Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (6)


Recommended Posts

Tot eu sunt... Andrada, daca vrei retete Montignac, exista un topic : http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=16923 Sper sa te multumeasca cat de cat! A-propos, noi avem voie andive?? Am si eu cateva retete pe care le-am adaptat in spirit Monty. Poate adaug cateva pe aici, desi exista topic pe "La bucatarie", numai ca nu scrie nimeni in prezen. Va pup ca-mi plange odorul!! Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna Adriana, Da, avem voie andive. Astazi am aflat si eu cu stupoare, desi tin Montignac din octombrie anul trecut ( cu pauze mari ce-i drept) [:D], ca la micul dejun proteino-lipidic ( adica branza, mezeluri, oua) nu pot sa mananc si legume. Si eu am papat asa linistita, de slabit am slabit ( cam 6-7 kg ), dar cred ca rezultatele ar fi fost si mai bune. Bine ca m-am desteptat, macar in al 12-lea ceas. Oricum, prefer cerealele cu lapte... Momentan stagnez, de vreo 2 saptamani, am inceput sa merg la sala din nou,sper sa raportez ceva scadere, macar minora. Imi lipsesc de pe aici membrele care au deschis subiectul asta: Monica, Scarmanus, Androix, etc....voua nu??? Ce mai faceti fetelor, ne mai cititi? Multa bafta tuturor, Ruxandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Puskin, am observat si eu ca fetele mai vechi nu ne mai viziteaza [:(]. Imi permit sa-ti spun eu cate ceva (asta daca n-ai mai fost demult pe aici): Androix posteaza la 'Aspirante', pe Monicaa n-am mai zarit-o dar incepuse din nou regimul dupa o pauza, scarmanus ne-a dat gata de ziua ei cu pozele 'inainte' si 'dupa'... poate ne citesc si o sa mai primim vesti de la ele. Pupici si spor la slabit, Mihaela si Alex (1 an si 10 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Micorint - La indulcitori sunt pregatita, ca am studiat etichetele de aici si zice asa. Aspartamul se foloseste la indulcirea alimentelor reci. Pentru cele fierbinti (sau la copt) se foloseste cyclamatul. Despre zaharina nu am gasit nimic, pentru ca este interzisa in Canada. “Cat despre amidonul din mezeluri, asa este, si eu am studiat etichetele mai multor produse si m-am ingrozit! Acum depinde si de cantitate si de cat de des mananci, daca te rasfeti ocazional cu un cremvusti nu cred ca-i asa o tragedie.” Aici micorint eu te-as contrazice, pentru ca Monty insista pe corecta combinare a alimentelor si cred ca amidonul din mezeluri oricat de putin ar fi chiar conteaza. Sigur ca dupa cum am vazut si simtit toate, daca mai intram in interzise, nu se schimba imediat balanta in defavoarea noastra, dar ar fi bine sa respectam principiul de baza, combinarea alimentelor. Cred ca eficienta efortului nostru ar fi pe masura. Andrada34 – suna tare bine reteta ta, da-ne un link si cu poza ca sa salivam si noi Raport : Aseara: cateva feliute cascaval + cateva pepperoni, friptura vita la gratar + dovlecei sotati + salata varza. Mic dejun: suc de grep, cafea decaf + lapte Pranz: friptura porc (slaba) la gratar + salata varza+ dovlecei de ieri Vin imediat cu listutza, am asteptat pana azi si celelalte raportari. Cam slaba miscarea. Propun o saptamana Monty adevarata, fara abateri…. Facem targul? Patem palma? Eu promit aici si trebuie sa ma tin de cuvant…. Asta pt ca rezultatul de saptamana trecuta a fost catastrofal. Uf… ce nebunie este azi la servici… groaznic de aglomerat, ne-au micsorat echipa, cerintele se multiplica, asa ca … presiunea e pe noi. O zi buna va doresc, Caroline
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

…………….…..Inaltime…….Data inceput……G.Inceput / IMG……G.Tinta / IMG…….G.actuala / IMG….Rezultat (%) Adriana_Mihnea……..1.70…….…..8/3/2004………………74 / 25.61.......62/21.45………..69 / 23.88……….41.67% Missiday……………..1.65…….…19/4/2004……………...58 / 21.30………..53 / 19.47………..56 / 20.57……………40% Korinna………………1.65……….22/3/2004……………..86 / 31.59…..…….62 / 22.77…...….…75 / 27.55….…45.83% Caroline………………1.69………..6/3/2004…………….81.5 / 28.54….……65 / 22.76…..……80 / 28.01………..9.09% Ven..................1.65.......22/03/2004..........61 / 22.41.........53 / 19.47..........57 / 20.94..........50% micorint.............1.58.......01/02/2004..........68.5 / 27.44.......58 / 23.23.......60.3 / 24.15.......78.10% she_wolf……………1.62……….26/04/2004………..64.5 / 24.58………50 / 19.05……..…..63 / 24.01………..10.34% crisia………………….1.75……….12/01/2004…………80 / 26.12 ………63 / 20.57 ………..71 / 23.18 ………..52.94% Laura T...........1.62........01/02/2004........59 / 22.48........50 / 19.05.........51.7 / 19.70........81.11% Andrada34.........1.64........24/04/2004......60.5 / 22.49........54 / 20.08.........58.5 / 21.75.......30.77% Fetitza...........1.55........04/05/2004......79.5 / 33.09........59 / 24.56.........79.9 / 33.09........0% IMC 18-20 slab 20-25 normal 25-40 supraponderal Cele care nu au raportat le-am lasat cu datele initiale O saptamana pro Monty va doresc! Caroline
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hei, Caroline, la Andrada34 se pare ca-i o greseala, caci a zis ca a scapat de 2kg in prima saptamana de Monty! Pentru cine a intrebat de indulcitori. Am inteles ca fructoza ar fi buna la prajituri, doar ca e cam scumpa, in jur de 150.000 lei/500g, pe-aici se gaseste nemteasca, la MegaImage. Laura si bebitele: Bianca (5 ani) si Ramona (1 an si 11 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura T - Andrada34 nu mi-a trimis nici un raport sau, cel putin nu am primit eu vre-unul. Asa ca astept mesajul ei de confirmare. Acum, despre frunctoza, eu sunt cam in dubiu cu frunctoza asta... Am gasit la magazin si pe pachet scria un indice glicemic mult mai mare decat al zaharului, si atunci, mi-am pus intrebarea - nu cumva s-a strecurat vre-o greseala in cartea lui Monty? Sau poate el vorbeste de un alt tip de fructoza. Tu ce crezi? Verifica si tu, cand ajungi la magazin indicele glicemic de pe pachetul de fructoza care il gasesti acolo. Thx, Caroline
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Puskin, m-am intrebat si eu daca fetele de la inceput s-au lasat de dieta. Habar n-am ce este cu ele, poate ne dau vreun semn de viata. Oricum, Scarmanus nu tinea Montignac. Andrada, suna tare bine rulourile alea. [pofta] Eu mai fac din cand in cand ratatouille cu pui, tot cam cu aceleasi legume si imi place mult. Daca vreti o sa va scriu reteta la "retete Monti" de la bucatarie, poate aducem subiectul "in fata". Laura, nu stiu cum este treaba cu fructoza pentru ca am citit pe o cutie ca poate deveni amara daca este tratata termic. Daca faci prajituri cu ea trebuie coapte la temperatura mica. Eu una mai bine ma lipsesc. Am ceva amendamente la meniul de astazi pe care l-am postat dimineata (n-o sa mai fac asta): dimineata - orez integral cu legume pranz - salata cu rosii, ceapa verde si branza Feta seara - ciorba de pui; o pulpa de pui la cuptor cu varza de Bruxelles si cascaval [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor m-am hotarat sa tin si eu Motingnac......doar ca nu stiu cum sa incep.......daca sunteti dragute imi puteti da un link .......cartea nu o am.........deci sunt total pe dinafara..... A si mai am o intrebare poate vi se pare prosteasca .......care sunt lipidele si care sunt glucidele?[:I] Va multumesc[pup] Anita si Rachella -17.o1.2004 http://community.webshots.com/user/sugarbabe134
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...