Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cum am slabit 30 kg in 3 luni!


Recommended Posts

Voi chiar credeti ca este sanatos sa slabesti 30 kile in 3 luni?

Si inca ceva, de ce atata graba dupa nastere sa revii la kilele de dinainte? Am nascut, am alaptat, am scazut in greutate fara regimuri si diete, dar nu m-a obsedat ca TREBUIE sa slabesc cat mai repede, ca doar nu-s fotomodel. Da, imi pasa de corpul meu, dar nici sa ajung pe la spitale cu nu's ce boala pe la ficat sau stomac.

Cunosc femei care au revenit la greutatea initiala fara nici un efort sau stress, dar depinde de metabolismul fiecareia.

 

 

Garo

 

Sanatate, ca-i mai buna ca toate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Va pup dragele mele!

 

Voi va chinuiti sa scapati de kg pe care le-ati pus in timpul sarcinii si din cate vad foarte multe dintre voi chiar ati reusit!

Dar pt o femeie care nu este inca mama ce-mi recomandati pt a da jos vreo 3-4kg?

 

Sa fiti fericite alaturi de bb vostri si daruiti multa dragoste

 

iuli2you

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

GANDACELUid="red">,felicitari ca ai reusit sa slabesti,meriti aplauze pentru reusita[bis]

Eu n-am probleme cu kg,in schimb am cu celulita[bang],nu stiu cum sa scap de ea[bang],am incercat cu ceva sport,creme...dar nimic.

Poate imi dai si mie un sfat,multumesc[pup]

 

Sorina.

"If you respect others,they will respect you!"

http://community.webshots.com/user/sorina1982id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ane2,

Calciu din lapte (exista si varianta low fat), iaurt. Doza necesara e echivalentul a 500 ml lapte pe zi. Calciu mai este si in frunzele verzi, dar mai putin. Sau poti sa iei supliment de calciu de la farmacie.

 

Cu vointa: depinde ce vrei mai mult: silueta sau bunatatile. Si ce balanta faci intre cele doua. Pentru ca nici sa te abtii de la absolut orice nu poti, dar trebuie sa iti contorizezi: azi am mancat doua patratele de ciocolata deci gata. Maine am dreptul la o inghetata mica.

 

Si sunt persoane pe care nu le streseaza greutatea pana nu e exagerata. Depinde de imaginea ta despre tine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, poate ca e adevarat ca dupa varsta de 30 de ani slabesti mai greu, dar la mine nu s-a potrivit. Aveam 30 de ani si 56kg cand am ramas insarcinata cu Bianca. In sarcina am mancat destul de mult in primele 4 luni, din cauza unor greturi care treceau doar cu mancare (mai ales sandvisuri imi luam la servici, vreo 3-4). In ziua in care am nascut aveam 74kg. Dupa 2-3 luni am terminat cu alaptatul si aveam 67kg. Cu greu, intr-un an, am ajuns la 60kg (nu prea tineam regim, ce-i drept, dar luam Xenical), dupa care, renuntand la pastile, m-am stabilizat pe la 62kg (adica eram plinuta, am 1.62m), greutate cu care am inceput a doua sarcina, acum 2 ani si ceva. Iar greturi, iar mancare multa si fara restrictii, de, sa-i fie bine lui Bebe, si asa am ajuns - in ziua nasterii a doua - la 79kg. Eram grasana bine! Dupa alte 3 luni, iar am terminat cu alaptatul, si iar m-am stabilizat la 67kg pentru cateva luni. Cand bebe avea nici 8 luni am inceput serviciul, si mi-era cam nasol sa ma imbrac numai cu haine largi, ma saturasem, si am inceput sa renunt la paine alba, sa beau mult ceai antiadipos, am mancat multa branza cu rosii, am mai luat (in disperare de cauza) iar Xenical (doar vreo 3 luni, ca ma rupea la bani!), si uite asa am slabit 11kg in 5-6 luni, astfel ca in vara trecuta ajunsesem iar la 56kg, greutatea mea de dinainte de sarcini. Mai spre toamna am inceput iar sa ma ingras cate putin, sa mananc fara restrictii, astfel ca de Revelion atingeam 60kg, si iar aveam colacei in jurul burtii!! M-am vazut in poze si m-am enervat! In timpul asta am tot citit aici pe forum cum fetele tineau diverse regimuri si slabeau, si m-am decis sa incep si eu Montignac. Si a fost super decizia mea. Adica, desi am mai avut abateri (multe aniversari in familia noastra primavara!) si zile fara vointa, in mare am respectat regimul si iata-ma azi cu 52.5kg, adica am ajuns unde nu mai speram sa ajung niciodata, adica la greutatea mea de la 20-25 de ani, si ma simt super. Mi-am schimbat garderoba, am revenit la fustitele scurte si stramte, la blugii elastici, la bluze pana-n talie si mulate, si am alta pofta de viata. Cred ca are importanta si ca m-am apucat de fitness acum 2 luni, merg cate o ora de 3 ori/sapt si-mi dau silinta. Cert e ca sunt alt om, am alta energie si alt optimism, si sper sa ajung la 50kg si sa ma stabilizez acolo, chiar daca uneori "poftele" imi dau tarcoale! Uneori rezist ispitelor, alteori nu, dar apoi o iau de la capat. Si tocmai am implinit 36 de ani!

 

Laura si bebitele: Bianca (5 ani) si Ramona (1 an si 11 luni)

http://community.webshots.com/user/lauratenea

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by gandacelu
quote:
Originally posted by l_carmen2003
DRAGA MEA EU VREAU 10 KG IN 3 LUNI DE ZILE, SE POATE?

 

id="quote">id="quote">se poate, eu iti dau voie!!![:D]cand ai nascut? cat ai alaptat?pupic[il]

id="quote">id="quote">Mai ce pui dragalas! Sa va traiasca!Am nascut in august 2003. Am alaptat pana la 5 luni si jumatate.In pricipiu si anticipat iti multumesc pt ingaduinta si faptul ca imi permiti sa slabesc dar sa vedem daca imi iese.Am dat 10 kg in primele 4 zile dupa ce am nascut apoi m-am chinuit 6 luni sa mai dau inca 4 si le-am dat, dupa care le-am pus repede inapoi - erau ale mele, nu?Apoi m-am dus la o petrecere si m-am urcat pe cantar si mi-a cazut fata! iar aveam 70 de kg!!!!Asa ca de suparare am dat 6 kg in 3 saptamani luand Viaredin.Da, dar a venit Pastele si mie chiar imi place sa gatesc si mai ales sa fac dulciuri.Si acum iar am 66 kg -azi m-am cantarit, imbracata si cu pantofi, dar nu cred ca pot scade mult din astea 66kg.Am 1,68 kg si greutatea la care m-am mentinut pana pe la 33 de ani a fost 58 kg, apoi am inceput un tratament hormonal si am sarit la 62 si apoi dupa un an de la terminarea lui am ramas insarcinata. Si la nastere aveam 80 de kg fix!Ei, mai esti asa ingaduitoare cu mine?Cu drag,Carmen &Alex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by CristinaT

 

Buna gandacelu, am vazut ca la profilul personal nu ai scris cati ani ai. Parerea mea este ca daca ai avea peste 30 macar cu un an sau 2, puteai sa mananci orice, eu nu cred ca ai fi slabit 30 kg in 3 luni, pt ca altul este metabolismul.... din pacate. Si tot parerea mea: pentru cele peste 30 ani, nu prea merge decat cu regim destul de sever.4 ani - februarie 2004http://www.babiesonline.com/babies/o/oanahttp://community.webshots.com/user/cristinat7

id="quote">id="quote">am 26 de ani... e adevarat ca peste 30 am inteles ca slabesti mai greu, dar... totul e posibil![il] daca nu crezi asta, nici nu are rost sa te apuci, na!http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Laura B

 

 

 

Eu, la 35 de ani, am dat jos relativ usor cele aproximativ 20Kg puse pe perioada sarcinii. Laura

 

 

id="quote">id="quote">

 

iata un excelent contraexemplu! bravo laura!!!

 

http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Laura B

 

 

 

Tanti doctora'
, am si eu o intrebare:
cum sa rezist tentatiilor
?

 

[flo]

 

 

 

 

id="quote">id="quote">

 

hihihi nu stiu, cu aspirina (efectul placebo) poate!

 

nici eu nu rezist, dar incerc sa mananc mai putin dintr-un aliment care stiu sigur ca ingrasa... si apoi sa dansez, eventual, sau sa ma plimb... sa ma misc in special, sa transpir!

 

repet un sfat excelent: mananca ceva dulce inainte de orice masa "grasa", o lingurita de miere taie pofta de mancare! si vei manca mult mai putin, te asigur!

 

http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Laura B

 

Sa renunt la sare? Hmmm... Sa beau multa apa? Pai daca nu mai mananc sarat, dupa ce sa beau apa?
("Problema" mea principala la regimurile pe care le-am tinut.)

id="quote">id="quote">

 

problema ta e ca filozofezi prea mult[:D]

 

asa e sanatos, in primul rand, si mai si slabesti, ce argument mai vrei?! si scapi si de celulita! na! eu numai cand ma gandesc la asta si-mi vine sa beau o tona de apa... ca pe un medicament miraculos:)

 

http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...