Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

lotiunile autobronzante


Recommended Posts

V-am promis ca va spun ce o sa "patesc" de la Express Bronzeur Garnier! Pai am patit ca am niste picioare frumos colorate, chiar nu ai spune ca sunt "pictate". Poate "cheia succesului" a fost faptul ca m-am hidratat intai cu o crema de corp si apoi am "pictat".[alcool] Azi continui experimentul si cu restul corpului sa vedem ce va fii. Before judging somebody, walk a mile in his moccasins.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 123
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si eu m-am facut aseara cu Instant Bronze spuma de la Neutrogena. A iesit foarte frumos, chiar si pe fata (nu am luat din cea speciala de fata). Efectul este intr-adevar instant, se usuca in 5 minute si nu e deloc grasa. Am sa repet si azi si miine pentru ca imi doresc o culoare mai intensa. Am respectat instructiunile intocmai: exfoliere, lotiune de corp.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ladies, am citit de o suta de ori subiectul si pana la urma am decis: atac frontal problema pielii mele albe! ca sa nu investesc mult intr-un moft, m-am limitat la lotiunea autobronzanta produsa de Gen Mar (multumesc Rodicai, caci la ea am citit recomandarea). A costat 120.000 si a facut super treaba. Arat absolut bestial, o frumusete de culoare, fara dungi, fara nimic. Singura chestie ca am iesit cam neagra in coate, dar asta pentru ca mi-a fost lene sa ma sterg cu un servetel. Va recomand cu caldura aceasta lotiune. Eu m-am dat seara, am stat prin casa 15 minute, dupa care la nani... si dimineata aveam o super culoare!!! Elena & Maria Bucuria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma gindesc si eu sa trec la lotiuni... dupa ce din primavara ma tot straduiesc sa am timp de stat la soare si nu se intimpla asa. Intre timp [bicla] si doar sunt "tractorista" pe ambele brate... si deja am inceput sa ma exfoliez. Tind sa folosesc Neutrogena si din mesajele citite, vad ca e o alegere pozitiva. As vrea sa va intreb daca stiti nu numai care lotiune / spray aduce cea mai buna culoare (si eu... tot brinza mi-s), dar si dureaza cel mai mult? Sunt destul de grele momentele de piscina pe timp de iarna, vreo 6 luni in care balacesc "brinza" in apa. As vrea sa folosesc lotiunile si iarna, ca pina la Florida in fiecare sezon rece mai este nitel [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga bubbles, Nu stiu cum sunt autobronzantele Neutrogena. Dar te pot ajuta cu sfaturi generale.
quote:
As vrea sa va intreb daca stiti nu numai care lotiune / spray aduce cea mai buna culoare (si eu... tot brinza mi-s), dar si dureaza cel mai mult?
Despre culoarea obtinuta in urma autobronzarii pot sa iti spun ca poate varia in functie de: - clar! culoarea pielii tale - daca hidratezi pielea inaintea aplicarii autobronzantului sau nu - cat autobronzant aplici Iar despre durata, din experienta mea pot spune ca variaza: adica daca ma balacesc la piscina/mare etc se duce repede,nu stiu sa-ti spun cat timp ar trebui sa treaca ca sa dispara stratul de culoare complet ptr ca eu cum vad ca se "decoloreaza"pielea, o "vopsesc" la loc. La fel durata e influentzata de cat autobronzant aplici si la fel daca ai hidratat pielea sau nu inainte. Ptr ca asta influenteaza cantitatea de autobronzant absorbit de piele. Deci, este greu sa iti spun care are cea mai buna culoare, ptr ca sunt atatia factori. Indicat ar fi in cazul tau (ptr ca ai spus ca esti nebronzata) sa-ti cumperi ceva light/medium pentru inceput, iar mai tarziu cand te deprinzi cu "arta autobronzatului" sa treci la dark. Si inca un sfat care mie mi-a fost de mare ajutor (atunci cand l-am aflat! ca pana atunci...Dzeu cu mila..) este ca neaparat sa te hidratezi dupa exfoliere si inainte de aplicarea "vopselii" ca altfel...risti sa arati ca o pictura. Succes si da-mi vesti despre evolutia bronzului tau![alcool] Before judging somebody, walk a mile in his moccasins.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumiri pentru raspuns, Clopotzel! Azi - miine sper sa ajung pe la farmacie. Pina-n week-end mi-as dori sa prind ceva culoare [:D] Acum mi-s alba - alba... Te voi tine la curent. (oricum hidratez dupa exfoliere in mod curent, asa ca nu voi uita [;)] )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata, gata, aseara tirziu m-am facut (Neutrogena), dar numai pe picioare. Imi era tare somn si nu am mai avut rabdare sa ma usuc peste tot. Am respectat instructiunile cu sfiintenie: exfoliere, hidratare, vopsire. Aseara nu am apucat sa vad rezultatul final, dar dis-de-dimineata o grija aveam... sa-mi verific bronzul [:D] Si a iesit super bine!!! Multumiri, multumiri! [cool] D-abia astept diseara s-o iau de la capat si prin zonele ramase neatinse de culoare [;)] [flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[cheers] Bubbles hai noroc! Si bine ai venit in clubul "controloarelor" matinale. Mie imi spui? Ca desi sunt "pictorita" cu experienta(in ale autobronzantelor, NU in altceva) totusi dimineata primul lucru ma "verific". Apoi daca trebuiesc retusuri sar repede la o lamaie. Eu m-am facut si aseara din nou![cheers] Cum iti spun, ma tin serios de treaba. Pana prind o culoare maronie ca lumea si apoi nu mai este asa de evidenta o eventuala "scapare" de "vopsea". Hai pa! Before judging somebody, walk a mile in his moccasins.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...