Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (12)


Recommended Posts

risu'-plinsu'

 

am citit la "parinti" despre ce fac copiii pe la doi ani- doi ani si jumatate.

e de belea. [:-)))][:-)))][:-)))]

 

dar vorba aia: nu ride ca ai sa ajungi!

 

 

si am mai avut o treaba serioasa azi. niste oameni din blocul de vis a vis au strins toate frunzele si le-au dat foc. s-a facut un fum ... deci pas aerisire, pas pus rufe la uscat. ieri a fost la fel si se parea ca va fi si azi tot asa. drept pentru care am luat o galeata cu apa si m-am dus si am varsat-o peste fumegaraia aia.

nu au comentat nimic - atita le trebuia.

bai frate, de ce n-or fi facind focul la ei in sufragerie daca au amintiri din epoca de piatra?

 

Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004)

 

http://community.webshots.com/user/ancutza124

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Helenid="blue">, ma bucur ca lui Cosmin ii merge mai bine, si fii mai relaxata ca altfel ii transmiti si lui starea ta. Ha ca incet incet totul merge spre bine, ai sa vezi!!!

Adrianaid="blue">, ai grije de Rares, si musafirii nu prea sunt indicati, cum ai zis si tu, ii dau programul peste cap si sunt mai miriiti ca de obicei, mai ales seara.

Andruska id="blue">, mi-ar faca mare placere sa va intilnesc pe toate, dar noi venim cu avionul pe 22 iunie la Constanta si stam pina pe 20 iulie; ai mei parinti au o dacie cu care ne miscam la plaja etc. dar pina la Bucuresti nu stiu...desi al meu sot isi doreste o excursie de citeva zile in Bucuresti sa stam la un hotel citeva zile, vrea sa vada mai multe locuri dar daca Vivien vine si ea cu noi, inca nu stiu, si depinde si cit de cald va fi. Vine careva dintre voi la plaje cu bbei in perioada asta? 22 iunie-20 iulie?

Buliid="blue">, pe la un an si jum. incepe circul serios cu ei, uite Patrick ultima lui isprava a fost ieri cind si-a turnat o sticla de aftersafe in cap, l-am scapat in baie.... si acum inca miroase de-ti muta nasul din loc, l-am spalat si tot degeaba....asa ca pregateste-te........

Ma duc s-o iau pe Vivien in casa, ca am fost cu amindoi la plimbare si ea doarme si acum in carut afara. In rest noua ne merge bine, incerc s-o fac pe Vivi s-ai dau ultima masa la 8 seara pina dimnineata la 7 ca s-o mut in camera cu Patrick noaptea; aseara i-am dat la 9 seara si a dormit pina la 7 si jum. cind a auzit miscarile noastre.

toate cele bune

narcisa x [copil][copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine e bine intr-o zi lucratoare , la ora 19 , cred ca ebine, acum eziua lunga si nu e problema. Deci eu sunt de acord cu asta.

Astazi m-am ami intalnit cu o fata de pe forum si ne-am simit tare bine, abia astept sa ne intalnim si noi toate,si sa facem poze .

Va pup pe toate!!!

 

Monica si bebe Albert

( 19.ian.2004)

http://community.webshots.com/user/monica1816

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, dupa cum v-am spus pot veni in orice zi din saptamana.Numai atat va rog sa puneti o ora destul de rezonabila, tinand cont de faptul ca eu vin 200 km, iar la 8 seara trebuie sa fiu inapoi, Bubu musai trebuie sa pape si sa nani la ora aceea.Fiecare cum s-a invatat.Daca nu s-o putea si nu s-o putea in cursul saptamanii , atunci duminica.Ca sambata ba pe 8, ba pe 15, ba pe 22 sunt botezurile.Eu din pacate la ora 19 nu pot fi inca in Bucuresti.La fel, daca nu se poate tocmai la Prisma, vin pana la Sofitel de exemplu.Atat va rog, stabiliti voi in fuctie de programul vostru, mie comunicati-mi numai ziua si ora.

 

'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.'

 

http://www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html

Iubi si Phillip (6.02.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare dragi mamici si bebici!

Iata ca am reusit si eu sa intru dupa o saptamana destul de agitata. In primul rand vrem sa multumim pt. urarile de bine si felicitarile primite cu ocazia botezului![il]

Miruna mea a fost foarte cuminte! Cand o dezbracam, pana sa o babge in apa, statea de goange cu mine! Si cand a luat-o preotul sa o boteze a pus un botic.... si s-a incruntat rau si a inceput sa maraie. Dar nu a tinut-o prea mult maraiala ca i-a trecut si am mai marait cand a impartasit-o. Imi inchipuiam ca asa va fi pt. ca ea nu prea accepta lingurita!!! Apoi, la chef, bine-nteles ca fost vedeta serii!!! A trecut din brate in brate fara sa zica nimic!!! Iar seara a dormit bolovan.

Alalteieri i-am facut vaccinul! Iar ieri a avut reactia care, chipurile, este normala! Numai ca pe mine m-a speriat rau ca a urlat in continuu 1 ora, si a facut si temperatura 38!! Dar azi e totul bine si am iesit pe afara si eram tare mandra!!!!

 

Helen, sa sti ca nici Miruna mea nu mananca mai mult decat Cosminelul tau!!! La mine e povestea haioasa: ca mananca cam la 2.5 ore, maxim 3 ore cate 100 maxim 130 ml de lapte. Humana 1, ca eu nu am avut laptic. Ultmima masa e pe la 23, si apoi nu se mai trezeste pana la 6.30-7 dimineata, cand papa 130 ml. Apoi mamanca dupa cum v-am zis mai sus... I-am bagat si eu suculetz de morcov si de mar, si i-am dat chiar merisor ras! Dar parca i-as vi dat "fomicina" ca incepe sa urle de foame de mama focului si trebuie sa ii dau si lapte. Greutatea fetei mele este de 5.100 kg iar lungimea de 58 cm. Eu sunt multumita de cum evolueaza. Asa ca nu te speria... sunt copii mai dificili altii mai putin dificili... fiecare evolueaza in mod diferit. Acum sunt atat de mici incat nu cred ca ne putem da seama daca au cu adevarat ceva grav. Multi pupici puiului tau de la Miruna mea care a avut scorul Apgar 3!!!

 

Hai ca mi-am scos parleala acu cu scrisul!! Va pup!! !!!

 

Magda si Ioana Miruna (31 ian. 2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata! Mi-au plecat musafirii si sunt super fericita[bis]! Desi casa este vraiste nu mai conteaza. Important este ca suntem doar noi acasa si nepotelul meu si-a rezolvat problema de sanatate. Asa ca toata lumea este multumita[:D]!

 

Fetelor, eu pe 16 mai sigur nu o sa pot veni la intalnirea cu voi pentru ca va fi a doua zi dupa botez cu baita de mir... In plus vor mai fi parintii mei la noi si nu putem pleca de acasa. Asta este, cu siguranta nu vom putea cadea toate de acord la o data si o ora. O sa citesc pe forum cum a fost la intalnire si o sa-mi aratati poze.

 

Voi cum ii mai imbracati pe bebei pe caldura asta?

 

Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004)

http://community.webshots.com/user/ad_risnov

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anitaid="red">, cu cea mai mare placere. Sa inteleg ca e vorba de 1-15 iulie? Eu am sa mai deschid subiectul asta la inceputul lui iunie si staabilim ca idee ce si cum nr. de telefon etc. Eu anul trecut am fost la plaje cu Patrick in mamaia in dreptul hotelului Sulina, ca era apa mica pe o suprafata mai mare si el se juca in apa si anul asta o sa mergem tot acolo o perioada lunga din concediul nostru dimineata evident de la 9 la 11-11.30 si cu Vivien bineinteles in carut.

narcisa x [copil][copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...