Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (12)


Recommended Posts

Felicitari micutilor botezati in acest week-end.

Poze cu noi la botez si la baita de mir puteti vedea la http://community.webshots.com/user/lidia67

A fost tare cuminte la botez, desi ii era foame. Mancase la 10 si botezul s-a terminat pe la 15... si pe urma casa plina de oameni, a trecut prin bratele tuturor si n-a zis nimic, desi era obosit.

In schimb astazi a avut o zi tare proasta... l-a durut burtica si l-au suparat tare rau gingiile (asta este concluzia dupa ce s-a linistit dintr-un plans disperat numai cand i-am masat gingiile de pe mandibula...). S-a linistit intr-un tarziu, pe la 6 seara... acum doarme ca un puiut.... (la mine e 11 seara....)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Caroid="red"> - sa iti traiasca Thomas si sa te bucure mereu - la fel si Dan !!!

 

Noi ne-am trezit, am papat si acum ne sugem degetele !!!!

 

Pupam ca pleaca tati,

 

Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999)

 

Album Andrei:

http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ane, Lidiaid="green">, ce copii frumosi si cumiiiiinti!

Sa va traiasca si sa va aduca bucurii, micutii crestini!

 

Helenid="blue">, curaj, ai sa treci si peste necazurile astea, dar incearca sa fii mai oprimista si mai calma. Multa sanatate si pupi pentru Cosmin de la

 

 

 

Elena si Erica (6.februarie)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helenid="red">, nici Albert nu se uita la manute inca, eu cred ca nu e un motiv sa te ingrijorezi asa tare, si eu stiu ca si Andruska ca pana pe la 1 an nu ai de unde sa-ti dai seama daca copilul are ceva sau nu. Pana atunci toti se dezvolta diferit unii mai repede, altii mai incet, asa ca nu ai de unde sa stii. Iar faptul ca tine pumnii stransi, bunica mea care a fost asistenta ,zice ca si-i tine stransi cand ii e foame. Ea mereu imi zicea de Albert ca tine pumnii stransi ca nu s-a saturat, iar cum Cosmin nu prea mananca, poate o avea dreptate, asa o fi. dar mai toti copiii tin pumnii starnsi, eu asa stiu. Multa sanatate si linisteste-te. O sa ma rog pentru voi, inteleg cum e sa fii mamica si sa crezi ca ceva nu e bine cu puiul!! Te pup!!

Albertutzul meu vad ca iar si-a reluat programul vechi de somn, adica de la 12 noaptea si se mai trezeste si pe la 4 sa manance si apoi la 7 e in picioare. Il mai pacalesc eu pana pe la 8 in scaunel, dar asa cu pauze. Ma bucurasem vreo 2 saptamani ca adormea mai devreme si nu se mai trezea noaptea. Oricum eu nu puteam sa adorm pana la 1 noaptea, nu stiu de ce , sa ma oftic, ca nu puteam si eu sa profit de somn, asa ca are el grija de mine, daca tot nu pot sa dorm, macar sa stau cu el!

Da, e vant tare afara, nu credeam ca o sa fie asa primavara asta sa nu putem iesi cu copiii afara din cauza vantului! Asta este! Or veni si zile mai frumoase!

Va pup si va doresc o zi frumoasa!!

 

 

Monica si bebe Albert

( 19.ian.2004)

http://community.webshots.com/user/monica1816

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata [flo]

 

mie mi-a dat Matei vreo trei pauze asta noapte - la 12, la 2 si la 4. cred ca eu sint prea obosita si nu se satura cind maninca, deci am hotarit ca o sa incerc sa ma odihnesc mai mult. n-as vrea sa fac vreo boacana sa pierd laptele.

adevarul e ca el se culca pe la 8-9 seara, iar eu mai stau cu Ovidiu pina pe la 1 -2.

 

cu minutele - eu am remarcat ca Matei se uita la minute cind nu sint eu in camera - l-am surprins de vreo doua ori cind am intrat tiptil cum isi invirtea minutele in fata ochilor. insa a renuntat de indata ce m-a vazut pe mine.

 

dar azi a facut o chestia asa dragutza! m-am aplecat asupra lui sa-l pup si el mi-a apucat fata in miini - m-am topit, ce mai [9cer]

 

Helenid="red">, subscriu si eu la ce au zis fetele, incearca sa te relaxezi si tu un pic, cred ca este greu, dar puii nostri sint foarte legati de noi si simt orice ingrijorare. o sa fie bine, vei vedea.

 

Andaid="red">, sotul meu ma striga de ieri incoace "ingeras" [il]

 

ce bine ca a iesit soarele!! ieri n-am fost afara, dar azi iesim musai.

 

o zi frumoasa va dorim!

 

 

Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004)

 

http://community.webshots.com/user/ancutza124

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare mamici si pitici!

 

Helenid="blue">, Rares id="blue">sta mai tot timpul cu degetele stranse, mai ales la manute, dar cred ca si la picioare. Si el opune rezistenta cand tati ii face masaj si gimnastica seara, dar noi nu ne-am pus problema ca este ceva in neregula.

 

Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004)

http://community.webshots.com/user/ad_risnov

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si Mircea tine pumnii strinsi in majoritatea timpului. La baita ma chinui un pic sa-l spal si pe palme. Si cind ii fac gimnastica tine miinile si picioarele incordate si strinse, dar ii fac masaj, mai trag de el si se mai desteleneste. Nici eu nu-mi fac probleme ca ar fi ceva cu el, pur si simplu asa a stat el in uter si probabil o sa treaca un timp pina cind o sa stea cu miinile, palmele si picioare rasfirate si relaxate.

 

Diana si [copil] Mircea (2.01.2004)

 

http://community.webshots.com/user/dianab13

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dr. a zis ca la 3 luni trebuie sa tina palmele desfacute...al meu le mai tine dar in nici un caz cand il dezbarci (cum a fost la control) sau la baita cand abia il speli in palme sau sub brat.....tot timpul se uita la pumni si isi desface degetele doar in gurita, nu se uita la ele...,ori tine ambii pumni la nivelul ochilor de zici ca-i gata de box, ori cate unul de zici ca are micrfon... (ma uitam ca si in poze este la fel)

 

Nu a mnacat decat 50 ml la ora 6.30 dar fara sa traga..ce i-a curs in gurita ..apoi a inecput sa scuipe..iar la ora 9 a tras 20 ml! ata e tot pana acum. apoi s-a jucat cu pumnii si a gangurit iar acum dupa ce a baut ceva ceai s-a culacat... Incerc sa ma linistesc dar nu pot...am luat si calmante dar nu au nici un efect..la 5 dimineta mancam macaroane cu lapte asa ma rodea stomacul de la stres!

 

 

Helen si Dan Cosmin - 21.01.2004

http://community.webshots.com/user/phelens

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga mamici, bine v-am regasit

Noi ieri am implinit 3 luni, si Carina are 5950 de gr, si 58 de cm, perimetrul cranian 41:), si a facut vaccin!

Pediatra a zis ca are o curba de crestere frumoasa.A crescut apropae 9 cmm, si aproape 3 kg.Eu o alaptez exclusiv la san, sper sa ma tina pana pe la 6 luni, aici medicii sunt de parere ca , daca copilul urmeaza curba de crestere, in paralele cu cea normala merge f bien, si ca , copilul paote fi alimentat exclisiv la san pana la 6 luni.Alimenatia se diversifica cu cereale la inceput, apoi cu legume, si apoi cu sucuri, a mai spus daca nu ma insel caro, ca asah e si in canada.SI, si daca copilu este alimentat cu lapte praf , normal nu are nevoie pana spre 6 luni de alte alimente, nici de ceai!

La noi e foarte placut afara, in consecintza o imbrac intr-un body cu maneca scurta si o salopeta, si in capul gol.Aici cam tot timpul sufla vantul , si numai cand e f puternic îi pun o palariutza in cap.

Carina a inceput sa dea cu manutza dupa jucarii, sa uita atent la ele, le gangureste cate ceva, isi tine bine capsorul, si se bucura f tare cand îi vorbeste Ocatvia, fetitza mai mare:)

Andruska, la multi ani, pt aniversarea a 5 ani de casnicie , si multa sanatate si bucurii, noi sambata de ziua noastra ( tot 5 ani )am fost la un festival de primavara la Bourge.

Multa sanatate tuturor bebelusilor crestinati, abia asteptam si noi momentul , care , va fi in Roamnia la vara

va pupicim

fabi si

CArina 26.01.2004

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...