Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (12)


Recommended Posts

Saphir,id="red"> la noi exista un produs impotriva sforaitului: Snoreeze, este foarte eficient. E cam scump dar merita. Functioneaza si la animale (), stiu pe cineva care l-a luat pt caine si a fost bun. Eu n-am probleme cu asta, sotul meu e "tacut" noaptea.

Helen,id="red"> dar nu stiu daca ai zis: Cosmin ia ceva in greutate?

La Multi Ani,id="red"> marele blond!

Anca,id="red"> ii zicem marele blond ca e blond () si ca e cel mai marisor; a fost primul bebeu care a venit "in direct" pe forum. Am asteptat toate cu infrigurare fiecare veste de la sotul sau sora Laylei, care ne tineau la curent cu ce se mai intampla. Imi amintesc perfect noaptea aia pt ca am facut "noapte alba" sa vad cand vine primul nostru bebe. Mama, ce emotii am avut! Si Diana a nascut cam in acelasi timp, dar ne-a luat prin surprindere, nu stiam de ea.

 

Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mai, Adina, mi-am amintit si eu acum, "citindu-te", de momentele nasterii baietelului Laylei (ce de genitive!!!). Ce mult imi doream si eu atunci sa se nasca mai repede puiu' meu mic!

Am aflat intre timp ce e cu vaccinul "hiberix": anti laringite, pneumonie,s.a. Din pacate, nu mi l-am procurat din timp iar la farmaciile din cartier nu l-am gasit. Si timp de o luna de acum inante nu mai am voie sa intep copilul.

Am facut vaccin si mi s-a rupt inima de mila. Dupa ce am ajuns acasa i-am pus un supozitor efferalgan si un compres rece pe intepatura. Am sa aplic si sfatul acela cu lamiia, dar dupa ce se trezeste , mititica. Si cred ca-i e o foame!! Dar nu am fost avertizata ca n-are voie sa manince 2 ore dupa vaccin. Si doar am fost la cabinet si in urma cu o saptamina, sa discutam despre acest lucru, si am si sunat-o aseara pe doctora.

Citeodata mi-e asa de ciuda pe doctorii astia[V][V][V]!

Anca imi pare rau ca nu poti veni. Poate te razgindesti!

 

Dumnezeu judeca pomul dupa roade, nu dupa radacini.

Elena si Erica (6.februarie)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elenaid="red">, imi pare rau pentru bebe mic, dar o sa-i treaca pina miine, ai sa vezi.

cum sa nu-ti spuna ca n-are voie sa manince 2 ore dupa vaccin!! [:(!] mai, ce uituca!

 

nu stiu cum sa fac, eu as veni, dar, uite, azi am fost la doctora sa-l masoare pe Matei si mititelul a adormit in marsupiu in drum spre casa. daca asa s-a obisnuit el.

 

Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004)

 

http://community.webshots.com/user/ancutza124

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena, da' unde scrie ca n-are voie sa manince pentru doua ore dupa ? Mie nu mi-a zis asa ceva nici unul dintre multii pediatrii pe care i-am avut si mereu le-am dat copiilor sa manince atunci cind au cerut.

Layla, cel mai bine este sa incepi diversificarea prin a substitui una din mese cu gris cu lapte facut foarte lichid, astfel incit sa treaca prin tetina putin largita a biberonului. Abia dupa o saptamina introduci al doilea tip de aliment, de exemplu supa de zarzavaturi (la inceput fara carne). In supa poti pasa citiva morcovi, telina, cartofi dar sa fie tot asa, diluata, ca un piure foarte subtire. Dupa inca o saptamina poti sa incerci, de exemplu, un nectar de fructe (mere, piersici) in care poti lasa sa se "topeasca" biscuiti dati pe razatoare. Pe asta poti sa i-l dai cu o lingurita din aceea speciala de bebe, ca sa nu-si raneasca gingia. Dupa cinci luni, poti sa introduci si ceva carnita de pui in zeama de la supa si chiar putina carnita de pui pasata cu ceva mazare pasata, de exemplu. Toate trebuie sa arate ca un piure care a mai fost o data mincat[:D]

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alma La Multi Ani Sa Cresti Mare Sanatoasa Si Frumoasa!!!id="red">id="size3">

 

 

Helenid="blue"> tu stii ce inseamna ca un bebeu de 3luni sa pape numai mancare solida????????Nu vreau sa te superi pe mine dar intreba orice pediatru si ai sa vezi ce-ti va raspunde......Orice mama greseste ca nu ne nastem invatate dar .......incerca sa nu faci aceasi gresala de doua ori.....daca ai mai dai mancare solida ai distrugi stomacul si o sa faca incurcatura de mate....nu stiu ce fel de pediatrii sun in Sighisoara.....dar daca eram in locul tau ma duceam direct la spital.....Sanatate multa lui Cosminel[pup]

 

Elena id="blue"> de unde stii ca dupa vaccin 2ore nu are voie sa manance?Mie pediatru nu mi-a zis nimic.....Asa o fi dupa vaccin 2ore nu are voie sa pape ????????.....luminati-ma si pe mine ca mai e un pic si ai fac vaccinu de 4luni.

 

 

Anita si Rachella -17.o1.2004

http://community.webshots.com/user/sugarbabe134

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani cu intarziere dragalasilor bebelusi bebelusi, Carina Flavia, Maysa Andrada, Alexandru, Yann&Philip!

Daniel Alexandru si Alma!

 

Helenid="blue">, sa stii ca Anita are mare dreptate. Imi pare asa de rau de toata situatia prin care treci!!!

Saphirid="blue">, si sotul meu sforaie cind doarme pe spate, ii dau cite un ghiont si se intoarce pe o parte!

 

 

Eu am intarcat-o pe Vivi, bea acum lapte hipp formula nr.2 si inainte de 5 luni hotarit nu voi incepe cu ea diversificarea. Ideal ar fi chiar pe la 5 luni jum. dar cum noi venim in Romania, vrea sa incep cu o sapt. inainte de plecare.

 

toate cele bune

narcisa x [copil][copil] Vivien 27.01.2004 Patrick 29.06.2002

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI,id="Comic Sans MS">id="size4">id="red"> ALMA!!!id="limegreen">id="size4">

 

 

Fetele, apropo de vaccin , nu trebuie sa manace dupa vaccinul administrat in gurita, nici eu nu i-am dat 2 ore dupa asta, nu cred ca si dupa cel IM.

 

 

 

Monica si bebe Albert

( 19.ian.2004)

http://community.webshots.com/user/monica1816

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...