Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (6)


Recommended Posts

La rapooort![:)] Fetelor, dragelor, incepe sa mi se intinda zambetul pana la urechi! Prima cantarire si prima constatare: am scapat de doua kilograme!! La la la laaaaa ..Sunt fericita, fiindca la cantarul meu care nu are sute de grame, ci doar jumatati si intregi:), acul a plecat deja usor spre mai mult de doua date jos, dar eu iau intregul:), si este abia inceputul, nu? Pai sunt cuminte, ca n-am mai avut de mult sentimentul asta ca plutesc prin pantaloni. mm..ma simt bine! N-am facut nici o abatere de cand am inceput si ma simt foarte bine, nu-mi este foame fiindca mananc suficient atunci cand mananc si il iubesc pe domnul Montignac! Maaaai, mi-a fost dor de voi in weekendul asta! De atmosfera relaxata si calda de aici, timpul petrecut cu voi alaturi. Abia astept sa stam din nou la povesti,o saptamana intreaga. Ura! so: o noua saptamana. Si pentru ca a inceput o noua luna, va doresc sa aveti un timp frumos, plin de dragoste, bucurie, de realizari, de multumire, de reusite de zambete siiii..bineinteles, la cat mai multe kg pierdute! Va pupa Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetitza, Bine-ai venit!! Inceput bun si cu folos! Noi suntem aici, gata sa spunem "uite cum"... si sa ne apucam sa spunem tot ce stim si am invatat una de la alta si de la Monti. Asa ca profita![:)] Succes! Meniul de ieri: Dimineatza: un iaurt Prodlacta 0,1% 13.00: omleta cu marar si o felie de cascaval 18.00: mancarica de fasole verde facuta cu suc de rosii, ceapa si mult marar astazi: ora 6.15: sucul de la o portocala diluat cu apa plata –un pahar ora 8.15: un iaurt Prodlacta 0,1% ora:13.00-13.15 – ciorba de vacutza cu zdrente de ou innotand pe acolo ora:18.30-19.00 – o mancarica de ciuperci si o salata maaare Andrada 34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!!!!!! Sunt foarte bucuroasa ca in 3 zile prietenul Monti m-a ajutat sa slabesc aproape 2 kg......si mananc pe saturate si lucruri bune iar sotul meu este extrem de incantat ca gatesc. E drept ca i-am servit budinca la cuptor cu branza de vaci dar nu s-a plans. Nu a iesit de mare senzatie dar a fost bunisoara. Meniu de ieri: mar mic dejun - omleta cu sunca si marar la microunde pranz: musci de vita la gratar cu sos de branza albastra seara - budinac de branza de vaci cu ciuperci si un strat de cascavlpe deasupra Azi kiwi mic dejun: o felie de paine cu branza de vaci 0% si marar pranz: pulpa de pui la gratar cu rosie seara: aceeasi budinca probabil tot cu o pulpa la gratar Cine spune ca nu se poate manca bine? Eu ma simt foarte bine si nu ma mai apuca somnul dupa ce mananc. Singurul lucru de care imi este dor ar fi niste clatitute cu dulceata de visine dar ele reprezinta dusmanul........... Va pup pe toate, Delia delia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor ! Si eu am nevoie sa slabesc vreo citeva (10-15)kg ! Am tinut pina acum vreo 3 luni un regim cu numarat de calorii si am dat jos vreo 7 kg, dar cu Pastele asta ... Nu numai ca nu mai slabesc, ci am inceput sa le si pun la loc. Ajutati-ma si pe mine cu Montignac, am vazut ca toate fetele sint entuziasmate si as vrea si eu sa stiu in ce consta. Poate sa mi-l trimita si mie cineva ? Multumesc, Boghi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, Andrara34! Bravo, Delia Mihaela! Vedeti ca se poate? Eu una sunt deosebit de entuziasmata de acest regim, si ma bucur cand vad ca functioneaza super si la altii...Sambata la chef la ziua sotului meu a venit multa lume, vreo treizeci si ceva de persoane, din care multi nu ma mai vazusera de cateva luni. Si s-au minunat f. tare cand au vazut cat am slabit, ma tot intrebau cum si ce fel. M-am simtit super si le-am impartasit si lor din experienta mea. La chef nu am mancat prea mult, dar am terminat cu o felie de tort diplomat (interzis, of course!), iar ieri si azi am mai mancat interzisuri, ca de, imi faceau cu ochiul prin frigider. Dar de maine, fara abateri! Meniul de azi: ora 10.15: 330ml lapte batut 0.1% cu 2 feliute graham negru; ora 13.30: un polonic de zeama de la supa de vita + 2 cremvusti fierti, o lingura de varza calita, putin piept de pui + ultima bucatica din tort(bine ca s-a terminat!); ora 17.30: omleta cu ceapa verde si cascaval + salata verde cu castravete si ridichi; ora 20.30 (dupa fitness): un mar. Laura si bebitele: Bianca (5 ani) si Ramona (1 an si 11 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LauraT, multumesc mult, si tu esti mereu aproape, mereu cu o vorba buna, cu un sfat, cu un zambet. Cum sa nu fie usor? Cu asa o mare de prietene aici, pai nici nu as ridica nasul daca nu m-as conforma:) Dupa cum ai vazut, ai avut dreptate. S-au dus doua kg, cu tendinta spre mai mult, dar eu citesc la un cantar fara liniutze si e ok, imi place si asa. PS Diseara imi fac sufleul acela, ca imi lasa gura apa, pai ce? Eu sa lipsesc de la apelul bunataati, drepti!?!:) Multumiri pentru reteta! :) asaaaa, si chiar, ca tot veni vorba, ca m-ati omorat cu cantarele vostre minune, pe unde se gasesc, in Bucuresti si la ce preturi? dar trimite-ti-ma intr-un loc pentru oameni normali, nu unde pun salaru’ jos pt un cantar. Multumesc anticipat. Missiday, te rog, incearca sa iti faci neaparat timp pentru o masa de pranz, putin da’ consistent, in ritmul acesta nu ai sa sa rezisti cat vrei tu, chiar daca ai foarte multa vointa. Nu lasa organismul sa se simta slabit, mai ales ca ai o meserie care iti cere concentrare si nervi tari.Si trebuie sa fii hranita ca sa rezisti la program deloc scurt. Si pentru weekendul cuminte: FELICITARI! Mihaela, Nici eu nu sunt o mare admiratoare a pastelor:), da’ daca zice el sa nu le evitam, inghitim si din astea, macar asa, pentru variatie. Da’ nici nu ma gandesc in prima luna sa pap paste, oricat de integrale ar fi ele! Din fericire am langa mine un Plafar super aprovizionat, care imi ofera cam tot ce-mi doreste sufletelul la capitolul taratze, paste integrale, cereale, asa ca stau linistita. Cand ma hotarasc, pac! Actionez.:) Hmmm ..n-as putea sa spun ca ma incanta da-urile nu-urile lui.. in ce priveste faptul ca se contrazice, dar noi aplicam metoda generala, care va sa zica, asa ca mergem inainte, tot il iubim pe Monti, el ne aduce niste multumiri aici, in sufletel, unele pe care le dorim de multa vreme,nu? Un zambet de aici. Fetiza:) Incearca sa urmaresti meniurile noastre si sunt sigura ca nu are sa ti se mai para atat de greu. Dar cartea trebuie citita, asta sigur!! Trebuie sa o ai! Eu am cartea trimisa de Adriana, care m-a pus la munca, sa spunem, asa ca daca nu are ea timp sa o trimita, am sa ti-o trimit eu, ok? Montignac are reguli clare si precise de combinare a alimentelor, este tot ce ai de facut: sa visezi niscaiva meniuri si apoi sa vezi cam cum/daca ele se incadreaza in lista ‘mnealui:) Si sa uiti de dulciuri cu frisca motz pana in tavan si torturi de ciocolata, sau inghetata cu nu stiu ce fel de arome:) Asta in cazul in care esti hotarata sa slabesti cu adevarat. In ce ne priveste, fetele sunt convinsa ca ti-au spus deja un bun venit in gand sau in scris, dar am sa mai adaug ca aici nu suntem “la gramada” , ci foarte apropiate si calde si gata sa ne ajutam una pe alta, doar avem acelasi tzel:) Asa ca multa vointa si succes! :) Claudia, pai cu 7 ore de mers pe jos, gata, esti iertata! Lasa, ca o zi n-o fi fos, numai sa fii cuminte in celelalte, asa zice Monti, nu? Ca daca ai scapat o data, echilibrezi balanta in timpul ce urmeaza, o “dregi”:) Gata, ca iar vorbesc de va innebunesc!! Dispar!! Pupici mullti si multumiti de aici, pentru voi toate! Cu drag, Andrada34, multumita PS !!! Lauraaaaa, acum am citi ultimul tau mesaj, bravo, wow! cred ca asta este cea mai super multumire posibila, cand ii lasi masca pe cei care te stiu intr-un fel, se obisnuiesc cu tine asa si raman cu gura cascata cand te vad intr-o noua infatisare.BRAVO! Ah, ce-mi place asta! Vointa, vointa, vointa, ca SE POATE!! Cu drag Andrada34, si mai multumita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor Eu am ajuns la 75 kg mare bucurie am dat cam 11 kg jos Azi: -dim:o grefa -pranz:ciorbita din pui fara pielita,stevie,ceapa verde,leustean,patrunjel,ciuperci,loboda+bors..O FI BINE ASA??? -seara:iaurt cu 0.1% grasime+1 crenvusti fiert O fi bine asa?? KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetele! Raportez si eu, dar chiar n-am cu ce ma lauda, saptamana trecuta am fost tare pofticioasa si am cam calcat pe bec cu multe interzise: deci, luni dimineata aveam 71 kg, adica +1 kg fata de lunea trecuta...[bang] Ce-i drept au fost si 2 zile de gratare, bere, sucuri, dar de saptamana asta promit sa fiu cuminte. Meniul de azi: Dimineata: 2 rosii cu branza telemea Pranz: paste integrale cu sos de rosii, ciuperci, usturoi, o bunatate Seara: o salata de rosii, castraveti, salata verde, ridichi si ce-oi mai gasi pe acolo, apoi inainte de culcare cateva kiwi. Va pup pe toate si va urez mai mult succes la slabit decat am avut eu! Crisia. Poze cu fetita mea, Iulia-Nicole (2.12.2002): http://community.webshots.com/user/littleelda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrada34, eu zic ca merita investitia intr-un cantar electronic. Eu l-am luat acum un an si ceva din Metro, cu opt sute si ceva de mii, era in oferta. Oricum, cam asta e pretul, maxim 1 milion. Dar face, te asigur! Eu de cand l-am luat, ma cantaresc zilnic, si vad imediat cand o iau pe aratura! Succes si tot inainte! Esti mare ca rezisti fara nici o abatere de atatea zile, eu si-n prima saptamana de regim am avut cate o mica abatere (gen un cubulet de cioco). Korinna, ce ciorba "beton" ai facut! Si tie iti plac verziturile? E bun meniul si da-i inainte! 11 kg! Wow! Bravo! De azi esti la Monti? Crisia, daca te tii de meniu asa cum l-ai scris azi, sigur o sa slabesti! Laura si bebitele: Bianca (5 ani) si Ramona (1 an si 11 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...