Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici Iulie-August 2004(53)


Recommended Posts

Alexa,nu te stresa prea tare cu catelu, ti-am zis ca si eu sunt in aceeasi oala si nu-mi fac griji.Eu am intrebat-o si pe doctora mea si pe medicul de familie daca e vreo problema cu catelu si mi-a zis ca atata timp cate este vaccinat periodic,deparazitat,igienizat etc (ceea ce cred ca e mai rau ca noi) nu e nici o problema.Singura atentionare ar fi ca in prima perioada sa nu intre in contact direct cu bebe,nici chiar in camera lui.Probabil ca o sa-l trimit o luna doua la "bunici" in vacanta pana se imunizeaza bebe,iar apoi il aduc inapoi acasa.Stii,de multe ori ma gandesc ca cel putin al meu e mai curat ca multe persoane (si nici nu lasa par,avantajul rasei canish).

Mai amre problema va fi cu papagalul (cica e mai periculos decat cainele).Asta il voi caza tot la "bunici" sa faca gasca cu ai lor.Atentie la pesti care aveti,nu stiu ce transmit exact (pasarile pot transmite toxo)

 

Monique

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Nici eu nu inteleg de c enu putem sa stam in pijamale la spital. Daca va apucati de bagaje, nu vreti sa feceti o listuta aici sa vedem si noi, cele din august, cam ce trebuie sa avem la noi? In principiu stiu, dar ar fi bine sa ne sfatuim, nu?

In legatura cu durerile, am niste junghiuri in spate, jos de tot, incat uneori nu ma mai pot indrepta de spate. Groaznic!

 

 

Fetita Strumfita - 21 de saptamani in Burtica

DPN 30 august, Sp. Municipal

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina sorry ca te dezamagesc dar e clar ca nu te lasa in pijama. cred ca motivul e ca esti mai operativa cu camasa, iti ridici poalele in cap si gata... La Municipal cand am nascut eu nu te lasau nici cu camasa de acasa, aveau ei acolo unele oribile dar erau sterile si daca dadeai 20 de mii la sora gasea una cu sireturi sa nu-ti iasa toate alea pe afara. poate la alte spitale te lasa cu haine de acasa. pt copil la fel, aveau ei niste camasute + caciulite+ scutec si ala era echipamentul. parca pampersi am dus eu, nu mai tin minte exact. Eu cred ca iti trebuie un halatel pt tine daca te imbraca in hidoseniile alea plus hainutele cu care pleci cu Bradut din spital.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De deschiderea la piept a camasii stiam si eu, dar ma gandisem la o pijama cu bluza mai lunguta, ca atunci cand am voie sa imi trag si pantalonii. Nu suport camasile de noapte lungi. Oricum la cum stau eu in pat, tot la gat mi se ridica, asa ca ce mai conteaza daca e pijama sau camasa?

 

Alina+Bradut(30sapt)- DPN 14 iulie - Dr. Nayel -CFR2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand am vizitat maternitatea de la CFR2 am vazut ca erau imbracate, chiar imediat dupa nastere (era o gagica proaspat operata) cu ce si-au adus de acasa, iar pe bebei, la fel, erau criminali cu costumasele colorate si manusi pe manute, ca sa nu se zgarie.

 

Alina+Bradut(30sapt)- DPN 14 iulie - Dr. Nayel -CFR2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca am apucat sa citesc ce ati mai scris. Vad ca aproape toata lumea are dureri jos la osul dintre picioare, cum am si eu. La mine noaptea e de rau, uneori mi-e aproape imposibil sa ma intorc de pe o parte pe alta.

Legat de camasa de noapte, mi-am cumparat si eu una hidoasa, dar er singura pe care am gasit-o sa aiba nasturi sus ca sa pot alapta.

Si eu ma gandeam ca poate ar trebui sa ma gandesc la bagaj, ca daca am intrat in luna a saptea, teoretic as putea naste, nu? Eu sper sa stea cat mai mult, totusi.

Asa ca sunt foarte interesata daca faceti liste cu ce ne trebuie in spital.

 

mitzura [gravi] si bebe tzopaila din burtica - 30 saptamani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexa, eu mi-am "abandonat" cutzu pentru ca programul nu ne permite sa avem grija de el, ar fi trebuit sa stea mai bine de 10 ore/zi singur in apartament si micul de el e obisnuit cu plimbarile lungi la pranz. De aceea l-am lasat acolo unde a crescut, la parintii mei, dar eu am ramas "marea dragoste" a lui.

 

In legatura cu "bagajul de spital" e minunata ideea unei listute, poate chiar departajata pe " cezariana" si "nastere normala"

In legatura cu acest subiect, am o intrebare, imediat dupa nastere (chiar din spital) trebuie sau nu purtata o burtiera? Am auzit pareri impartite si as vrea sa-mi cumpar eu din timp una reglabila, sa nu-mi las sosul sa caute de nebun...

 

Roberta + BeBe scump din burtica - 21 saptamani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...