Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

The End?!


Recommended Posts

E mai usor sa fi amanta, te intareste ideea ca tu impreuna cu sotul inselati nevasta. Te simti speciala, dorita, iubita si cu mult mai buna ca nevasta. Amanta nu-si da seama ca e o fraiera decit atunci cind se convinge ca de fapt barbatul respectiv se culca si cu nevasta lui si au mai multe activitati de familie decit cu ea.O buna bucata de timp incearca sa-l creada pe el ca e obligat si santajat de nevasta sa mai stea pe acasa, ca de fapt ei doi dorm in dormitoare separate de muuuult si nu au nici o relatie, ca stau doar pt copil, dar viata lor e un calvar. Nevasta in schimb se simte fraiera de la inceput la sfirsit. Deci scorul amanta-nevasta 1-0 pina acum din pct asta de vedere.

Spuneti de nu-i asa...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 54
  • Creat
  • Ultimul răspuns

quote:
Originally posted by Amaya

 

Conchita nici nu am pus la indoiala ceea ce comenteaza restul fetelor, eu am specificat de la inceput ca nu ii cunosc povestea dar mesajul meu era de fapt ca deja nu mai conteaza ce a fost fiindca e bun facut, divortul este gata si sunt slabe sanse ca se mai poate repara ceva intre el si fosta sotie si in conditiile astea nu vad ce rost are sa ne inveninam noi sufletul judecand-o pe Paula...

id="quote">id="quote">aaa, nu, stai linistita ca nu te-am banuit de nimic. am observat ca va implicati emotional intr-o poveste incompleta, atata tot [flo] eu la faze de-astea de promiscuitate, gen amanta si nevasta, plus sot si copiii ambelor familii claie peste gramada, cand prieteni, cand dusmani, cand sotul impartit intre ele de comun acord, cand separat...asist ca la un tablou al vietii. si nu judec pe nimeni, ca n-avem nimic in comun.

quote:sunt sigura ca nici o femeie nu isi doreste sa ajunga in postura de amanta

id="quote">id="quote">aici nu mai sunt de acord...cred ca acelea care intra in relatii cu barbati casatoriti o fac in cunostinta de cauza, plus speranta ca respectivul isi va lasa familia pentru ele. or just for fun.[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bang]Povestea e cu mult mai urata decat mi-am imaginat! Bietii copii! Sunt intru totul de acord cu persoana care a spus ca nu putem arunca cu pietre si nici eu nu-mi permit sa judec pe nimeni, dar pe bune: daca as avea un robot care sa traga suturi,imediat as invarti cheia si l-as indrepta spre 3 personaje din povestea asta.

Numai bine.

anto

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Extraordinar ce disputa. De parca ar fi prima sau ultima situatie de acest gen. Fetelor,fetelor, nu are rost sa va bateti capul,din astea se intampla de la inceputurile omenirii si se vor mai tot intampla pana cand ne va lua gaia. Ce o tot plangeti pe biata sotie? Decat cu unul ca ala, mai bine singura,pai nu?????? Si depsre copii iar sa nu va faceti griji, sunt mai puternici decat credem noi.Si eu am crescut cu parintii divortati si nu am atacuri de panica si nici crize de isterie din cauza asta. Ba din contra am fost usurata cand s-au terminat scandalurile.punct.

 

Laura si papusica din burtik id="pink">(39 saptamani)id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

O sa incerc sa fac putin alumin ain povestea asta… Sper sa-mi iasa.

Divortul a fost inaintat in ianuarie iar eu cu nevasta lui m-am intinit la sfirsitul lui februarie – nu eram prietene era pt prima data cind o vedeam; ne-am vazut dar din cu totul alte motive banuiesc. Daca citit ce am scris la celalalt subiect poate va amintiti ca am spus ca nu cred ca sintem prietene.

Cu copii e alta poveste – are 2 fete 15 si 8 ani , dar fiecare din alta casatorie, fiecare stau cu mamele lor – prima sotie s-a recasatorit la citiva ani de la divort. Nu nu cred ca rolul unui tata este doar de a vizit acopilul in week-end si de a plati o pensie alimentara, dar nici nu cred ca le faci vre-un bine copiilor/copiilor daca alegi sa-ti traiesti viata cu un om doar pt ca ai un copil. Pe de alta parte tatal Marei e fericit daca o vede duminica (nu in fiecare duminica!!) si dupa cite se pare nu-I trebuie mai mult……

Da, poate ca am avut o sansa cind l-am cunoscut pe tatal Marei sa o iau de la capat si sa uit de tot de aceasta relatie, dar pur si simplu nu a functionat si am ales sa o cresc singura pe Mara decit sa ma chinui o viata intreaga.

O zi buna

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mariaagi- nu a fost casatorit doar de 2 ori pina acum, nu de trei.

cred ca daca iti doresti ceva destul de mult, se poate pina la urma.

Da m-am gindit la binele Marei si din moment ce el este singurul om pe care l-a vazut in casa, este foarte atasata de el. Chiar s-a schimbat in acest timp : e mai vesela, mai fericita

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paula, te rog sa ma ierti dar din partea mea nu ti-a iesit deloc faza cu facutul lumina. O scalzi si imi faci impresia ca ori nu spui adevarul deloc ori nu spui TOT adevarul. O data va petreceti weekendurile impreuna, si dormiti impreuna, o data v-ati vazut dupa divort din alte motive... Hai sa-ti improspatez putin memoria:

 

quote:Este ciudat sa ajung sa ma intreb acest lucru..... Dar sa incerc sa incep cu inceputul. Ne-am cunoscut acum 6 ani, era tot insurat, am fost impreuna cam 2 ani de zile. A disparut pur si simplu intr-o buna zi…… Fara cuvinte sau fara explicatii. Ne-am revazut dupa alti 2 ani, nimic nu se schimabe si din pacate nici ceea ce simteam pentru el.

 

Am reluat relatia cu aceiasi nebunie si inconstienta ca intotdeauna. Se mai intimplase un lucru notabil intre timp: a aparut in viata mea Mara, care avea atunci 3 saptamini. Au urmat alti 2 ani su jumatate de clipe, zile, sfirsituri de saptamina furate. Periculos de minunate…. Mara ii spune “tatu”.

 

In tot acest timp mi-a spus ca sta acasa doar pentru copil….. Vroiam sa-l cred, cu toate ca era evident ca nu-i asa! Am fost si vara trecuta, in vacante, in Grecia, la mare, la munte. A urmat revelionul la care “nu a putut veni”, luna februarie cind a venit trimfator cu actiunea de divort inaintata.

 

Acum o luna m-a sunat sotia lui; ne-am intilnit – erau prea multe de spus. Am aflat cu stupoare ca in tot acest timp a dus o viata dubla. Ma doare sufletul inca.

Partea frumoasa este ca ne-am imprietenit (eu cu d-na N.). Si nu oricum; am iesit impreuna cu copii in parc, am facut pizza impreuna, au dormit impreuna (Mara are 2 ani si 6 luni iar a lor 8 ani).
id="blue">
id="size2">

 

Ne-am vazut ieri doar noi doi; vineri in 4 – cu tot cu copii la mine acasa. Am realizat ca simt la fel, ca nu mi-a trecut deloc, ca probabil nu o sa-mi treaca niciodata……

 

Nu mai vreau sa-l vad! Dar l-as vrea tot timpul….. Si nu exista decit o solutie daca-l mai vreau… sa accept sa fuga din cind in cind si pe la mine… sa minta in continuare….

 

Vre-o idée?

 

 

id="quote">id="quote">

 

quote:Buna,

 

tot eu sint!
Va scriu dela d-na N de acsasa
id="blue">
id="size2">. A fost o seara plina de surprize! Ne-am vazut saptamina asta, am stat impreuna 2-3ore..

 

Oricum era fericit ca poate se poate asa in continuare...

 

Dar au fost aseara la mine si nu am putut sa stau sa beau o bere cu ea fara sa-i spun. Si i-am spus....

 

Si-a facut bagajele;de fapt a fost dat afara din casa.

 

Dimineata era la mine in fata blocului....

 

A plecat la munca si cica se muta

Noi bem o bere.... Si desfacem firul in sapte...
id="size2">
id="blue">

 

P.S. Revenim cu noi informatii.. Week-end placut

id="quote">id="quote">

 

Apoi relatia ta cu ea s-a racit... Nu mai erati prietene de bere si pizza ci ea doar vroia sa se asigure ca nu este el pe la tine sau impreuna cu tine, apoi s-a racit si relatia cu el, ca s-a mutat la maica-sa, ca v-a mintit pe amandoua si a continuat sa va minta si dupa ce voi ati descoperit ca va minte si ati incercat asa un pic sa faceti front comun impotriva lui, apoi ai zis ca te despsarti de el, ca nu mai poti sa dormi, acum ca va mutati impreuna si o luati de la capat. Mor de curiozitate sa stiu ce o sa ne mai spui maine...[xx(]

 

 

Andreea

Victory belongs to those who believe in it the most!

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...