Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (6)


Recommended Posts

Bun venit noilor membre ale clubului, fetitza, mariana78, blancas, Delia Mihaela, padi si bogdanai ma bucur ca ingrosam randurile, poate ne stimulat mai temeinic. Felicitari fetelor care au reusit sa nu se abata si sa mentina ritmul. Eu, recunosc mi-am cam facut de cap in weekendul asta, cu vin, bere, inghetata si tort si …. Gata. De azi revin la principii Monty, pentru ca altfel nu voi mai slabi niciodata. Azi: Dimineata – cafea Pranz – 2 oua fierte + salata varza rosie Seara – nu stiu inca… va zic maine (ma opresc in drum spre casa la un magazin si vad) Am primit doar 3 raportari pana acum…de la missiday, Laura T, korinna,… va astept pe toate… lista o voi pune mai tarziu. Crisia – o observatie – rosii cu branza dimineata – nu-I bine…. Cele mai experimentate … nu-I asa? O zi buna, Caroline
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetele! [flo] Cand este recomandat sa incepi acest regim de viata, Monti? Eu am nascut de aproape 3 saptamani! Nu vreau sa slabesc imediat pentru ca il alaptez pe puiul meu! dar sunt curioasa [:D] ca dupa ce incetam alaptatul am vrea sa mai dam din kilele puse in sarcina si cele care erau inainte de ea [:D] !!!! Este o carte care dezvolta acest regim? Cum pot intra in posesia ei? pentru ca vad la voi ca da rezultate fff bune!!! Felicitari celor care lupta deja cu kg si mult succes in cotinuare!!! [flo] Pupici! [pup] Nally [mamica] si [copil]Sebastian
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu cartea ,de unde o pot cumpara? Vreau sa ma documentez mai bine,mi-am format ceva idei citindu-va dar nu suficiente. Azi am inceput un regim disociat,pot sa ma alatur voua (pana sa ma apuc de Montignac) sa va spun ce-am mancat si cat slabesc? Dia si bebe Rucsi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Va urmaresc de ceva timp si am citit cat sunteti de bucuroase pentru ca regimul da roade si kg se duc. Dupa ce am nascut am ramas cu o multime de kg si chiar daca fac foarte multa miscare, iar bebele ma solicita foarte mult greutatea mea este la fel ca dupa nastere. Am si eu o intrebare, credeti ca daca alaptez pot tine acest regim? Multumesc. Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

meniul de astazi: ora 8.00 - un iaurt Prodlacta 0,1% ora 13.30 - 50 g cascaval + 2 oua fierte + 2 cremwursti ora 18.00- un gratarel de vita + o salata mare toate leguminoasele permise:) PS Azi e luna plina, ar trebui sa rontaim numai fructe sau sucuri de fructe. Asta ar zbura imediat 1 kg de ope noi; dar, pentru ca mancam corect, ne urmam regimul ca oricum e ok. Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru toate fetele care au venit de curand:bun venit, dragelor![flo] Am sa va spun doar: montignac este accesibil TUTUROR, trebuie doar sa vreti.Vointa, rabdare si incredere.Si eu cred ca toate avem incredere in noi insene, nu-i asa? Ok, un zambet si mult succes! LauraT Ok, am inteles, trecem cantarul electronic pe lista de prioritati.S-a notat.inteleg ca Metro este unul din locurile unde il pot gasi.ok.Multumesc, Laura. Fetelor, ieri, in Billa, cand am citit etichetele tututor salamurilor expuse, m-am speriat! Pai nu e nimic fara soia, fara amidon de porumb, nu e nimic "curat"..am cam mormait in sinea mea, asa ca am facut stanga-mprejur si am ascultat sfatul primit aici si am gasit conserve de peste in suc propriu, "Clever", care cu siguranta ca suna mult mai bine decat toti colorantii si amelioratorii aia care m-au enervat de-a dreptul! Ei, nu renunt la cremwurstii de pui si poate si niste sunca presata, ok, dar cred ca la salameturi am sa fac o mica pauza sau macar am sa pap mai rar, ca nu mi-a placut sa constat ca eu ma feresc de toate lucrurile care se regasesc din plin in cateva feliutze de salam.Acu' nu sunt abstracta, dar de ce sa nu-mi fac eu mai bine un gratar slab cu o salata cat mine de mare, decat sa ma indop din ingrasamintele pe care le ofera producatorii respectivi? Fug, am o zi plina, dar mai trec sa va vad[:)] Pupici tuturor si succes in continuare, tuturor! Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit pentru cele noi!! Adi69, da, spune-ne ce mananci si cat slabesti, poate mai vrea si altcineva sa tina regimul tau. Laura, ieri am plecat sa-mi cumpar cantar(eram nemultumita de performantele celui pe care-l aveam[:p]), am ajuns la DOMO si-am cumparat un cantar Tefal cu memorarea greutatii anterioare, blabla, pe care-am dat 2.400.000 lei...ajung cu el acas si-mi arata alta greutate in fiecare camera[bang]...ce-i drept cu cateva sute de grame, dar cantarindu-ma pe cel vechi am ajuns la concluzia ca era foarte bun[:p]. In fine, meniul meu de azi: dimineatza crenvusti cu 2 felii de branzica pranz ciorba de perisoare(fara orez) si salata seara orez integral cu salata Pupici si spor la slabit!! Missiday
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dim la fete...sau dupa cum e cazul Andrada...eu de candva zic treaba cu amidonul din preparatele de pe piata...dar nimeni nu a raspuns nimik,asa ca am tacut. Cred ca si in crenvusti este amidon.Astia sunt tampiti.Cel mai bine carne proaspata fiarta sau gratar cu salata.Mai sigur ca asta nu exista! Bun venit fetelor incepatoare. Da..buna ciorbita am facut. Azi -dim:o grefa+cafea cu lapte 0,1% grasime -pranz:mancarica facuta asa:pui despielitzat(daca pot spune asa),ceapa verde,ardei capia de la borcan(pus de mine asta toamna),suc de rosii,la final putin usturoi,marar la greu si patrunjel.Va zic a iesit superbun. -seara:branza de vaci cu 5% grasimi si iaurt cu 0,1% grasimi KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu prea am cu ce sa ma laud... saptamana trecuta am stagnat... am 60,3 kg (mai putin cu doar 100 g ca saptamana trecuta). Asta e ... mergem inainte. Duminica am fost la o petrecere si bineinteles ca am mancat si interzisuri (rulada cu cascaval, inghetata, alune) asa ca degeaba m-am cantarit eu luni dimineata ca tot nu am vazut mare lucru[V] De asta nici n-am iesit ieri la raport, mi-era cam jena [porc] Vreau sa va intreb ceva: care dintre indulcitorii artificiali (permisi de Monti) se pot folosi la copt sau fiert? Sunt cam multe feluri si nu stiu ce sa aleg... bine, inca n-am studiat problema dar ma gandeam ca poate voi ati folosit si stiti mai multe. As face un tort diplomat sau o spuma de ciocolata [pofta]. Cat despre amidonul din mezeluri, asa este, si eu am studiat etichetele mai multor produse si m-am ingrozit! Acum depinde si de cantitate si de cat de des mananci, daca te rasfeti ocazional cu un cremvusti nu cred ca-i asa o tragedie. Eu mananc destul de putine mezeluri, de obicei iau sunca, jambon, pastrama sau salamuri uscate - astea chiar daca sunt putin mai grase nu au adaosuri multe. Cea mai sigura ramane tot carnita preparata de noi acasa! Meniul de ieri: dim - mar, lapte 1%+ biscuiti integrali pranz - branza, mancarica de ciuperci cu pui, salata de varza seara - cascaval, un pic de salam uscat, rosii, ceapa verde Azi: dim - mar, iaurt 0%+cereale integrale pranz - salata cu branza, sunca, rosii, castravete seara - poate fructe sau tot o salata ca altceva n-am gatit Pupici si spor la slabit, Mihaela si Alex (1 an si 10 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...