Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de august-septembrie 2003 (19)


Recommended Posts

Buna fetelor,

 

pentru gemenii Horia si Martin

pentru Andreea Alexandra

 

Multumim celor care ne-au vazut pozele. in seara asta o sa mai punem cateva poze.

 

Liliac1 Si tati nostru s-a dus la oala cu sarmalute pt Andrei si era gata sa le termine. Noroc ca l-am prins la timp. Ca altfel[box]

Si eu am facut curat duminica. sper ca D-zeu sa ne ierte, dar in cursul saptamanii nu pot sa fac mai nimic. Astazi l-am lasat pe Andrei singur pana ce am scuturat o patura si era sa-l gasesc in cap. Cand l-am vazut cum statea atarnat pe marginea patului am intepenit. [bang]Nu stiu ce pierduse baiatul meu pe jos... Apoi l-am pus in patut si l-am gasit rasturnat muscand din paturica.

 

Eu nu i-am dat Tedy lui Andrei si nici nu vreau sa-i dau, ca si la danone parerile sunt impartite.

 

dana ene am vazut pozele Oanei. Ne-au placut.

 

Cristinamh am vorbit cu cineva despre cic si a zis ca poti intra din primul cic in al doilea fara sa mai faci asigurare suplimentara. se face o cerere de iesire din cic 1 si apoi se incepe cu prenatal si apoi cerere de cic 2. S-ar putea ca in sector non-guvernamental sa fie ceva schimbat. ma mai interesez. deocamdata atat.

 

Astazi a papat Andrei sarmalute + 1 iaurt. mmmm ce bun a fost.

 

Nicoleta & [copil] Andrei Catalinid="blue">

 

http://community.webshots.com/user/andreicatalinid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ce pustiu pe aici.. unde sunteti fetelor? am si eu o intrebare pentru voi... Lisa de vreo 2 saptamani doarme numai pe burta... in Romania a dormit cu bunica si acum parca nu mai am curaj sa o las singura in camera... voi ce ziceti? e periculos sa doarma singura in camera din cauza ca doarme pe burta?

O seara placut... adica noapte buna

 

lore

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, nu numai ca Dani umbla, dar stie sa-si schimbe pozitiia din 4 labe in sezut si invers! Mor de atata alergatura!

Cu patuturile nu stiu cum fac! Vad eu. Trebuie sa mutam dormitorul in sufragerie. De, famelie mare, nu mai incapem...

 

Pun poze pentru 8 luni, ca pentru 7 nu am...

Avem si in burtica... dureaza un pic s-o caut si s-o scanez.

 

http://community.webshots.com/user/simanoro

http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cristinam [ruga]de o mie de ori SA MA IERTI pentru ca nu AM VRUT SA TE SUPAR, dar asa sunt eu mai nerabdatoare si aveam impresia ce uiti de noi (fara intentie). Imi este de mine pentru va nu am vrut sa para ca "te trag de urechi" mai ales ca stiu ca tu faci asta fara nici o obligatie si in timpul liber ( care si asa este foarte limitat).

 

Imi inchei pledoaria, sperand ca nu te-ai suparat pe mine si sa stii ca m-am [bang]singura.

 

Roxana si Maria

 

http://community.webshots.com/user/roxana77

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani sarbatoritilor din aceasta saptamina, sa creasca mari si sanatosi!

 

Pentru intilnirea din 8 iunie noi avem o propunere: sa va invitam la noi la curte (pe calea Giulesti), ne-ar face mare placere daca ati vrea!

 

Cristinamh: ne inscriem si noi la cele doua tricouri m+b

 

Asa cum va povesteam, David nu mai sta o secunda culcat, are fel de fel de miscari, la mersul in 4 labe inca exerseaza, dar da din fundulet de zor. Si in patut a inceput sa se ridice din fundulet in genunchi si acum incearca si varianta in picioare. In premergator merge prin toata curtea si mai nou a invatat unde e poarta si sta si tipa acolo doar doar il scoate cineva pe strada. Ii place mai mult pe strada pentru ca e multa agitatie: masini, tramvaie(astea sunt preferatele lui).

La facut curte la fetite se pare ca suntem in urma, dar sa stii iuliana76 ca noi consideram ca deja ne-am imprietenit cu Andreea, iar dupa ce am vazut si pozele din album ne-a fermecat si mai mult.

 

Toate bune,

Reby si David

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Reby: noi venim la tine la curte daca vrei, nu e problema, dar sa nu te apuci sa faci si altea alea ca nu e nevoie si nu vrem sa te impovaram cu prezenta noastra. ce bine ca aveti curte mare si are pe unde "merge" copilul, in apartamentul meu aproape minuscul (dar bun si asta si bine ca e!) de abia are pe unde se invarti copilul de 2 ori si gata! s-a terminat parcela!

 

simonaro draga mamica[biz] eroina! pe cuvant, esti cea mai tare, 2 copii, ti-ai reluat si serviciul! bravo! sa stii ca pt. mine esti un adevarat exemplu, cand ma apuca vaietele, ma gandesc la tine ma rusinez si imi trece![flo][flo][flo]

 

in categoria "mamici [biz]eroine" intra si sisi "cine mai e si sisi asta?", care nu a avut o zi de concediu de cand a nascut! [flo][flo]

 

cristina promitem ca zilele astea iti trimit pozele restante. uite soacra-mea si-a luat cartela de la spacenet 200.000lei-50 de ore si cica merge bine. se gaseste pe la benzinariile agip, asta pana iti pui cablu! multumim pt. site![flo][flo][flo]

 

vad ca azi sunt in toane bune si dau flori la toata lumea[:D], iar pt mine [berica]!

 

Oana si bb Erik

http://community.webshots.com/user/oana_noemi

http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, nu ma trage de urechi ca nu ti-am dat poze, dar nu prea am......sper ca in viitorul apropiat sa-mi iau si eu un aparat digital sa pot face cat mai multe fotografii. Am eu destule, da sunt pe hartie si e mai greu cu scanatul.

 

Eu l-am coborat pe fi-miu la parter ca dadea sa sara din pat. Partea proasta la patuturile de fas este ca "parteril" este prea jos iar mijlocul meu si asa e varza........ Ma gandesc sa mai cumpar o salteluta sa-l mai inalt cu 4-5 cm, ca tot e ceva. sa doarma baiatul pe 2 saltele .

Ia zicet-mi si mie, cele care aveti tot asa, patut de fas, cum va descurcati cu sportul asta? Ca mie mi se pare tare greu.

 

Reby, e o idee excelenta, numai sa te tina pe tine nervii sa ai o cresa de bebei in curte . Poate facem si un gratar, venim cu materie prima [alcool][yami], nu?

 

Loredana, nu e periculos sa doarma pe burta, ba dimpotriva! Sergiu este "fan" al dormitului pe burta si cred ca se odihneste foarte bine.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai, ca ma chinui a doua oara sa scriu, prima data a crapat ceva si era sa pierd mesajul...

 

Si motata mea se intoarce din 4 labe in fund, iar eu ma infoi de mandrie, parca cine stie ce minune ar face. Adevarul e ca deja a capatat o anumita independenta, se misca singura, sta singura, de mine e nevoie doar la papa si la schimbat de pampersi.

Loredana, eu cred ca bebeii nostri sunt destul de mari ca sa doarma pe burta, si fii-mea se mai intoarce in special ziua, cand se foieste mult inainte sa adoarma si o gasesc pe burta. Ii place mult pozitia asta, ca doarme cate o ora jumate, doua...

 

Noua nu ne trece galma de la ureche, am sunat-o pe pediatra si mi-a zis sa o frec cu spirt si sa o ung cu Bepanthen. Si la pasa are niste buburuze care tot nu trec de vreo 10 zile, trebuie sa iau violet de gentiana... offf. In rest, suntem ok, duminica am fost la strabunica (una din ele, ca are fata 4) la curte si am stat in fum de gratar, taaare frumos a fost! Doar ca fii-mea n-a vrut sa doarma decat un sfert de de ora, asa ca pe la 6 am luat-o val vartej si am adus-o acasa, sperand ca mai prinde o ora de somn pana seara. Aiurea! Abia pe la 11 a adormit ca lumea, si era sculata de la 9 dimineata. In schimb a vorbit si a chiuit la toata lumea, s-a obisnuit repede cu figurile noi si a uitat de muma-sa...

 

Reby, misto ideea cu curtea, doar sa nu fie prea mare agitatie pentru David si mai ales pentru mamica lui. Buna si ideea cu gratarul, eu la asa ceva nu zic niciodata nu.

 

Fetele, io-s grea de cap: sarmalutele voi le faceti cu carnita de pui si orez, adica aproape normale, nu? Cred ca o sa fac si eu o tura, eventual o cratita mai mare, sa se bucure si parintii.

 

http://community.webshots.com/user/r0isin

http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am pus si noi poze in album de la 6-7 luni, asta ca sa fim in rand cu lumea ca vad ca toate albumele se umplu...

 

Si noi suntem acum la mersul in 4 labutze numai ca nu prea ne iese. Cand ridica funduletzul, baga capul in saltea si ramane protzapita pana vine cineva sa ii "explice" ca nu asa se face. Nu fara strigate, bineintzeles...

Si ce-i mai place sa ne jucam de-a Cucu-bau...

Ii pun o paturica pe ochi si incep sa intreb:"Unde-i Andra?"

O trage de pe ochi si cand spun "Uite Andra!" incepe sa rada in hohote apoi iar trage singurica paturica pe ochi ca stie ca-i rost de joaca si iar intreb, iar isi trage paturica jos...

Ca sa nu discutam ca facem la fel si cu "Unde-i mama? Uite mama!"

Si ne amuzam de nu mai putem. Deja stie ca eu sunt mama, ca daca vorbim despre mama intoarce privirea spe mine!

Si totusi...nu spune "ma-ma". Mai asteptam. Deja mi-am luat si eu un "Pampers" pentru primul "mama".

 

V-am zapacit...dar tinand cont ca suntem cea mai mica de pe lista incercam cat de cat sa mergem in ritmul tuturor.

Va pupam!

 

P.S. Ne pare rau de cazaturile copiilor. Sa pupati mamicilor, sa treaca!

 

 

Liliana&[copil] Andra-Maria

 

http://community.webshots.com/user/liliac1

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...