Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Arad...? (7)


Recommended Posts

Alina, in Arad nu am lucrat deloc, insa am fost foarte constiincioasa cu practica, si m-am perindat prin toate spitalele....

La Cluj voi naste, nici nu intra in discutie Aradul la capitolul asta, deoarece am fost marcata negativ de ce am vazut la matern cand am facut practica acolo(acum vreo 5-6 ani)...oricum sper sa se fi shimbat lucrurile(si oamenii)de pe acolo(din matern) in bine de atunci...

Oare cum e Alina33? Trebuie sa fi nascut pana acum daca i-au facut cezariana.....nu stiti nimic?

Pupic, Ioana si bb mic(18 sapt. si 1 zi)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mai fetelor cred ca va disper cu probleme mele, dar sunteti atatea asistente aici si stiu ca pot sa apelez la voi cu incredere...Am o problema mai delicata, sunt constipata de catva timp dar azi a fost groaznic cand am mers la WC, toata m-am spart si am tras o sperietura groaznica ca a curs ffff mult sange de am crezut ca am facut hemoragie...ma doare ffff tare ca abia pot sta in fund si nu stiu daca pot sa iau ceva medicamente sau ceai laxative...din cate stiu eu nu am voie cat timp alaptez dar trebuie sa fie o metoda ca sunt fff disperata...Poate stiti voi vreun tratament, ca eu nu stiu nimic...

Si pe langa asta cred ca i-am transmis si lui Raul starea mea pentru ca el azi a facut de 2 ori singur iar a 3 oara a trebuit sa-l ajut eu cu termometrul...mi-e tare mila si de el ca sufera de numa numa ...

[q]id="teal">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

I-am scris Alinei si am primit raspuns de la sotul ei Dacian. A spus ca Alina nu a intrat inca in operatie si ca ne anunta el cand se intampla evenimentul...Sa avem rabdare(zic eu)!

 

[ruga]id="teal">id="Comic Sans MS">

 

http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/album?.dir=/a9af&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clau eu zic ca ai hemoroizi si de-aia a curs sange si ai durerea groaznica.Cumparati ceva unguent antihemoroidal de la farmacie,nu afecteaza pe bb daca alaptezi.Sa-ti zic si un sfat babesc pe care l-am auzit,nu stiu cat e de bun,sa-ti pui coaja de banana si trece durerea imediat,incearca.Vezi ca dupa nastere te "apuca" multe probleme.Se poate sa nu fi stiut sa ai hemoroizi si acum sa-si "faca aparitia." Ne mai scrii cum te simti.[dual]

 

alina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina mersi de sfat...de constipata sunt sigur ca acum am scaun doar odata la 3-4 zile si inainte aveam zilnic sau chiar si de 2 ori pe zi...

Am sa incerc sa fac ce mi-ai spus...il trimit pe Clau sa-mi cumpere o banana si sa pun sa vad cum va fi dupa...bine ar fi sa-mi treaca ca sunt de-a dreptul disperata...

Cu crema am incercat chiar si cu supozitoare pentru hemoroizi "hemorzon" ca si tata sufera de hemoroizi si aveam pirn casa dar nu mi-a trecut nici cu ele...

Sigur va tin la curent cu starea mea!

Va pup!id="teal">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina M am primit PM.

Ioana eram curioasa de cati ani e, cat costa anul doar asa informativ sa compar cu Aradul.La Arad e 350 euro anul, 3 ani.

Clau fa ceva sa nu mai fi constipata(mananca zilnic 2-3 mere) ca si din cauza asta vei slabi mult mai greu, plus ca nu e sanatos deloc sa ai un scaun la cateva zile pt ca astfel la nivelul intestinului gros se resorb inapoi in organism tot felul de toxine care daca ai avea zilnic scaun s-ar elimina.

Anto ce mai faci, cum te simti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hi fetelor[hia],

 

Vad ca ati fost tare harnice cu scrisul.Eu de abia acuma am timp sa intru in internet.

 

De abia astept sa aflu ceva de Alina33 ca si eu is tare curioasa.Sper sa fie totul bine.Ma mir ca asa de tirziu o opereaza.Oricum sunt alaturi de ea.[flo][flo]

 

Nu stiu ce ii cu sotul meu ca azi m-a dus la lucru dimineata(de obicei merg cu autobuz),cind am venit acasa ,in sufragerie pe masa m-a asteptat un buchet de trandafiri albi si roz[flo] si acuma s-a apucat sa imi faca de mincare[papica].No ce ziceti de el?

 

Ioana probabil ce bb s-a miscat.Ce fain![cool]

 

Clau imi pare rau ca ai asa probleme.Stiu cum ii sa fii constipata si eu sunt de aproape un an jumate.In orice caz iti tin pumnii sa iti treaca repede durerile.Cit despre vergeturi las ca vin eu la vara in Rom. si atunci mergem otirica la iarba verde acolo nu trebuie sa ta ascunzi[:)]!Ai un bebe superb.Am vazut si eu pozele.De abia astept sa-l cunosc[flo].

 

Ok,m-ai intru si eu mai tirziu.Va pup pe toate si pe toti[copil] [copil]

 

P.S. arad_linda tot n-a intrat pina acuma.Oare o sa mai vina pe la noi?

 

LindaG

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]

Linda si al meu iubit sotior mai face gesturi de genul asta, mai rar e adevarat dar important e ca le face!

Dar sa vezi ce nebuna sunt eu...de fiecare data cand face cate un gest de asta a doua zi il intreb daca m-a inselat sau a facut ceva rau ce daca aflu fac urat...sa vezi ce se mai enerveaza pe mine, dar nu pot sa ma abtin sa nu-l intreb [batcap][batcap][batcap]

Pai stii ca se spune ca barbatii fac gesturi de astea doar cand fac vreo tampenie si se simt vinovati...[:-)))][:-)))][:-)))] si cum eu sunt destul de geloasa nu ma pot abtine...cateodata si eu ma enervez pe mine cat sunt de tampita[alcool][alcool][alcool], noroc ca acum s-a mai obisnuit cu mine[dual]

Dar el e atat de dulce si de romantic de numa numa...asa a fost dintotdeauna, pacat ca sunt eu cu hiba!!!id="teal">id="Comic Sans MS">

 

http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/album?.dir=/a9af&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[biz][harp][cheers]

[colegi][cool][cor][disco]

[bere][berica][9cer]

[flo]

 

Veste mare!!!!

[vrajitor]

 

A NASCUT ALINA!

 

A VENIT PE LUME DRAGOS!!!

[copil][copil][copil][copil][copil][copil]

 

SA VA TRAIASCA FECIORUL SI SA AVETI PARTE NUMAI DE BUCURI DIN PARTEA LUI!!!id="red">id="size6">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...