Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

lotiunile autobronzante


Recommended Posts

  • Răspunsuri 123
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Hehe LOTIUNE AUTOBRONZANTA Am sa rad toata viata de unica mea experienta cu lotiunea minune.[:p] Mi se interzisese de catre medic expunerea la soare. Si cum sunt o mare amatoare a pielii bronzate mi-am zis sa apelez la o metoda cat sa readuc frumusetea picioareler bronzate cu fustite scurte si pantalonasi... tinereatea na. Zis si facut, intru in posesia lotiunii si ma pun pe treaba. Am aplicat peste tot, inclusiv urechi. Si cum stateam eu goala pusca pana la finalizarea efectului printre privirile delicioase ale logodnicului, obobsesc intr-un final sa tot defilez si zic sa ma asez pe canapea la odihna. Ei bine, tai o gunga cu reclama Stefanel, o asez pe canapea si ma tolanesc multumita. La sfarsitul asteptarii dezlipesc cu greu plasticul de pe piele si SURPRIZA: Poponetul meu facea reclama pt firma Stefanel. Vopseaua imprimata pe punga se mutase pe funduletul meu dupa un amestec intim cu igredientele cremei. Ce mai hohote de ras si chinul de a indeparta acea vopsea rosie. Ultimele urme s-au desprins o data cu bronzul. Indiscutabil, nu mi-a mai trebuit un alt autobronz. Sa nu procedati la fel... ca pt o reclama indirecta nu ne plateste nimeni[;)] Va sarut si bronzare placuta, fie ea naturala sau nu Ana&Ralucuta din[grasa] DPN 5 August - Fetita Raluca - Dr. J. Moruzzi "Cand iti ploua in suflet, fa-ti umbrela dintr-o bucurie". Ana Burtch
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Dragele mele viitoare bronzate, Am luat si eu tepe si am iesit in dungi sau cu o lotiune de la Body Shop nu am iesit nici intr-un fel.Hihihiiii Acu, langa mine pe biroul unde sade calculatorul sade frumos Ambre Solaire de la Garnier (No streaks bronzer!!!)si credeti-ma ca asa este! DArrr sa fie SPRAY.Cred ca e numai o nuanta, nu f inchisa, dar daca il vreti mai inchis dati de mai multe ori.Mi-e mi-a placut din prima, deci nu imi tb mai inchis!E o culoare de zici ca acum vii de pe plaja! E f bun dar nu uitati sa va exfoliati pielea inainte cu gel abraziv,sa va dati cu o crema pt hidratare si apoi spray-ul autobronzant. E f uleios, dar desi am pielea ma grasa, se comporta f bine.Cand se usuca nu mai e uleios si are un luciu si e un pic sidefat dar ffff natural. Si tinee, la spalat zilnic cam 6zile perfect si apoi inca 4 pana a disparut complet. Nu cred ca are rost sa dati banii pe nu-s ce produse scumpe,ca asta e f bun.Cand il aplicati incercati sa tineti spray-ul mai departe , cam la 10cm cred, de corp si sa nu fie mai mult intr-un loc(ca daca il dati de aproape nu faceti nimic!) Masati apoi si va spalati pe maini.Mainile o sa arate f curat dupa. Secret invatat de la o englezoaica: dupa ce il aplicati,pune-ti hartie igienica sau un serveltel la coate si ousorul piciorului ca acolo e pielea mai groasa si tb sa mai stergeti un pic din bronz ca sa nu iasa mai intens in aceste zone Pupici, cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[si-eu]Hop si eu la subiect....Eu folosesc cu succes L'Oreal Plenitude Sublime Bronze care este un spray autobronzant ce nu mi-a facut niciodata figuri. Dar de fiecare data cand ma dau cu el urmez sfatul cosmeticienei mele, asa ca m-am gandit sa vi-l impartasesc si voua: Seara, dupa o baie fierbinte imi ung corpul cu crema hidratanta...nu conteaza marca...si stau veo 5 minute cat sa intre putin in piele dar nu de tot...Apoi ma dau cu spray si mi-l intind pe piele...Datorita cremei lichidul sprayului se intinde uniform si se amesteca cu crema, intrind in piele in mod miraculos de repede si de frumos. Intradevar, ma spal pe maini de citeva ori ca sa nu permit sprayului sa imi coloreze degetele. Dar din cauza cremei efectul sprayului nu e asa de violent...Si in general pentru mentinerea bronzului, macar 1 data pe saptamina fac lucrul acesta. Sa fiti bronzate si stralucitoare! [beach]Irimell
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca, Nu am folosit manusi ca nu poti masa pielea bine ca sa iasa uniform! Incerc sa fiu f rapida ca sa nu stea mult timp lotiunea pe maini(spray-ul)si ma spal bine, bine cu apa si sapun.Atat Is curioasa cat costa in ROm ca aici e cam 300.000lei adica 5£.In rom ar tb sa fie vreo 200mii cred. Pup, Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ralucami Spunea cineva ca a folosit o lotziune de la Lancome. Eu pana acum nu am avut nici o experientza neplacuta cu produsele lor. De aceea m-ar interesa si pe mine lotziunea asta.Cat costa si cate aplicari potzi face?
http://www.lancome.com/ sau http://www.lancome.fr/_fr/_fr/ Banuiesc ca preturile sunt aceleasi peste tot. Eu am Flash Bronzer (gel pt fata autobronzant)! Nici tu dungi nici nimic.Dar nu stiu cat costa, l-am primit cadou. Si intr-adevar, sunt foarte bune produsele Lancome dar si scumpe. Michaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa....am citit tot ce ati scris. Sunteti fete de ajutor. Ma gandesc sa iau ambre solaire de la garnier, dar la noi nu am gasit inca. Am totusi o intrebare....cum va dati pe la gat, urechi si pe fata? Asta ca sa para cat mai natural. Nu imi pot imagina cum va arata gatul. Va salut. tyaa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se gasesc produse de la garnier.Eu mi-am cumparat cam acu vreo 8 luni dar mi-am luat 2 tipuri(garnier) una de corp si una pentru fata. Pe amindoua am dat daca imi aduc bine aminte cam 550.000 lei.Inca nu m-am dat ca mi-a fost frica sa nu-mi iasa cu pete sau dungi. Avind in vedere ca fetele au scris mai sus numai lucruri bune privind produsele de la garnier o sa ma dau si eu cit de curind. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar la sunt lotiuni si spray-uri pt corp si pt fata, dar daca nu aveti o piele f sensibila pe fata puteti risca sa va dati tot cu cel pt corp.Eii, vor si ei sa faca vanzare cu 2 produse diferite. Daca va e frica prima oara cand va dati pe fata,masati-va fata cu crema mai multa care inca nu e intrata bine in piele cand aplicati lotiunea bronzanta(are un efect diulator, adica iese brozul mai slab dar sigur fara dungi) sau alegeti un spray medium.Eu una nu ma dau pe fata ca is brunetaaa, dar corpul e cam alb, asa ca in zona gatului pun mai multa crema si nu se vede diferenta gat-fata. Pup, Cris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...