Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici Iulie-August 2004(53)


Recommended Posts

Bey, ce va facurati de lucru cu morcovelu uitindu-va la nasterea aia live!...Ce v-ati speriat asa? Da voi de epidurala n-ati auzit? Fricoaselor!

p.s. cre' ca mie la a doua nastere o sa-mi fie mult mai frica decit la prima, ca stiu la ce sa m-astept...da tot cu epidurala vreau sa nasc!

 

Iren burticoasa & Bogdanelu nazdravanu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Imi cam flutura picioarele de pe acuma numa` daca ma gandesc.....

Da ma Kamy sper sa se intoarca, pe noi ne-a chemat nenea doftoru din 2 in 2 saptamani de acu inainte.O zis ca ii da timp la Pityk sa se intoarca pana in saptamana 34 ...si daca nu se intoarce ``ne mai gandim``.M-o pus sa dorm pe stanga cica sa il ajut sa se intoarca, desi pana acu numai pe stanga dormii ( ca ma doare umaru si soldu de mor, si am impresia ca umaru stang e mai ingust decat ala drept de la atata dormit pe el[:D]).

A...bebeleii vostrii cat au greutate? Ca pityna meu are un kilogram si 100 de grame si fro 30 de cm.De-acu incolo creste rapid?

 

pupe pe burtici kamytza

 

ana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fiti barbate fetelor,ca orice ar fi ne revenim noi,iar minunea care va iesi (Roxana are dreptate,pe undeva va iesi) va alina orice durere (eu vorbeam care sunt facuta pe mine de frica).

Eu am intrat in faza in care pe de o parte nu mai am rabdare pana la momentul X,iar pe de alta parte ma ia o frica si o panica...cu daca si iar daca...Aseara in disperarea mea de "daca" il intrebam pe sotul meu cum e mai bine sa nasc (de parca ar sti,astia mor de frica de la o intepatura in deget sau o musca sleita pe pereti...))::

Vorbea musca din mine...

 

Monique si bebe mic 22 sapt. in burtia

DNP 30 august 2004

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In suplimentul "9 luni speciale" cred, sper sa nu ma insel, scrie despre efectele negative ale epiduralei. sa stiti ca nu e lipsita de riscuri, poti ramane cu dureri severe de cap toata viata. Eu am fost fan peridurala pana acum cateva sapt. Acum sunt in ceata complet! Eu nu pot sa fac anestezie total daca mi se face cezariana, asa ca solutia ar fi doar peridurala de care incep sa ma indoiesc. Uitati-va in articolul ala sau dat cutare pe google.

 

Fetita Strumfita - 22 de saptamani in Burtica

DPN 30 august, Sp. Municipal

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by diana21

 

In suplimentul "9 luni speciale" cred, sper sa nu ma insel, scrie despre efectele negative ale epiduralei. sa stiti ca nu e lipsita de riscuri, poti ramane cu dureri severe de cap toata viata. Eu am fost fan peridurala pana acum cateva sapt. Acum sunt in ceata complet! Eu nu pot sa fac anestezie total daca mi se face cezariana, asa ca solutia ar fi doar peridurala de care incep sa ma indoiesc. Uitati-va in articolul ala sau dat cutare pe google.Fetita Strumfita - 22 de saptamani in BurticaDPN 30 august, Sp. Municipal

id="quote">id="quote">Inseamna ca eu am avut noroc, ca n-am ramas cu nici o chestie negativa de pe urma epiduralei, dar depinde si de cit de bun e anestezistul... asa ca o sa-mi asum riscurile si o s-o fac si la a doua nastere.Iren burticoasa & Bogdanelu nazdravanu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Chiar pe situl DC este un articol interesant despre epidurala.Nu cred ca avem masochiste printre noi care sa nu apeleze si la acest procedeu pentru ameliorarea durerii,nu?!?!?!

 

http://www.desprecopii.com/info.asp?id=44

 

Nu cred ca o sa stau prea mult pe ganduri,o sa aleg intre cezariana (prima varianta) si nastere naturala cu epidurala.

 

Monique si bebe mic 22 sapt. in burtia

DNP 30 august 2004

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intre timp am ajuns si eu acasa, ca am plecat intr-o graba si nu am mai avut timp sa scriu ... M-am uitat si eu la acel site si la fotografiile de acolo, dar una sint pozele si alta este live-ul ! Eu am asiatat la maica-mea la maternitate la o nastere sin de atnci mi-am spus ca n-o sa am copii niciodata ! Gagica aia de pe masa avea o complicatie, cordon ombilical infasurat la gitul bebeului si tipa ca nu mai poate si ca vrea sa se termine mai repede .. a fost ca intr-un film de groaza ... ba ma mai apucase si de mina si ma ruga sa o ajut - o fi crezut saraca ca sint din personalul spitalului ! Dar asta este, se pare ca asa ne este noua dat si vorba Roxanei, pe undeva tot trebuie sa vina bebe ... O sa vedeti ca mai apoi nu o sa mai stim decit de cel mic si o sa uitam rapid de rest ... Cred ca moment mai aparte decit cel in care ti se pune bebitzul in brate nu exista ! Si mie imi este o frica teribila, dar hai sa fim optimiste, ce ziceti ? Daca ne panicam de acum, ce mai facem la momentul respectiv ?

Alice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...