Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici Iulie-August 2004(53)


Recommended Posts

Cam asa citisem si eu pe undeva, ca se tot intind ligamente peste ligamente, uterul marindu-se apasa pe ele si apar dureri unde inainte nu erau ... si eu ma pling uneori de dureri din acestea, dar nu stiu de ce doar ligamentele din partea dreapta dor mai tare, cel putin in cazul meu ! Iar de stat pe scaun mult, si eu stau, ca deh, asta mi-e jobul, dar ma tot ridic si ma duc prin alte birouri ... doar ca la ridicare e mai nashpa ... parca mai bine e in picioare - asta pina cind obosesc si imi vine iar sa stau jos - hehehehehehehehe !!!!

Alice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Neata!

 

Ma fac ca nu vad ca discutati de litoral....strugurii e acri rau :))

 

Sa stiti ca nici eu nu dorm bine de loc, in consecinta de 3 zile sunt un pachet de nervi ambulant. Ieri dimineata cand am iesit sa iau paine tocmai veneau cei de la pompe funebre, murise o batranica la parterul blocului, asa m-am intristat, mi-a pierit si pofta de mancare. Ieri noapte am avut si cosmare...m-am trezit lac de transpiratie, apoi n-am mai atipit, plus ca in fiecare seara am o stare de agitatie in picioare de imi vine sa dau din ele ca un magar...aseara nici masajul la talpi nu l-am suportat, parca ma agita mai rau, asa ca m-am culcat, m-am trezit, m-am rasucit, am injurat tantarii, mi-am luat perna de sub cap am pus-o sub genunchi, ma tem sa nu ma intorc pe burta Doamne Fereste parca azi noapte m-am intors si dormeam la un moment dat cam pe burta, cand m-am trezit aveam langa buric o umflaturica ca un bob de mazare care s-a retras dupa ce am schimbat pozitia....oare ce era ?

 

lia 26 sapt de la UM

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monique, esti o fericita ca mergi la mare, tati al meu pleaca din tara intre 3-20 mai , dupa care a spus ca mai bine sa nu plec din oras cu burtica asa mare, sa fiu aproape de spital...asa ca vara asta o sa stau pe aici. Si cand ma gandesc ca planuisem o excursie in Spania....asta e...Poate prin toamna-iarna sa mai plec si eu pe undeva..

Roberta, imi pare rau ca a trebuit sa-l dai pe cutzu...eu tot aud peste tot ca daca vine bebe nu e bine sa tin si blanoasa, dar cunosc destule persoane care au si BB si cutz si convietuiesc f bine, asa ca nici gand sa ma despart de fata mea nr 1...

Cori, imi pare rau ca ti-a crescut titrul...ia pastilutze si iti va trece, ca si la Nicole...De "ginere" nu-mi fac prea mari griji, ca tot prin asociatie il voi gasi, dar fata mea e fitzoasa, seamana cu ma-sa...Am intzeles ca daca nu sta trebuie s-o tin eu ..deh..dragoste cu de-a sila..

Fetelor, pe cand urmatoarea cafelutza, ca vremea asta frumoasa tare ma inspira la o barfa mica..

 

Alexa [gravi] - 28 saptamani

26 ani, DPN 19 Iulie, Dr. Parvu, sp.Elias

http://community.webshots.com/user/alexpavel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Am intrat si eu sa dau raportul. Suntem bine si eu si bebe. Mai nou, vad ca a invatat o noua smecherie, pe langa cea in care era maestru. Inainte ma lovea in vezica, acum ma loveste in ficat, de ma ia cu dureri. Probabil ca si-a schimbat pozitia.

Imi pare foarte rau ca nu prea am timp sa citesc sa vad ce mai faceti voi. Sper ca sunteti bine toate. Mai am vreo doua saptamani de asteptata si apoi o sa am internet la discretie. Si atunci putem vorbi intr-una.

Va pup pe toate si va doresc sarcini usoare in continuare.

 

mitzura [gravi] si bebe tzopaila din burtica - 30 saptamani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Senzatia aceea de arsura este ca atunci cand ti se sparg vasele (mie mi s-au cam spart capilarele pe picioare sper sa nu fac si varice, desi as avea pe cine mosteni)

Va multumesc mult, acum incerc sa ma calmez, voi merge probabil la medic zilele astea.

Ati inceput sa va faceti cumparqaturile pentru bagajel? Alin m-a pus in we sa le fac, dar nu am luat decat jumate, adica partea lui Bradut, ca pentru mine mai mult m-am demoralizat cand am vazut ca nu gasesc nici o camasa de noapte macar acceptabila, aratau toate de zici ca numai mamaie se interneaza in spital.

Aveti idee daca pot imbraca si pijama, ca pe mine ma cam seaca camasile de noapte, daca nu sunt scurte. Cel mai bine ma simt in pijama, dar toata lumea imi zice ca nu am voie. De ce?

 

Alina+Bradut(29sapt)- DPN 14 iulie - Dr. Nayel -CFR2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica am fost mai peste tot. La Adorama nu am ajuns, in rest am fost la Mex unde aveau cateva modele dar nu m-a incantat nimic. Alea de pe net nu le-am gasit expuse in magazin. Plus ca preturile sunt cam mari... cel putin asa ni s-au parut noua. La Fabrica de mobila de la Pipera erau niste chesti dragutze ca model dar niste culori super inchinse, maro inchis spre negru sau roscat, pe care eu nu le-as pune in camera copilului. Si tot asa, cam peste tot asa ca noi am ajuns la concluzia ca le facem pe comanda ca e mai simplu

 

Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va spun cum am luat eu biletele pe litoral,ca pana la urma cred ca mergem in gasca.Am trimis-o pe sora mea la Vacanta (langa Universitate) unde este o lista cu mai multe hoteluri care au semnat acest contract (nu sunt foarte multe).Pe baza BI si bani cash se semneaza contractul si asta e.Locurile in schimb sunt limitate,mai ales ca oferta dureaza pana la 15 iunie.

Oricum,toate agentiile mari au semnat contractul "litoralul pt. toti",numai ca biletele se elibereaza pe ba a"primul venit primul servit".

Sa stiti ca mai exista o oferta "litoral social", adresata persoanelor cu venituri mici (salariul min. pe economis,pensionari,studenti,someri) si la care perturile sunt si mai mici.Interesati-va mai ales ca anul asta deplasari foarte mari nu cred ca se risca nici una din noi sa facem (noi avea anul asta Portugalia in vizor dar deh..nu murim un an ca tot am fost plecati).

SFAT: care doriti dati fuguta ca riscati sa ramaneti fara.

Succes si facem club pe litoral.Parca si vad cateva sezlonguri insirate de pe care ies niste buuuurtoiae maaaaari (se revarsa si marea daca intram toate odata ha,ha,ha)

 

Monique

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va anunt ca tati a inceput pictarea peretilor din camera lui Bradut. De fapt a creionat un perete sambata, iar saptamana asta ii termina si pe ceilalti, iar de sapt. viitoare ne apucam de colorat. Cred ca o sa iasa super, dar va fi munca lui sisif la colorat. Daca nu iese sa vezi ce zugraveala de ultima ora dam noi in camera...

Deocamdata mi se pare super, nu ma pot abtine sa nu intru in camera, de cate ori trec pe la usa.

 

Alina+Bradut(30sapt)- DPN 14 iulie - Dr. Nayel -CFR2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, teoretic nu ai voie cu pijama pentru ca vei avea nevoie de spalaturi jos, si pentru ca vei fi taiata jos si s-ar putea sa nu o suporti chiar tu... Practic, nu stiu de ce nu ai avea voie ca e cam acelasi lucru. Oricum, camasa de noapte pe care ti-o iei ar trebui sa se poata deschide la piept sau sa aiba acces rapid la san pentru ca va trebui sa alaptezi cat esti in spital. Cel putin asa mi-au zis mie la spital

 

Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...