Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (12)


Recommended Posts

Matei!id="size4">id="blue">

Andruskaid="red">, ce bine ca veniti la mare! Abia astept sa ne vedem! Asa cum am mai scris, eu zic sa stabilim prin iunie ce si cum. Poate mai vin si alte mamici cu bbbei la mare??????? pina acum Anitaid="red"> si Andruskaid="red">.

Chiar mi-au dat lacrimile citind cum ati ramas voi insarcinate si amintindu-mi cum a fost la mine!

Eu urma sa plec anul trecut cu Patrick in mai pentru 3 luni si jum. in Romania sa-i ajut pe ai mei parinti financiar sa-si continue sa ridice casa si al meu sot tot incepuse prin februarie mai in gluma mai in serios ca ar fi ideal sa-i mai facem lui Patrick o surioara. Eu nu prea vroiam, imi era teama ca nu ma voi descurca cu doi, plus kg. acumulate de la prima sarcina...si in martie eu mai nehotarita dar ne-am apucat de treaba, desi uneori speram ca nu se va intimpla pina in mai. In aprilie imi venise ciclul si parca imi era si mie ciuda deacuma; in mai am avut cu siguranta ciclu peste sarcina, m-a tinut vreo 2 zile, dar in nebunia pregatirilor cu plecarea n-am realizat, cu gatit etc. ca al meu sot venea peste 2 luni si un pic in Romania. Pe 2 iunie tot asteptam sa-mi vina ciclul si nimic...ciudat incepuse sa ma deranjeze fumul de tigare adormeam la prinz si pe scaun... si atunci am realizat ca sunt gravida mi-am luat 2 teste si cele 2 liniute mi-au confirmat banuiala. Cum noi in luna mai n-am mai avut timp sa mai facem ceva era clar ca avusesem ciclul peste sarcina. Eu si acum sunt convinsa ca am nascut-o pe Vivien la 10 luni. Totul s-a dat peste cap, eu ducindu-ma la doctor in septembrie aici in Germania cind ne-am intors la recomandarile telefonice ale medicului. Dar am stiut din prima clipa in iunie ca vom avea o fetita si uite ca acest sentiment nu m-a inselat. Doctorul ne-a confirmat prin noiembrie. Si nu-mi pare rau chiar daca abia acum am inceput sa ma lupt cu Kg. acumulate la prima sarcina, ca la Vivien n-am luat prea mult in greutate!

 

narcisa x [copil][copil] Vivien 27.01.2004 Patrick 29.06.2002

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Fetelor nu mai imi cade paruuuuuuuuuuuuuu[bis]........ieri mi-am facut masca din galbenus de ou cu banane.......am stat cam o ora cu masca in cap......paru e un pic cam aspru da ce mai conteaza.......nu mai imi cade ......voi repeta chestia asta de 2ori pe sapt.........nici nu va inchipuiti ce fericita sunt......

 

Haideti fetelor care mai vine la mare?????????

 

Helenid="blue"> ce face Cosminel?????????

 

Anita si Rachella -17.o1.2004

http://community.webshots.com/user/sugarbabe134

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pentru Matei !!!! Sa creasca mare sanatos si voinic !!!

Aneid="red"> - si eu ma dau cu ulei de masline si este mai bine cu podoaba capilara !!!

 

narcisa id="red">- abia stept sa ne cunoastem si sa fi sigura ca mai vb pe tema asta !!!

 

Noi acum am venit de la iarba verde - suntem toti bronzati mai ales pe fata insa ce mai conteaza ...a fost super!!! Andrei nu s-a saturat si l-a mai chemat pe tata sa il scoata juma' de ora afara. Cand vine direct in cada dupa care .

 

Acum este randul meu la dus dupa care Matei si Andrei - ca tati a fost mai smecher si s-a dus primul [il].

 

 

 

Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999)

 

Album Andrei:

http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor!!

Ce de-ati mai scris!!!

Si noi ne-am lasat la capul gol sa ni se bronzeze putin chelia, dar doar putin sa nu facem insolatie. Luni vom merge sa ne luam palariuta de soare!! .

Eu il imbrac subtire afara De ex. vineri l-am scos doar in bady subtire cu maneca scurta si pe desupra un costumas din ala cu totul adica ...stiti voi nu gros.

Fetelor ce bine ca nu va mai cade parul, o sa incerc si eu cu galbenus daca ziceti ca e bun, dar mi-e cam sila sa stau cu ala in cap, dar cred ca o sa fac daca vreau sa mai am par. [afro]Imi cade f. mult, sunt disperata. Am intrebat la farmacie de Revalid si a zis ca e contraindicat daca alaptez, asa ca trebuie produse naturiste. Asta este.

Cand am aflat eu ca sunt insarcinata nu mi-a venit sa cred. Eu ma protejam , nu era in plan Albertutzu. Asa ca ma crezut initial ca intarzie, mai patisem, dar cand am vazut eu ca se ingroasa gluma, am facut testul si mi-a iesit si mie tot o liniuta rosie si una abia se vedea. Am zis ca nu sunt. Tot nu mi-a venit, asa ca am mai cumparat unul, tot asa, dar putin mai vizibila, apoi la doctor si mi-a confirmat. Sotul meu a fost cel mai fericit, super fericit.

In primele 2 luni am fost si la mare si la munte, m-am dat la Aqua Magic in toate toboganele,l-am ametit putin, l-am dus si pe munte am urcat pana in varf , traseu greu, n-a avut nimic. La 4 luni am fost din nou in varful muntelui, tot pe jos,n-am avut nimic.

Avantajul meu a fost ca eu nu am simit nimic toata sarcina, adica greturi, chestii de-astea, nu mi-a fost rau nici macar o data, nu am vomitat nici o data, nimic, nu am avut pofet si am nascut usor , in 2 ore.

Cam asta. Desi nu l-am asteptat acum il iubesc la nebunie, nu stiu cum sa-i arat mai mult. Nu credeam ca o sa fie asa frumos sa fii mama.

In legatura cu intalnirea eu sunt dispusa oricand,mai putin sambata , hai sa stabilim o data .

 

 

 

 

Monica si bebe Albert

( 19.ian.2004)

http://community.webshots.com/user/monica1816

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Cosmin papa la fel ..la fiecare masa intre 50-100 ml si completare piure...Azi am fost la gratar la iarba verde si la-am lasat la soacramea; am cam intarziat si i-am stricat programul ca nu i-a dat decat cat a vrut el si nici lapte nu i-am dus decat ptr. 2 mese si la urmatoarae nu a avut ce sa-i dea si ia dat mar cu 1 biscuite asa ca ...asta e... avea ceva piure dar se facea tot cu lapte...

 

La mine ultima menstruatie inainte de a ramne insracianata a fost pe 1 mai..chiar azia am avut 1 an fix..si am fost exact in acelasi loc unde am fost si anul trecut la gratar... chair la asta m-am gandit si eu azi... eu am ramas insarcinata dupa 4 luni de incercari si o sarcina pierduta anterior... am avut emotii toata sarciana ca am avut probleme.... insa vestea a fost super ..dar apoi au aparut temerile...inasa a fost in final bine si sper ca si de acum in colo!

 

Ioana,id="red">... si papa lapte daca nu le mai dai cereale?... macar tu sti de ce nu papa, ca le placeau cerealele, dar la Cosmin nu sunt sigura de nimic!

 

Helen si Dan Cosmin - 21.01.2004

http://community.webshots.com/user/phelens

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si de la noi si LA MULTI ANI sarbatoritului Matei...

 

Ma credeti ca mi-au dat lacrimile citind povestile voastre???chiar astazi ma uitam la Phillip si-mi aduceam aminte cum a fost acum 1 an pe timpul asta(aproximativ) si i-am spus lui Vio:visai tu anul trecut ca intr-un an vei avea asa o minune??[bibe][^].

Cum a fost la noi.Pai hai ne casatorim, eu tot avand probleme cu menstruatia(dureri, fluiditate,dezechilibru etc) am urmat un tratament cu anticonceptionale in urma carora m-am ales cu 18 kilograme[V] pe care le duc si in ziua de astazi.Bun, oprim tratamentul cand am vazut ca iau 5 kilograme si dupa a venit puhoiul.Eu mi-am dorit foarte foarte mult copii, Vio la fel, si ne-am tot chinuit.Da-i (stiti vorba si da-i si lupta) si da-i si dai) si nimic.Si mi-am luat si temperatura, si stateam cu grila pe perete la baie, si uite ca nu se intampla nimic.Bun, dupa ce in 2002 in decembrie, am facut al nu stiu catelea test negativ(avusesem o intarziere de menstruatie de 18 zile!!! sid eja visam cu ochii deschisi ca o sa am bebe) am hotarat ca ce-o fi o fi, sa nu ma mai stresez si sa asteptam.Dar..ma pun prin Aprilie sa merg la ginecolog, dom'le io vreau copii musai, hai sa facem ceva.Facem testele toate, eu normala, Vio normal sfatul medicului:.Merg in Mai acasa de ziua mamei mele, la fel avusesem ultima menstruatie pe 6 Mai, si am venit cu un chef nebun de (culmea ca amandoi am spus mai tarziu ca n-am avut niciodata atata pasiune in noi[;)]).Bun...trece timpul, ma doare putin burtica, eu zic:merg la ginecolog sa-mi dea niste pastilute ca sigur ma ia rau de data asta(trecuse efectul de la anticonceptionale).Ii spun problema, ma intreaba:cand ati avut ultima menstruatie, ii spun ca am deja o intarziere de 14 zile la care el rade pe sub mustata si zice:ia sa vedem noi nu e vreun bebe acolo??Eu sigura pe mine:sigur nu, ca as fi simtit daca era[:D].Si cu ecograful...ia uite ce-i aici...???.Nu stiu sa va spun ce fata aveam:radeam, plangeam si ma uitam la monitor.El saracul ce sa zica:felicitari, ce facem...printre rasete si suspine zic:O Doamne, baiat e.rasete pe amandoi, dar hai sa facem si un test de sarcina sa fim si mai siguri.Era 23 Iunie.M-am urcat in metrou si tineam hartiuta cu DOVADA in mana si plangeam.ce conta ca se uita lumea la mine?eu atat stiam ca e baietelul meu la burtica.Vio a fost foarte socat, m-a dezamagit pe moment, dar intr-o saptamana era exagerat de grijuliu.Nu am avut probleme serioase slava cerului, am plimbat copilul toate sarcina(la 8 saptamani eram la mare in Italia[surf]) si ii multumesc lui Dumnezeu pentru o asa minune.

Si culmea culmilor ca am toate testele negative(datate tot) numai pe cel pozitiv am uitat sa-l cer de la medic[:D]-lipseste de la colectie.

Noi astazi am fost la intalnirea cu fetele din Austria, va dau linkul sa ne vedeti...Pupici tuturor

 

http://community.webshots.com/album/139162650slHwEK?440

 

'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.'

 

http://www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html

Iubi si Phillip (6.02.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helenid="blue">

Azi au papat f bine ultimele 3 mese. La 10 au papat doar 10 ml lapte si 60 suc mar+morcov. Inainte de masa de 14 m-am gandit sa pun tetinele cu gaura mai mare (curge lapte din ele constant nu picatura ci fir subtire) pt ca m-am gandit ca poate ii deranjeaza ca nu curge atat de usor ca la cereale (unde au gaura si mai mare la (tetina). Si nu stiu daca asta era problema lor dar sper ca am rezolvat-o. Ramane de vazut acum cum si daca reintroduc cereala.

A, si inca ceva. nu le-am mai incalzit laptele ci le-am dat la temperatura camerei.

 

Azi ne-am plimbat 2 h prin herastrau dar cu caciulite peste urechi pe motiv de vant.

Dupa ce au papat masa de 18 (acasa) au adormit bustean. I-am trezit la baie si la papa la 22 si acum nani iar pana la 6.

 

Maine poate ii vizitam pe bunici (parintii mei adica).

 

 

Ioana,

 

[copil] Yid="green">Aid="red">Nid="blue">Nid="purple"> & [copil]Pid="red">Hid="blue">Iid="brown">Lid="green">Iid="purple">Pid="navy">id="Comic Sans MS">id="size2">id="size3">

_______id="beige">28.01.2004_______id="beige">id="Comic Sans MS">id="green">id="Andale Mono">id="Century Gothic">

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...