Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de august-septembrie 2003 (19)


Recommended Posts

craluca: multa sanatate Ioanei si ne bucuram ca doctorii au descoperit ce are si ca este in revenire. Sa stii ca ti-am tinut pumnii si ne-am gindit la voi.

 

La multi ani sarbatoritilor din aceasta saptamina, sa creasca mari si sanatosi!

 

Intilnire pe 8 iunie: Referitor la descrierea curtii, si avind in vedere ca nu am fost prea tare decit la matematica iacata descrierea: curtea are cam 200 m2, din care 100 m2 pe stinga este ocupata de casa, iar 100m2 pe dreapta este spatiu liber (parerea mea e ca 50-60 persoane intra lejer). Cit priveste parcarea masinilor, casa fiind amplasata chiar pe Calea Giulesti este loc berechet ( ca nu e nici un bulevard important, din contra, si se poate parca lejer), iar gratar avem destul de mare.

 

roxana77: multumim de aprecieri, si felicitari pentru aparitia pe prima pagina. Noi trebuia sa fim primii cu complimentele, Maria este o scumpete. Sigur ca invitatia este pentru toata gasca.

 

loredanaiascu: bafta la rezolvarea usoara a problemelor aparute

 

danat: spor la mutare

 

Toate bune,

Reby si David

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu am cam ramas in urma cu urarile asa ca La multi ani tuturor , sa fiti sanatosi si voinici.

Craluca: multa sanatate Ioanei, bine ca ai aflat ce are. Dar asa e pe la noi, doctorii astia sunt de speriat, ca-ti dau fel si fel de medicamente degeaba pana reusesc sa puna un diagnostic corest.

Loredanaiascu: bafta la rezolvarea problemelor. Sa stii ca si eu am sters mesajul primit de la dana_ene, si nu am patit nimic, sper asa sa fie si in continuare. Nu te lua dupa superstitii, daca trebuie sa crezi in ceva, crede in Dumnezeu si in Biblie. Restul e apa de ploaie.

Si la noi in Romania e la fel, si cred ca peste tot, daca ai consumat alcool nu se mai cerceteaza, cazi sigur vinovat.

 

Noi de 1Mai am fost la Barajul Paltinu, langa Campina. Am stat la iarba verde, am facut gratar, ne-am plimbat pe malul lacului. A fost super, era soare doar ca batea vantul destul de rece. Andreea a fost foarte cuminte, curioasa, privea totul in jur ca un robotel, ai fi zis ca scaneaza tot peisajul. Pe drum a dormit tot timpul. Ii place foarte mult in masina, sta singurica in scaunelul de masina, doarme fara probleme in el (spatarul se lasa si sta culcata ca in carucior).

Pe 2 Mai am fost la Buftea, la niste prieteni la curte. Si aici a fost foarte cuminte, mai ales ca era ca o minge, de la unul la altul. Le-a vorbit tuturor, le-a cantat, toata lumea se mira de cate stie Andreea sa "vorbeasca". A avut si un partener de 3 luni. Cand i s-a facut somn am pus-o in hamac, dar va spun ca n-a inchis un ochi. Era atat de incantata de cum o leganam ca radea tot timpul. A adormit de-abia in masina la intoarcere.

Si eu sunt moarta de oboseala, cred ca maine o sa lenevesc mult in pat.

 

Iuliana $ [copil]Andreea

 

www.andreeaalexandra.go.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ofofof ... ce legi tampite mai sunt... ce mai... mosul care ne-a lovit inseamna acum sa dea in urmatorul ca poate a baut si nu pateste nimik... nasoala lege , acum ce sa facem... asta este, asteptam :)) Bine ca macar am eu permis si nu trebuie sa stam inchisi in casa, cred ca as inebuni O zi placuta lore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani bebelusilor pe care i-am ratat, le dorim tuturor sa creasca mari si ii [pup] dulce pe obrajori. Noi am fost sambata la iarba verde, langa un paraias intr-o poienita. Am facut gratare si mititei. Desi vremea nu a fost asa cum anuntasera cei de la meteo, era putin innorat si batea vantul, a fost bine. Silvia a fost cuminte, a papat mancarica ei si a dormit in carucior,s-a plimbat pe malul paraului si a fost fascinata de apa si de flori. Cu iarba nu se "impaca" deloc. Daca ati vazut pozele din Gradina botanica, la fel a facut si acum. Era pe patura si cand ajungea la marginea ei si ajungea cu manuta pe iarba, se scutura si se intorcea pe patura. [:D] Era asa haioasa! Pe Silvia o imbrac atunci cand iesim afara cu un body tricou si un pantalonas( salopeta sau normal), sosetute si pantofiori. Daca temperatura e sub 20 grade sau bate vantul si mi-e si mie frig in tricou, atunci ii dau o jachetuta subtire, sau hainuta de primavara. In general incerc sa o imbrac asa cum simt eu ca mi-e bine afara. Daca eu am haina pe mine, i-o dau si ei, daca mi-e mie cald cu ea si o dau jos, i-o dau si ei. In cap sta cat sta cu palarioara sau bascuta, dar o ia repede jos,asa ca mai stam si cu capul gol. Mie mi-e cel mai frica de soarele pe capsorul lor cam lipsit de parut, altfel as lasa-o non stop cu capul gol. Raluca, ma bucur ca Ioana e bine, sper ca n-ai apucat sa-i dai antibiotic. Am trecut si eu cu Silvia acum 2 saptamanai prin asa ceva, a avut febra mare si dr nu i-a descoperit nimic si mi-a spus ca nu ne da antibiotic decat peste 2 zile ca sa nu complicam lucrurile daca e altceva. Nici in ziua de azi nu stiu de la ce a fost febra, probabil de la dintisorul care i-a iesit in ziua urmatoare dupa ce i-a scazut febra. Mihaela, Diana si [copil] Silvia http://community.webshots.com/user/mihaela_s20 www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Loredana, imi pare rau ca te-a deranjat mesajul respectiv. Dar, a ma acuza pe mine de ceea ce ti s-a intamplat, crede-ma ca nu-mi pica bine. Imi pare foarte rau si pentru necazul acesta, ma bucur mult ca Lisa este bine, ca voi sunteti bine. Nici mie nu-mi fac placere acele mesaje, dar avand in vedere ca, la randul meu, le-am primit de la o persoana care imi este draga, din exces de zel, le-am retransmis la intreaga agenda de mailuri. Imi cer scuze daca am deranjat. Daniela si puiul Oana Maria http://community.webshots.com/user/oana_maria100 http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana draga, pe departe gandul meu de a te invinovati de ceva, imi cer iertare daca asa ai inteles tu, dar in nici un caz nu am vrut asta... Era doar o curiozitate, vroiam sa stiu daca voi credeti ca ar putea fi de la aceea scrisoare, ca nu am trimis-o mai departe. Eu nu cred in asa ceva, tocmai de aceea nu mi-am dat interesul nici sa o citesc pe toata si nici sa o trimit mai departe, mi sa parut pierdere de timp, apoi dupa accidentul de sambata si nevinovati fiind mi-am adus aminte de scrisoare si mi-am pus intrebarea daca sa fie cauza sau nu... era o simpla curiozitate sa aflu daca voi credeti ca ar fi posibil, daca voi ati trimis-o mai departe. Si faptul ca am zis sa nu imi mai trimite-ti asemenea scrisori, am spus asta ca m-am gandit mai bine sa nu risc, sa mai patim dracului iar ceva ... Deci inca o data era o intrebare, nu o invinovatire. [dual] pentru Dana... ca sa ma ierte ca poate m-am exprimat eu gresit [dual] pentru voi toate lore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lore, sa stii ca subscriu la mesajul iulianei76, n-are nici o legatura mesajul cu ghinionul vostru, te inteleg foarte bine ca si noi am avut o experienta mai dureroasa chiar decat a voastra cu permisul si masina si am trecut cu bine peste asta! sincer, ceea ce conteaza cu adevarat, sunteti voi, bine ca nu ati patit absolut nimic, restul, o sa va ajute Dumnezeu si o sa faceti banii la loc si fierul se repara! de 1 mai am fost dupa ora 4 la snagov, erik a fost extrem de incantat si a smuls iarba si a poftit de zor la micii nostri[pofta], l-am mai domolit cu putina paine! ieri am fost la iarba verde si erik s-a distrat de minune, erau o gramada de copii si el e innebunit dupa copiii! sanatate! Oana si bb Erik http://community.webshots.com/user/oana_noemi http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Upssss...eu acum al realizat ca 8 iunie pica Marti!!! Dar de ce MARTI???? Si nu sambata sau duminica???? Vrem si noi sa venim, dar stam in afara Bucurestiului, tati e cu masina la serviciu, si nu prea vad cum putem ajunge... Loredana, imi pare rau de incidentul care s-a intamplat, important e ca sunteti bine. Dar lasati mai fetelor superstitiile, si pe cele bune si pe cele rele, ptr. ca mai rau ne incurca viata. Eu am renuntat demult la orice tip de superstitie; ma intorc din drum fara nici o strangere de inima, iubesc pisicile negre, nu ma intereseaza ca e marti sau vineri 13, etc...si pe bune, lucrurile merg asa cum ar tb. sa mearga. Cunosc si eu genul de mesaje care se trimit prin e-mail si se specifica la sfs. ca tb. trimise la inca "n" persoane, sunt f. interesante ca mesaj, imi merg la suflet cele mai multe, dar le sterg apoi bine mersi. Si nu in ultimul rand, sa nu uit: [s] Oana, Alexia si Andrei!!! Sa cresteti mari si sanatosi!!! Multi pupici!!! Tigresa si tigrisorul Horia http://horia.photoart.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Loredana [flo]. Apropo de mesajele acelea, as vrea sa mai completez putin. In general, nici macar nu le citesc. Atunci, mi s-a intamplat sa o fac pentru ca venise de la o foarte buna prietena. A fost o stare de spirit de moment sa retransmit mesajul, de obicei n-o fac. Dar... asa am simtit atunci. Despre... noroc. Aiurea ! Ce daca le-am trimis? Nu numai ca n-am avut parte de asa ceva, ba dimpotriva, am "reusit" sa am niste zile foarte proaste: l-am suparat pe tatal meu (care este cardiac, si incerc in general sa nu-l necajesc cu nimic, fiindca [bang]... Doamne-fereste!), m-am certat cu Cosmin (chiar rau de tot!), Oana a facut o alergie (cred ca din cauza transpiratiei), asa ca... Eu chiar nu ma mai gandisem la mesajul acela. Va rog pe toate sa ma iertati [iartama] daca ati considerat ca mesajul v-a deranjat. Iar despre accident, sincer imi pare f.f.f. rau. Bine ca nu ati patit voi nimic. Eu am avut un accident asemanator, adica ne-a busit o masina din spate, cu 3 zile inainte sa nasc. Iti imaginezi prin ce-am trecut si eu atunci. In plus, am avut ghinionul sa avem masina in service atunci cand a trebuit sa merg la maternitate [mariaj]. Oana_noemi, iar observ ca Erik si Oana mea au "petrecut" la fel in ziua de 1 mai: tot la iarba verde [8D], tot la smult iarba, tot la mirosit de mici si mancat paine. Eiii ! Ce zici de asta ? Am vazut pozele lui Alexandru Calin. E un scump si un frumusel. [pup] Tigresa, intalnirea are loc in ziua de marti fiindca atunci Iuliana ajunge in Bucuresti. Tati al nostru isi va lua liber, dar noi venim ! Multumim pentru toti cei care ne-au felicitat pentru cele 8 luni implinite de Oana [pup]. Iar s-a facut papusa mea cu cadouri. Norocoasa ! Daniela si puiul Oana Maria http://community.webshots.com/user/oana_maria100 http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...