Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de august-septembrie 2003 (19)


Recommended Posts

Si noi am fost sambata la iarba verde si spre norocul meu Sergiu a fost cumintel, a papat s-a jucat cu prietenii nostri (si astfel mami a putut si ea sa manance si sa [alcool]) iar in final a adormit. Tigresa intalnirea e marti ptr. ca atunci poa` sa vina Iuliana in Bucuresti (ca vine de la USA si nu putem sa pierdem asa ocazie [:D])
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[s]pentru Daria Maria Antonia, Erik [s]pentru Andrei Razvan, Oana Maria, Alexia Maria sa creasca mari si frumosi Multumesc celor care m-au felicitat pentru aparitia Maria in galeria eroilor de la DC. tigresa ma bucur ca ma mai tii minte. In final nu am mai avut nevoie de saltea pentru ca bunica Mariei ( soacra mea) i-a cumparat patut cu doua nivele tip "tarc", care acum imi este de foarte mare folos. cristinam asa cum am spus de 1 mai m-am plimbat cu Maria prin parcul moghiorosi, aproape toata ziua, duminica am avut acelasi program ca pe 1. Nu ai mai zis nimic de pozele Mariei, ai ales tu pozele care le pui pe site-ul bebelusilor sau iti trimit eu. Problema este ca nu prea mai pot sa ti le trimit din nou, de aceea te rugam sa iei tu pozele de pe adresa albumului ei foto. Maria a mancat ciorbica de vitel si cred ca o sa-i fac saptamana asta supa de vitel cu galusti. Voi ati dat bebeilor vostrii galusti. Saptamana asta vreu sa-i dau si mamliguta cu branzica de vaci si ou, cred ca o sa-i placa pentru ca ea mananca orice. APROPO DE INTALNEALA de ce ati pus intalneala in cursul saptamanii? O sa vin oricum pentru ca ma invoiesc de la servici Roxana si bebe Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup] si noi dulce pe Oana si Alexia, [s] x 8, si [flo] de la andrei multumim tuturor pt urari, suntem deja baieti mari! acum trb sa ne gasim o poza pt site, sa scriem si noi acolo cat avem. l-am masurat si nici un cm nu-mi iese in plus... iar la cantar... sambata avea 9,5 si duminica 9,1! eu nu stiu ce sa cred... cantarul e de vina! azi i-am facut supa cu galusti. pana la urma din tot albusul am luat o lingurita mica si am batut cu galbenusul, si au iesit niste galusti pufoase de nu-mi venea sa cred. si am pus si piept de pui tocat, yam yam, a mancat andrei tot pe nerasuflate. uitam, am pus si patrunjel frunze. dar n-am vazut pe nici o reteta. face cumva rau?! ma uitam pe o reteta de ciorbita de la 9 luni. si acolo zicea ca se toaca zarzavatul, inclusiv ceapa. asta inseamna ca n-o mai scoatem?? eu nu i-am dat-o pana acum. si mai avem ceva sa ne laudam, ieri s-a ridicat singurel in picioare tanandu-se de gratiile de la patut. iar tati era tare mandru ca el l-a vazut primul. asta pana cand andrei s-a vazut sus si a strigat "mama" [:D][:D] am zis ca mor de ras, nu alta, la ce mutra avea ta'su! acum il punem in patut si il gasim in picioare. sper sa mai dureze pana il gasim jos...[q][q][q] cand se aseaza in fundulet se lasa usor, si se uita sa nu care cumva sa ucida vreun ursulet... dar ridicatul nu e tot. daca se tine de pat, merge. dar ca emma, intr-un singur sens. numai de la stanga la dreapta! si numai daca e baiatu' motivat... il pun la un capat si la celalalt o asez pe suzy. e singura dupa care face efortul sa-si mute fundul lui pretios. si cum topaie repede-repede sa ajunga sa o ia... of, "femeile" astea, de mici se tin dupa ele [:D] atat ca nu mai are stare. nu vreau sa-l mai las toata ziua in premergator, ca se invata prost, si vreau sa se tina cat mai mult singurel pe picioare. iar ca sa umplem timpul, ne dam in leagan. azi dimineata nu a vrut sa doarma decat suspendat... se balangane vreo ora si apoi adoarme. eu ma oftic... nu vrea si pace sa spuna si el ceva in plus, sau sa faca "pa"... asa ca l-am invatat sa faca precum indienii. atat ca nu prea ii iese si da cu degetelele peste buza iar rezultatul e un fel de bbrrrmmm-bbrrrmmm-bbrrrmmm i-am taiat din breton. avea cateva fire care ii intrau in ochi, asa ca l-am aranjat. nu era chiar atat de greu de tuns, ca l-am pus in scaunelul de masa, da' avea ma-sa pitici pe creier si voia sa pastreze primele fire de par taiate, si nu prea puteam sa tai repede. noroc ca am o foarfeca mare, dar fara varfuri. iar andrei se distra uitandu-se cum se deschide si se inchide foarfeca. are cineva peter pan 1 si 2-return to neverland [?][?] irinuca, nu zici nimic de cateva zile. iesim in cismigiu? sa-ti dau si un cd pt povesti. eu am descoperit cum transform casetele im mp3, si acum am la activ: -Andersen : Privighetoarea, Amnarul, Fetita cu chibrituri -Fram ursul polar -Cei trei ursi, de M. Sadoveanu -Pacala -Alba ca zapada -odiseea ce nostalgie m-a apucat ascultandu-le... ma gandeam ca povestile care le avem noi sunt de fapt teatru radiofonic, nu sunt citite, asa cum vad ca sunt cele scoase acum pe piata. e mai ieftin sa platesti pe cineva sa citeasca o poveste, decat atatia actori. apropo, daca mai are cineva casete cu povesti si n-are soft sa le transforme, sa spuna, ca-i trimit pe mail. ii mai trebuie doar cablu ca sa scoata din casetofon in calculator, dar asta se gaseste, eu l-am luat de prin unirii. loredana sper sa scapati cat mai ieftin din povestea cu masina. bine ca n-ati patit nimic! reby [:D] tot eu... alta [?], curtea e cu iarba sau cu beton? [:D] ca sa stim cum venim utilati, paturici, izoprene... vezi ca pana acum pe lista sunt vreo 20 persoane si vreo 10 copii. maaaaamaaaaaa ce harmalaie o sa fie, o sa te tina vecinii minte! [:D] nu de alta, dar de data asta chiar nu cred ca o sa traga multa lume chiulul de la intalnire. vad ca ies planuri mari, cu gratar, bere... [:D] pai o sa te rogi de noi sa ne mai caram acasa! eu tot raman la varianta pizza carrefour, e mai usor de pregatit... adica desfaci cutia [:D]. da' e ceva ce mie nu-mi place. adica noi, MAMI o s stam de copii, si parca vad ca de bere o sa se ocupe taticii. un lucru e clar. din doi, unul singur bea, daca sunt cu masina!
Intalnire 8 iunie:reby ACASA, iuliana, anny, cristinamh, ancuta, freia, oana_noemi, roxana77, tigresa, danat,
Cristina [baietel] si [copil]Andrei-Razvan http://www.andreirazvan.home.ro http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, na[:p] ca ieri a mers Emma si invers, de la stinga la dreapta, dar cu chiu cu vai. Inorice caz, inainte o chemam sa vina la stinga si ea se ducea la dreapa. Nu stia ea cum sa puna picioarele. Oricum, nici acum nu pot sa zic ca e mestera la mersul de la stinga la dreapta, dar e un progres. O sa fac si eu supa de galuste, ca mi-ati dat idee. Eu fac ciorbita si las toate zarzavaturile inauntru. Eu nu i-am taiat din breton, ci i-am cumparat clame cu fundite. Mai, ma mir si eu ce copil fumos am facut[:D][:D][:D], dar cu clamele in breton ii sta adeva':)))). Ieri a venit un coleg de al meu de la scoala ( e din Columbia) si cind a vazut-o pe Emma a zis ca seamana cu mine si tati a facut asa o figura si zice: esti prima persoana care zice asa....hihihiih, nu prea i-a convenit[:D]. Fetili, sa ne ziceti si noua ce sa aducem de papa pe 8....cel mai bine ar fi sa se faca o lista cu cine-ce-si-cum aduce ca sa nu se aduca acelasi lucru de mai multe ori. Pupicei si [s] pentru Oana, Alexia si Andrei!!! Reby, e departe de gara casa ta? Noi nu prea cunoastem Bucurestiul. Tati a facut facultatea acolo, dar au trecut multi ani de atunci si nu mai stie bine si nu prea stiu cum o sa facem sa ajungem. http://community.webshots.com/user/emma_ana http://community.webshots.com/user/emma_ana_musat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Craluca, felicitari pentru aparitia pe prima pagina cu povestea nasterii Ioanei. Se pare ca multe mamici de aug-sept 2003 apar pe prima pagina...e si normal:))) http://community.webshots.com/user/emma_ana http://community.webshots.com/user/emma_ana_musat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, In primul rand vreau sa urez LA MULTI ANi tuturor bebeilor care s-au sarbatorit in perioada 1-3 mai. Sa creasca sanatosi si voinici. [s][flo] Eu nu am mai avut timp sa intru pe forum. de 1 mai sotul mi-a facut o surpriza si am plecat la socrul meu. Vremea a fost OK, dar a batut vantul, sta intr-o zona de munte si a fost si un pic mai recisor. Andrei a plans in prima noapte ca nu-i convenea de nimeni si nimic. Apoi a dormit pana la 9 dimineata. A doua zi a agatat o fetita de 3 ani. Ii placea tare mult de ea, este prima data cand Andrei rade la o fata micuta. Poate ii placea si ca era imbracata in rosu. O sa pun poza in album imediat ce o scot. Sper sa fi iesit. craluca Multa sanatate Ioanei si tie multa energie pozitiva sa treci peste toate. Ti-am vazut mesajul dar nu am avut timp sa-ti scriu. Bine ca in sfarsit sti ce are si ce anume trebuie sa faci. Sa auzim numai de bine. Loredana Si eu am primit un mesaj asemanator cu ceva timp in urma si nu l-am trimis mai departe, nu am crezut de la inceput in asemenea prostii. Cristinamh eu am pus patrunjel in sarmalele lui Andrei si nu a avut nimic. Am citit ca pe la 9-10 luni este bine sa pui verdeata tocata marunt in mancarea bbeilor. Eu o sa-i pun la supa de galusti. Ceapa stiu ca nu se da sub un an, dar am si eu retete care spun ca de la 9 luni sa adaug ceapa. Nu stiu ce sa zic Am 101 dalmatieni. pot sa-ti fac cd si sa-l iei de la sediul DACIA din Bucuresti(Calea Floreasca) sau ti-l trimit prin posta. Sotul meu ajunge in Buc pe 24 si il poate aduce el. Cum vrei? O sa consult lista sa vad si de restul. mi-a placut faza cu berea. Eu am baut o bere NA si aveam impresia ca nu mai vad bine. observ ca m-au lasat puterile la sportul asta. Mi-e dor de un pahar de vin mmmmmmmmm. Cand o sa termin cu alaptatul cred ca ma imbat.pe bune! va tin la curent. Sau va informeaza sotul in caz ca eu nu mai vad tastatura. Imbracat bb Eu il imbrac pe Andrei intr-un body subtire + un hanorac cu gluga si o vestuta din fas cand bate vantul, azi i-am pus si chilotei + pantaloni + sosetute si ghetute.Pe cap ii pun o caciulita mai subtire. BBii vostri transpira cand dorm sau cand este cald afara? Andrei transpira daca este imbracat mai gros decat trebuie. Am vazut bebei imbracati f gros, cu caciuli de lana si geci de iarna. Laptele de vaca cineva zicea ca vrea sa dea lapte de vaca la bebe. Sub un an NU - spun medicii pediatri si tot ei recomanda ca de la 6 luni se poate introduce. Am o prietena, bebe este de aceiasi varsta cu Andrei si ii da lapte de vaca de la 6 luni. La inceput 1/2 lapte+1/2 ceai de tei. Treptat se micsoreaza cantitatea de ceai si dupa 2 sapt se ajunge doar la lapte indulcit cu miere( nerecomandata si ea sub un an). Eu am zis ca nu ii dau lapte de vaca pana la un an. Poate din cel degresat. Program zilnic cineva zicea daca mai avem timp de un hobby doua. Eu nu prea. De cand am internet non-stop nu mai fac nimic din ceea ce mi-am propus cand eram insarcinata. Ma trezesc la 5.30 -6 si ii dau bb laptic. Mai mananca si la 8.30 cateva guri. Apoi mai dorm cu el pana la 9 sau 10. Ne spalam, ne schimbam, facem curat in camera, mancam ceva fructe. Apoi cand Andrei doarme 1/2 h sau 1h, eu ii gatesc cate ceva. Se trezeste - serveste masa de pranz si apoi plecam la plimbare. Cand venim mai mananca ceva lapte si ori are chef de joaca ori doarme. Dar safiu langa el. Daca am iesit din camera avem concert. Abia astept sa vina sotul de la serviciu sa mai fac ceva treaba sau sa intru pe net. mai [spala]si[vase]. Timp pt altceva mai deloc.cam asta este . Va pup! Ma duc sa pun niste [rufe] Nicoleta & [copil] Andrei Catalin http://community.webshots.com/user/andreicatalin www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emma mea a invatat sa se intoarca pe burtica din pozitia sezind. Pina azi isi prindea piciorusul sub ea si urla de mama focului ca nu o ajuta nimeni:)), dar azi tentatia a fost mai mare (cartile, pixul si hirtiile mele) si fata s-a lasat pe burtica imediat:). Ieri si azi a avut o tentativa de ridicat in picioruse in patut, dar nu a putut. Nu prea are fata mea muschii de la minute f. dezvoltati, cu cei de la picioare sta mai bine, asa ca sa va feriti cind o sa o vedeti, ca poate va trage pe la ousoare (alea de la picioare[:D]) si glezne:)). http://community.webshots.com/user/emma_ana http://community.webshots.com/user/emma_ana_musat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...