Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (12)


Recommended Posts

Adrianaid="red">, multumim pentru aprecieri, esti tare gentila.

 

 

Helenid="red">, imi pare rau pentru voi. nu pot sa-mi dau cu parerea ca habar n-am, insa stiu ca poate ajuta daca esti calma si daca vei gasi pe cineva sa te sprijine si sa te inlocuiasca macar o ora-doua pe zi.

 

 

Monicaid="red">, eu i-am dat si portocala. i-a placut mult si nu mi s-a parut deloc ca ii face rau.

 

 

noi sinem in continuare tare cuminti, deja nu ne mai multumesc minutele, am inceput sa bagam in gura si altele - asta e.

 

ieri am obsrvat o faza tare nostima: l-am lasat vreo citeva minute sa miriie si cinmd am intrat la el, baiatul se tragea cu o mina de caciulitza din crestetul capului si cu cealalata saluta ca rockerii [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] - era dulce rau de tot. cred ca trebuie sa stam cu aparatele de fotografiat de git, nu alta.

 

avem o singura problema, aceeasi - intre 12 noaptea si sase dimineata se trezeste de doua ori. dar noi sa fim sanatosi si sa fie asta singurul neajuns.

 

 

 

 

Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004)

 

http://community.webshots.com/user/ancutza124

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Azi am mai invatat ceva: cand bb da semne de trezire nu tr. sa fug repede la el!

Rares id="blue">s-a culcat pe la 12 si de atunci a avut vreo trei tentative de a se scula cu maraieli si chiar planset, dar in cateva secunde a adormit la loc. Eu stateam mai departe sa-l vad, dar nu m-am dus langa el sa-l linistesc si uite asa baiatul mamei s-a culcat la loc singurel. Cred ca se cam invatase leganat pt. ca tati a stat cu el in brate tot week-end-ul[bang]. Dar invatul are si dezvat[:D]!

 

Ancaid="blue">, si eu am avut parte mai demult de o faza haioasa cu Rares id="blue">care s-a apucat de par cu o manuta si tragea in nadejde de sa-si smulga parul din cap[pk], dar in acelasi timp urla de mama focului. Abia i-am desclestat manuta din propriul par[:p]!

 

Saphirid="blue">, bravo pentru vaccin! Sper sa nu faca Amos id="blue">nici o reactie adversa! Ce bine de voi ca aveti caldura. La noi este inca destul de rece si bate vantul. Nici azi nu putem iesi afara[q]!

 

Helenid="blue">, urca-te in masina si veniti la Bucuresti! Nu mai sta sa-ti distrugi sanatatea si sa te zbati ca pestele pe uscat. Ioana id="blue">stie un medic f.f. bun la Budimex (e spital de copii) si te poate pune in legatura cu el. Nu este nici o problema sa stati la mine. Noi avem trei camere si ne putem descurca f.f. bine cu spatiul. Trebuie sa gasesti o solutie sau sa ti se dea o explicatie care sa te linisteasca! Cum te poti gandi ca-l pierzi pe Cosmin[:(!]??? Nici prin cap sa nu-ti mai treaca asa ceva! Sigur exista o explicatie si o solutie pentru voi! Haide, fruntea sus!!! Daca intri in panica nu rezolvi nimic.

 

 

Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004)

http://community.webshots.com/user/ad_risnov

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helen, urca-te pe tren si du-te la Bucuresti, cum ti-au spus si fetele, nu mai astepta.

 

In legatura cu Alma, i-am trimis un e-mail unui orelist pediatru si el mi-a spus ca este probabil un hemangiom care de obicei dispare sontan cind se face ea mai mare si o sa o vada in curind la el la cabinet. Oricum, m-a mai linistit. Alma nu este o mare mincacioasa nici ea ( fata de ce-mi aduc aminte de la ceilalti), adica nu bea decit 100 ml la o masa iar noaptea doarme. S-a lungit si este slabuta, adica nu arata ca un bebe din acela buflei. Este foarte sperioasa, tresalta din toate cele si incepe sa plinga la jucariile zornaitoare. Are inca ochii albastri, nu dau nici un semn ca vor sa se schimbe, ba chiar se deschid la culoare.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani! Arturicilor,id="red">id="Tahoma">id="size4"> sa cresteti mari si sanatosi!

 

Helenid="red">, ti-am trimis un email. Capul sus si totul o sa se rezolve!

 

Anitaid="red">, la noi sunt mai multe firme de cereale (baby cereal):Heinz, Milupa, Nestle. Din cate am vazut eu toate au cerealele pe etape (1-pentru inceput, etc) si se recomanda sa se inceapa cu cereale de orez sau alte cereale de un singur fel (nu amestecate)si apoi sa se treaca la cereale mixte. Cele pentru inceput sunt maruntite si se dau cu lapte. Cam atat stiu si eu deocamdata!

 

Licuriciul meu s-a trezit azi-noapte la 4 si apoi la 8 dimineata si a inceput sa vorbeasca. Nu plange aproape niciodata de foame, cand o apuca rau baga mainile in gurita si suge vertiginos la ele. S-a "specializat" pe 2 degete de la mana stanga, pe care si le tine cu mana dreapta sa nu-i iasa cumva din gura. Inca nu-mi fac probleme, sper sa se rezolve cand i-or da dintii si o sa rontaie la altceva.

 

Fetelor, voi cum scapati de celulita depusa (sau poate nu aveti)?

 

Catalina si Laura (12 ian 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pentru urari!

 

Ne-am plimbat in Herastrau 2h.

 

Helenid="red"> Mai zi-ne ceva!

 

 

Ioana,

 

[copil] Yid="green">Aid="red">Nid="blue">Nid="purple"> & [copil]Pid="red">Hid="blue">Iid="brown">Lid="green">Iid="purple">Pid="navy">id="Comic Sans MS">id="size2">id="size3">

_______id="beige">28.01.2004_______id="beige">id="Comic Sans MS">id="green">id="Andale Mono">id="Century Gothic">

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, mamici si bebici!

Azi mergem la vaccinul de 2 luni (si ce daca Erica are aproape 3!?). Am mari emotii, sper sa treaca fara prea multe chestii neplacute.

A facut vreuna dintre voi vaccinul "hiberix" copilului? Nu e dintre cele obligatorii, dar mi l-a recomandat pediatra si n-am inteles prea bine de ce e asa important[batcap].

 

,cu intirziere, Aid="red">rid="yellow">tid="green">uid="purple">rid="blue">iid="teal">cid="purple">iid="limegreen">lid="brown">oid="navy">rid="red">!id="size4">

 

Elena si Erica (6.februarie)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...