Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cu sotii alaturi la nastere


Recommended Posts

Eu plecasem cu ideia inca de la inceputul sarcinii ca nu as vres ca sotul sa fie alaturi in momentele acelea.Ma gindeam la tot "peisajul", singe, asistente, medici cu instrumente chirurgicale, eu transformata de travaliu, obosita, dilatata, nu imi doream sa ma vada asa si sincera sa fiu m-am gindit ca poate afecta relatiile sexuale de mai tirziu.Dar nu a fost asa, odata ce au inceput contractiile l-am vrut doar linga mine si de i-as fi spus sa plece nu ar fi plecat el.M-a ajutat enorm, piciorul drept a fost al lui, am inspirat impreuna si am impins impreuna, m-a incurajat si mi-a spus cind giza mai avea un pic si scotea capul afara sau cind caputul ii era afara si apoi cu tot corpul.Relatia a fost afectata in bine, pentru el a fost un lucru nemaipomenit sa-si vada fetita venind pe lume, si ne iubim la fel de mult.Multa bafta si nastere usoara!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Atat eu cat si sotul meu ne doream fff mult sa fim impreuna in acele momente...doctorul mi-a zis ca e voie....dar in momentele alea a aparut seful spitalului si nu dadea voie nimanui sa apara pe-acolo, numai personalul medical...Ar fi fost mult mai bine, ufff[bang]. De ce jena? Stai relax, cu siguranta e mai usor sa-ti fie aproape!

 

Dana&bb Andy(1 an si 2 luni)

http://community.webshots.com/user/danaiakob

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga night elm,

 

eu am nascut anul trecut pe 8 septembrie si sotul meu a asistat la nastere. Nu a stat langa mine in timpul travaliului ci a venit chiar inainte sa iasa bebe. A fost foarte important si pentru el sa fie implicat in acest miracol pe care noi doi l-am realizat!

A stat langa capul meu si m-a tinut tot timpul de mana.

Nu e loc de jena in aceste momente. Sunt niste trairi pe care este bine sa traiasca si ei. Sotul meu s-a implicat foarte mult si ar fi fost dezamagit sa nu asiste la nastere. Acum depinde si de soti cat de rezistenti sunt!

Partea buna a fost ca eu nu am tipat si nu am facut scandal si nici foarte mult sange nu era pe acolo. Depinde si de cat de rezistenti sunt sotii si, bineinteles, daca vor sa asiste.

 

 

Mih

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutik,

Eu ma simt o femeie fericita din mai multe puncte de vedere,dar faptul ca mi-am avut sotul alaturi din moment ce mi s-au scurs apele si pana am fost externata.

A styat langa patul meu de travaliu opt ore,apoi a vazut cum se iveste capsorul bebelusului si cel mai important....a taiat cu mana lui cordonul ombilical.

Am avut o senzatie extraordinara pe care n-o voi uita niciodata.

Ally

 

Ally & Samuel (9 ian 04)

http://community.webshots.com/user/ssacerchez

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am aflat de la o moasa din spitalul Municipal ca de o perioada de timp (cand de cand au fost problemele cu bebelusi morti,infectii etc prin Ploiesti si alte spitale) este interzisa participarea tatilor la nastere.Abia dupa natere se poate face o vizita extrem de scurta pentru felicitarea mamei.Nu se stie cat mai dureaza aceasta "carantina",dar asistentele sunt amenintate cu desfacerea contractului de munca pentru incalcarea regulii.

Asta e...

 

Monique si bebe mic 22 sapt.,DNP 30 august 2004

http://community.webshots.com/user/monicaotelea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

wow!! asta este o veste cu adevarat trista. E aiurea, adica indiferent de faptul ca unele dintre noi ne vom hotari daca ne e mai greu sau mai usor cu barbatii nostri alaturi, mi se pare revoltator ca ei sa decida asta in locul nostru. Mai ales ca asta se intampla din cauza neglijentelor lor nenumarate, nu ca sotii ar prezenta vreun risc... Sper sa fie numai un zvon.

 

night_elm

viata-i scurta... daca nu putem s-o facem lunga, macar s-o facem lata

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Al meu sot a asistat la nastere a fost alaturi de mine de la ruperea apei pana cand piticu a iesit plus 2-3 ore langa noi...in momentul in care i se vedea caputul el era cu aparatul de fotografiat intre picioare mele sa ii faca poza...el care zicea ca este degustator dar nu l-a mai interesat in acele momente!eu zic ca pt o femeie este foarte important ca sotul sa fie alaturi...am fost doi sa il concepem ramane doi sa il nastem!!!nastere usoara!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...