Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dictionar


debby

Recommended Posts

Mai am si eu una: Masina se zdrunguie de la gropi! zdruncina, adica...si daca ati stii de cate ori i-am repetat... Si mai avem o problema: imi spune duce-mi, face-mi, aduce-mi, in loc de du-mi, fa-mi, adu-mi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Teo m-a terminat cu vorbele porcoase: vara trecuta tipa in gura mare prin casa ca vrea mure (cu i in loc de r), iar acum mi-a zis sa-i suflec manecile, sa nu se ude cand se spala pe maini. Stiti cum a zis? "Fute-mi, mama, manecile!" Scuze, dar asa a zis.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Iaca si dictionarul nostru: nemetit=nisip ototoiu=soricel tacoiu=tractor tufufac=fluturas acopepe=acoperis aftobubu=autobuz omlepta=omleta obinda=oglinda sopop=prosop frigider=sufragerie(!) Acu suntem baiat mare si nu prea mai avem probleme.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana la 2 ani: caca - olita caca - cana caca - ceasca sasa - scaun sasa - soarele sasa - sarea sasa - sar (de la verbul a sari) mai am - mai vreau mici, mici - mic Otz - Ionut (unchiul ei) fofoasa - frumoasa vaza - varza apte - lapte mumutza - maimutza Bua - Buha (motanul cel mare) Pisia - Mititelul (motanul cel mic) si cate si mai cate.... Trisha
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am revenit. Monica deja povesteste ce i s-a mai intamplat: "Sta, Adi Ti-Ta poooo, buuum". In traducere libera - "eram la Stela (Sta) si Adi a daramat ceasul (Ti-Ta) care a cazut cu zgomot" Chestia e insotita de gesturi si dureaza cca. 1-2 minute :) Monica si Sorana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scumpici tare cind sunt mici si se chinuie sa vorbeasca. Al meu , la un an si 10 luni, spune: ca-l chiama Ai ( de la Mihai ), cocu = copacul, shoshoia = soseaua staaa = strada pupu sau popu = lupul din poveste papa = apa papa = mincare pa pa = la revedere sau sa mergem la plimbare ca-a = cal si alte silabe care pentru el au intzeles, iar pentru ma-sa si ta-su, nu, ca-s uituci rau, nu mai stiu cum era sa fii asa mic si neajutorat in comunicarea cu cei mari. [mariaj] Petruta & bb Mihai [copil] http://community.webshots.com/user/gabrielmil
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...