Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

lotiunile autobronzante


Recommended Posts

Anka-maria, in functie de cat de uscata este pielea ta atat o sa te tina autobronzantul(unde ai testat). Poti sa incerci sa te freci cu lamaie. Pe mine cand am dat direct pe piele m-a tinut mai bine de o sapt, desi la fiecare dus frecam de nu mai stiam de mine. Before judging somebody, walk a mile in his moccasins.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 123
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Aaa, si inca ceva, eu am folosit de cateva ori un spray de la Garnier, era unul portocaliu inchis, si nu am fost multumita deloc de mirosul meu daca transpir! Nu sunt eu o transpiracioasa mare, dar totusi, la cel mai mic strop de transpiratie, pana si pe fata, mirosea uraat de tot. Din experientele voastre...care nu dau mirosul asta? Ancuta & [copil] Martijn, (24.10.2003) http://community.webshots.com/user/Busch_family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tu pe ce te hotarasti, liris? Garnierul o fi fost el bun, dar e mirosul mult prea puternic, si ti-am zis, cand transpiri un pic, e de 10 ori mai puternic. Si la mine problema e cand dorm, ca ma invelesc cu plapuma, asa ca imi fac sauna in pat.[:D] Cre ca tre sa-mi cumpar o pilota de vara. Ahh, uitam ce era mai important....cum cu malai? adica ce faci cu el?explicati-mi si mie, mai ca pentru prosti, ca altfel nu inteleg de-astea. Eu nu m-am exfoliat pana acum... Ancuta & [copil] Martijn, (24.10.2003) http://community.webshots.com/user/Busch_family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ancuta06, referitor la mirosul autobronzantelor...hm..cred ca toate miros. Unele mai mult, altele poate mai putin. Stiu, si te inteleg perfect ptr ca la inceput nici mie nu mi-a fost deloc pe plac mirosul. Ori ca m-am obisnuit cu mirosul si nu mi se mai pare atat de izbitor, ori ca ce folosesc eu acum e mai putin mirositor...cert e ca nu ma mai deranjeaza. Eu exfolierea o fac adesea cu ulei de masline si sare grunjoasa. dar mai folosesc si gel de dus exfoliant. Before judging somebody, walk a mile in his moccasins.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu fac asa : ma sapunesc cu gel de dus si apoi pun si niste malai in palme , uite mai e si sarea grunjoasa , dar nu'sh daca se gaseste pe aici , deci pun pe palme si ma frec pe corp. mai ai si varianta de la Dove , cu gel cu niste particule care tot asa curata , exfoliaza . nu stiu pe ce sa ma hotarasc. dupa cele n'shpe pagini scrise pe subiect o sa aleg intre spray-urile de la L'Oreal, Nivea (am vazut ca au si ei) si Garnier (il aveam in lista)... dar cred ca totusi il sterg . cred ca-i mai intelept. deci l'Oreal sau Nivea. Inclin pe Nivea drept sa-ti spun. Poate o alta fata din Olanda a incercat si ne ajuta si pe noi sa ne decidem..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma exfoliez cu o manusa de lufah (aoleo, nu mai stiu cum se scrie) sau cu un pufulet de dus mai dur. Frec pielea pana imi ies ochii si se inroseste zdravan si insist pe unde se aduna celule moarte sau pe unde e mai uscata. Am avut momente cand pe tot piciorul dadeam cu piatra de calcaie pt. ca aveam multe fire de par crescute in piele si asta era singura metoda care le scotea. just me
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai, dar dureroasa tre sa mai fie exfolierea asta. Ma intrebam daca gelul de dus special pt exfoliere, adica cu particulele alea, e suficient. Si daca folosesc un burete cu gelul ala..... Nu stiu daca ma hotarasc sa ma autobronzez, ca inca imi face cu ochiul solarul, dar de lene nu m-am dus deloc. Acum am gasit o sala de fitness unde au solar, asa ca daca de data asta chiar o sa ma duc, folosesc si solarul. Dar e un maare DACA. Multumesc pentru raspunsuri, fetelor Ancuta & [copil] Martijn, (24.10.2003) http://community.webshots.com/user/Busch_family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ancutza hai ca am vazut mesajul asta.Fii serioasa, nu-i nevoie scumpa sa te freci in halul ala, e de ajuns gelul de care vorbesti sau chiar un sapun cu particule pt exfoliere.Eu asa sensibila am pielea ca si cu ala m-am iritat toata.Pielea moarta(stratul superficial) oricum merge jos, de la sine, tu cu gelul tau ajutzi procesul putzin. Deci fii serioasa [:D], nu te freca acum sa-ti iasa ochii din cap asa cum citesc pe-aici, poate doar pe picioare potzi da asa mai tare cu buretele de dus. Gelul ala de care vorbesti sau un sapun pt exfoliere: super suficient. Alina.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...