Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici Iulie-August 2004(53)


Recommended Posts

Diana poti sa faci si rahianestezie pt cezariana. dr zic ca relaxeaza cel mai bine musculatura uterina dar eu pot sa-ti spun ca am simtit tot ce se intampla. cica la mine nu a prins... oricum durerile de cap au fost crancene timp de 3-4 zile. nu simteam nici durerea de la operatie, nici cele datorate mulsului, in schimb imi venea sa ma dau cu capul de pereti. poate ca solutia e sa vorbesti din timp cu un anestezist bun, eu am neglijat treaba asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns

In unele spitale se practica si o combinatie intre rahie si epidurala, dar numai la cezariana nu si la nastere naturala.

Daca vorbesti din timp cu medicul despre forma in care vrei sa nasti, cu siguranta ca si anestezistul va fi pregatit. Depinde foarte mult de anestezist daca ramai sau nu cu dureri.

 

Alina+Bradut(30sapt)- DPN 14 iulie - Dr. Nayel -CFR2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tin sa va anunt ca pe la mijlocul lunii mai voi intra si eu in concediu, deci o perioada va voi scrie zilnic, ca doar am sala de internet la bloc, dar dupa aia nik, doar telefoane si sms-uri.

Gabi, poate dupa 15 ne facem drumuri impreuna prin magazine, desi tu vei fi deja satula de umblat pana intru eu in concediu.

 

Alina+Bradut(30sapt)- DPN 14 iulie - Dr. Nayel -CFR2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am si eu o intrebare.

 

Am gasit pe un site (american cred) niste sutiene dragutze, dar au masuri foarte ciudate. Adica, masurile sunt intre 34 - 40 de la A la F. Stiti cumva care este corespondentul lor in masura europeana?

 

Adica, daca eu port 95 cu C, ce masura de la ei mi s-ar potrivi??

 

Va multumesc mult.

 

Pibilica fara frica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gata gagici, am pus si celelalte poze, http://community.webshots.com/user/rocksy25, sa o vedeti pe burti si seara....:))

Anita al meu sta numai transversal...ma gidila simultan in ambele extremitati ale burtii cu miinile si picioarele....are chef de joaca. mama 30 de cm????? deja???? auzi, fotomodel scrie pe el, gata......

Pibi, si pe victoriassecret.com gasesti acelasi tabel de masuri.

Iren ar fi misto sa treaca spatele cu ce zici tu acolo..numai ca e simplu paracetamol. eu parca as bea apa cind iau paracetamol asa ca....felicitari celor care le trece!!!

vorbim later...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...