sau cascaval, aceeasi cantitate sau chiar mai mult castravete, aceeasi cantitate rosii, aceeasi cantitate ardei si asta era toata masa de seara. Dimineata iaurt simplu cu muesli si la pranz o supa/ciorba cu felul doi,legume cu carne sau conopida cu branza la cuptor etc., fiert/copt fara prajeala, fara paine. Secretul: cantitati mici din alimentele care ingrasa si cantitati mai mari din celelalte. Cu timpul te obisnuiesti si nu-ti mai trebuie altceva.Cand iti vine sa bagi ceva in gura/rontai, etc, bea apa.

id="quote">id="quote">bravo, lavi! gand la gand!inca o completare extrem de importanta, ma mir cum am uitat sa va spun: ultima masa inainte de 7 seara!id="red">dupa 7 seara, nimic!!! decat apa! (sau ceai, mai trebuie sa spun ca neindulcit?!)la 7 seara spalatul pe dinti!!!http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...