Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (6)


Recommended Posts

Mihaela, mmm, ce bine suna ce spui tu..Si eu am vazut ca el nu exclude condimentele si sincer, am de gand sa pun tot ce se poate pe carnea de pui, fiindca eu nu mananc prea multa sare si o inlocuiesc cu marar unde se poate..asa ca pe "bietul" pui arunc oregano, piper, etc, eei, multe, tot ce ma lasa sa pun pe carne si are o aroma si o savoare pe care le stiti voi bine..:)

 

despre cascaval.buna treaba, acu' n-am de gand sa fac o zi de cascaval, dar macar sa pot manca linistita feliutele acelea, ca si asa sunt subtiri:)

 

va pup!

Andrada34

 

mmm

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna dimineata! (la mine este 8:10am)

 

Mii de scuze, casuta mea postala era incarcata. Nu cunosteam care este limita... acum am sters toate mesajele anterioare si va astept cu raportul. Pana acum am primit doar de la missiday, micorint, she_wolf (bine ai venit printre noi!) si ven. Crisia trimite-mi toate datele, inaltime, data inceperii, greutate la inceput, tinta, greutate azi... ca sa nu caut eu prin mesajele de pe forum - THX

Spre pranz ies cu listutza...

 

 

Caroline

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca a inceput o noua saptamana, ca saptamana trecuta a fost un dezastru pentru mine in ale mancarii! Maine dimineata o sa raportez si eu, ca azi la prima ora nu am avut baterie la cantar! Mai bine, poate totusi mai scad ceva azi, ca sigur am acumulat muuuulte sute de grame saptamana trecuta!!!

Deci de azi sunt cuminte, vreau ca pana sambata seara (cand facem mare chef - dansant - pentru ziua sotului meu!!) sa nu mananc nimic interzis (sau chiar daca gust, sa fie f. putin, ca atunci cand eram la inceputurile regimului...), poate saptamana viitoare o sa raportez si eu ceva in minus.

Andrada34, bravo, ai inceput f. bine, tine-o tot asa! Restul fetelor, vad ca stati bine cu kilogramele!

Meniul meu de azi:

ora 9.30: o portocala;

ora 13: 2 feliute de graham negru cu branza Exquisa 0.2% si 2 ridichi;

ora 17.30: ciorba de fasole + mancare de fasole verde cu pui + salata verde cu castraveti si ridichi;

ora 20.30: o portocala.

 

Laura si bebitele: Bianca (5 ani) si Ramona (1 an si 11 luni)

http://community.webshots.com/user/lauratenea

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,,

Azi dim aveam 77 kg...care va sa zica..sapt de scarsdale..am dat jos...3 kg..mai inca una...si apoi revin la monty...

De ex acum am o foame de lup

Azi :

-dim:un gref

-pranz:4 felii salam vara clip+o rosie

-gustarica:1 mar

-seara:un macrou gratar+salata verde cu ceapa si ridichi

Poate mai dau jos macar 2 sapt asta....apoi am sa trec pe real monty

Va pup!

 

KORINNA [zana] mamika x 2

 

 

http://community.webshots.com/user/korinnay

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit si eu la Monty de joia trecuta, dar simbata mi-am facut de cap, deci nu se pune, considerati ca incep de azi. Deci, la raport azi 63kg, as vrea sa ajung pe la 57.

Meniul de azi:

dim: piine neagra, iaurt5 0%, cafea decaf

prinz: cirnat, salata de varza rosie

gustare: un mar

cina: sufleu de conopida, rosie, ridichi

 

Treceti-me si pe mine pe lista, please !

 

 

rosa

 

Timpul le rezolva pe toate

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Urra..am gasit iaurt cu 0% grasimi....de luni asta bag la greu..cu fibrosan

A..ce vroiam sa va spun..in cartea lui Monty spune clar ca interzis cartoful

Vreau sa va zic ceva:eu cand am slabit 26 kg acum 5 ani....am mancat numai iaurt cu fibrosan..si iaurt obisnuit nu cu 0%..si fierbeam cate 2 cartofi pe zi...si faceam un fel de salata orientala..cu otet si ulei..si am slabit f f f mult!

Ce sa fie??Teoria lui Momnty nu se aplica??Stau si ma intreb...

 

KORINNA [zana] mamika x 2

 

 

http://community.webshots.com/user/korinnay

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raportare saptamanala:

 

 

…………….…..Inaltime…….Data inceput……G.Inceput / IMG……G.Tinta / IMG…….G.actuala / IMG….Rezultat (%)

Adriana_Mihnea……..1.70…….…..8/3/2004………………74 / 25.61.......62/21.45………..69 / 23.88………….41.67%

Missiday……………..1.65…….…19/4/2004……………...58 / 21.30………..53 / 19.47………..57 / 22.94……………20%

Korinna………………1.65……….22/3/2004……………..86 / 31.59…..…….62 / 22.77…...….…77 / 28.28….………37.50%

Caroline………………1.69………..6/3/2004…………….81.5 / 28.54….……65 / 22.76………79.6 / 27.87…………..11.52%

Ven..................1.65.......22/03/2004..........61 / 22.41.........53 / 19.47..........57 / 20.94..........50%

micorint.............1.58.......01/02/2004..........68.5 / 27.44.........58 / 23.23........60.4 / 24.19.........77.14%

she_wolf……………1.62……….26/04/2004………..64.5 / 24.58………50 / 19.05………..64.5 / 24.58…………..0%

crisia………………….1.75……….12/01/2004…………80 / 26.12 ………63 / 20.57 ………..70 / 22.86 ………..58.82%

Laura T...........1.62........01/02/2004........59 / 22.48........50 / 19.05.........52.9 / 20.16........67.78%

Andrada34.........1.69........24/04/2004......60.5 / 22.49........54 / 20.08.........60.5 / 22.49........0%

 

IMC 18-20 slab

20-25 normal

25-40 supraponderal

 

 

Greata la interzise va doresc,

Caroline

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by missiday

 

Stiti daca pot lasa maslinele in salata cu ou,branza si rosii ,etc????

id="quote">id="quote">Eu cred ca da, desi sunt trecute la alimente glucido-lipidice. Eu cumpar niste masline verzi la borcan care n-au deloc glucide, m-am uitat pe eticheta.De astazi am inceput si eu Monti. Merci Caroline pentru urarea de bun venit. [flo]Iata ce am papat:10.30 - un ochi romanesc (facut in apa) cu parmezan si sunca; un ceai verde (este ok?)14.00 - salata de broccoli cu bacon si putina maioneza facuta de minepe la 15.00 - cappuccino, in oras . Stiu ca nu este voie, dar eram cam somnoroasa.19.00 - salata de ton cu salata verde si lamaie.22.30 - 23 - doua prune mari(cred, momentan mi-e pofta)Spor la treaba tuturor![pup]Claudia si Cristi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ura, mi-am pus baterie la cantar si azi dimineata am avut o surpriza placuta! Am 52.9kg, adica minus 500g fata de acum o saptamana, incredibil la cate interzisuri am bagat saptamana trecuta...Dar de ieri m-am facut cuminte, adica ieri a fost prima zi dupa muuuulte, in care n-am avut abateri! Sper sa o tin tot asa...

Missiday, cred ca 2-3 masline acolo nu-s mare bai!

She-wolf, bravo, e bun meniul, da-i inainte tot asa!

Caroline, ti-am dat PM sa ma pui si pe mine pe listuta.

Revin mai tarziu cu meniul, ca nu-l stiu inca.

 

Laura si bebitele: Bianca (5 ani) si Ramona (1 an si 11 luni)

http://community.webshots.com/user/lauratenea

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...