Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (6)


Recommended Posts

Buna, fetelor! Chiar nu stiam de chestia cu mic-dejunul protido-lipidic, ca n-am voie si legume, de obicei nu mancam asa, dar asa s-a nimerit. Meniul de azi: Dimineata: lapte 0,1% cu cereale integrale + o cana de ceai de matase de porumb si cozi de cirese Pranz: pui la cuptor cu o salata cu de toate Seara: branza de vaci 0% cu ceapa si marar si cu un iaurt 0,1%+ iarasi ceai Intre mese am mai mancat si niste kiwi. Pupici, Crisia. PS: Cine vrea cartea sa-mi dea un PM cu adresa. Poze cu fetita mea, Iulia-Nicole (2.12.2002): http://community.webshots.com/user/littleelda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Va salut pe toate din nou, Multumesc mult lui Adriana de carte si sper ca avind-o sa ma motiveze si mai mult. Vreau sa raportez si eu ce am mincat azi. (Consider ca de azi incep ca iar mi-am facut de cap in weekend.[bang]) Dimineata: iaurt 0% grasimi cu o felie de piine integrala Prinz : piept de pui la gratar cu salata verde Seara : cirnati (de casa )prajiti cu o salata de rosii. Cu vreo ora inainte de prinz am mincat un mar . am o intrebare: cafeaua e rea tare? Eu sint putin cam dependenta dar am sa incerc sa renunt daca ziceti ca nu e bine. Caroline, Datele mele sint ( stiu...mi-e rusine tare): 1.55 inaltimea si 175 pounds greutatea , si asta am vazut ca ar veni 79.5 kg. Telul meu e sa ajung macar la 130 de pounds, cam 59 kg. Niciodata nu am fost slaba; plinuta de cind ma stiu dar acum am intrecut masura. Am un metabolim foarte greoi cred si imi lipseste si miscarea. Va rog sa imi spuneti unde gresesc si eu incerc sa nu calc pe alaturi. Va multumesc mult. [pup] Fetitza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura,cum faci tu pastele cu legume??Ca vreau si eu...si reteta Andradei mi se pare foarte buna!!! Fetelor, eu pana acum nu prea am mancat cereale, paste integrale, orez nedecorticat,,si asta de vreun an, nu e bine, nu?? Cred ca ar trebui sa incep si eu cu mic-dejunurile cu cereale si iaurt, etc; saptamana trecuta mi-am cumparat paine din faina integrala si n-am mancat nici macar o feliutza... pupici si spor la slabit! Missiday
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by missiday
Laura,cum faci tu pastele cu legume??Ca vreau si eu...si reteta Andradei mi se pare foarte buna!!! Fetelor, eu pana acum nu prea am mancat cereale, paste integrale, orez nedecorticat,,si asta de vreun an, nu e bine, nu?? Cred ca ar trebui sa incep si eu cu mic-dejunurile cu cereale si iaurt, etc; saptamana trecuta mi-am cumparat paine din faina integrala si n-am mancat nici macar o feliutza... pupici si spor la slabit! Missiday
Missiday e valabil si pentru Laura T, paste integrale cu legume dimineata e OK? ca eu stiu ca legume, dimineata NU. Nu-i asa? Fetitza, bine ai venit, acum te trec in tabel, data viitoare (adica luni) trimite-mi un pm, asa pot fi sigura ca am trecut pe toata lumea. Pup you! Caroline
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, De maine incep si eu regimul. Sunt foarte hotarata sa-l tin, mai ales dupa ce mi s-a spus ca nu afecteaza alaptatul. Mi-am salvat intr-un fisier ce mancati voi si o sa incerc sa-mi organizez si eu mesele urmand regulile date de nenea Montiac. O sa-mi pregatesc toate mesele de seara pentru ca in timpul zilei abia am timp sa mananc, daramite sa mai stau sa-mi pregatesc ceva. Mai am o intrebare, credeti ca este interzis sa iau spirulina? Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Mihaela, bine ai venit in clubul Montignac!!! Spirulina poti lua linistita, nu te incurca cu nimic.Ai insa grija sa mananci suficiente legume, fructe, lactate, proteine. Mult succes si te asteptam sa raportezi rezultatele. Ruxandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor si multumesc celor care mi-au dat informatii despre indulcitori! O sa va spun daca o sa prepar ceva. Bun venit celor nou intrate in club! Meniul de azi: dim - mar, iaurt 0%+ cereale integrale pranz - piept pui la gratar cu fasole verde, o rosie seara - salata Pupici si spor la slabit, Mihaela si Alex (1 an si 10 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun gasit! Ce mai faceti, ce mai spuneti, ce mai spun cantarele? Meniul meu de azi: Ora 6.15: sucul de la doua portocale mici Ora 8.00: o cutiutza cu branzica de casa –Covalact –6% grasime Ora 13.00: doua feliutze gratar vitzel cu o salata uriasa Ora 18.30: o salata de fructe, as vrea, da’ poate fac o mancare de stevie.O sa va spun eu maine si salata ramane pt alta data:) Fetelor, m-am uitat la pastele integrale.Pai au amidon din plin, nu stiu ce de porumb, bla bla.pas, am zis, deocamdata. Ce am mai vazut si am intrebari: 1. orez brun- ce-i aia? Este ok? Ce stiti despre? 2. Paste din grau dur.Asta ce mai este?- ca scrie pe pachet ca se fierb doar 6-8 minute si dupa aceea se folosesc la o suta de mii de chestiuni. In fine, cred ca mai mult timp petrec in magazin citind etichete.O sa numesc asta” studiu pe produs” ha ha. Va pup, ma grabesc sa va citesc, fiindca azi am aparut mai tarziu. Andrada34 Missiday Mihaela, am luat cerealele recomandate, din supermarket Primavara, sunt din cele de la Sano Vita, le-am ales pe cele de grau.Inca nu le-am testat, da’ maine dimineata, musai! Vezi ce ascultataore sunt? Te pup si multumesc mult.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[?]Caroline!! Cine este Andrada34 din tabelul tau?Eu nu ma recunosc[:)] Glumesc, dar partial am dreptate. So, fac o corectura mare, ca doar eu m-am si laudat cu faptul ca n-am facut abateri pana cum.Sunt cuminte si sa stii ca se vede si, mai ales, se simte! So: am sa pun aici datele, desi am mai facut-o o data.Iar pe mail ti le-am trimis la inceput, e adevarat, fara sa ma cantaresc inca.Erau doar datele initiale. Si cu riscul de a te face sa razi, explica-mi, te rog: cand ceri datele pe PM, inseamna ca le pot trimite pe adresa ta de e-mail, nu? sau am gresit? So : Andrada34: 1.64 inaltime, -nu 1.69 (as fi vrut eu)[:)] 60.5 kg inceput - pe 24.04 58,5 pe 01.05 - deci doua kg au zburat frumusel spre incantarea mea si, probabil si a cantarului[:)] Cam asta sunt si se pare ca imi pleaca niste gramutze in continuare, dar asta voi sti sambata, cand ma cocotz iarasi pe cantar. O singura data pe saptamna, ca altfel devin obsedata.ha ha Te pup, Caroline si te rog, vorbeste cu tabelul tau si taie-mi cativa cm si cateva kg.Multe multumiri. te [pup] Cu drag, Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...