Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Arad...? (7)


Recommended Posts

Mai eu nu pot vedea nicicum pozele ,i-mi arata doar o pagina alba ...[alcool]

Si pe noi ne leaga o amintire frumoasa de 1 Mai[amoras],...uite ca se implinesc 15 ani[biz]

Mai Clau ,mi-ai facut o pofta cu micii tai[pofta]...,mici ca-n Romania nu gasesti aici.Mi-a dat cineva o reteta de mici buna ,da´n-o mai am.

Mai Clau ,nu cumva ti-a dat supozitoare cu glicerina ,ca cu glicemie nu au cum sa fie[:D]

Clau , pupici pe nasuc lui Raul[copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Fetelor simt ca mor[popa], copilul asta vrea sa ne bage in mormant!

Azi cand a venit Bianca de la gradi am vazut-o ca nu e chiar in apele ei, cand i-am pus mana pe frunte era calda.Ii pun termometrul 38,5.De tusit nu tuseste.I-am dat 1/3 fiola algocalmin.S-a pus sa manance, era destul de vioaie si a spus ca vrea un pic in curte.Atunci avea 37,8.Merg cu ea jumatate de ora in curte, venim suus, o trimit la baie sa se spele pe maini si dupa ce iese ea din baie intru eu sa ma spal pe maini si imi raman ochii pe pasta de dinti a lui Bia.Tubul aproape gol, raman masca.O intreb ce a facut cu pasta de dinti(m-am gandit ca s-a jucat) si imi spune foarte senina ca a mancat-o!!![bang]Fetelor in secunda aia nu stiu cum m-am abtinut sa nu o capacesc tare de tot!3/4 de tub in 2 zile!!!Zici ca-i din Somalia!!!Doamne dar de cate ori i-am spus ca nu cumva sa manance ca nu e voie dar copilul asta nu asculta nici daca mori rugandu-te de ea!!!

L-am sunat pe dr de fam.A spuis sa-i dau antipiretice si ceai si sa vedem pana dimineata.Norocul ei ca a avut si un scaun diareic si s-a mai golit!

I-am dat 2,5mg diazepam si a baut 2/3 de fiola de algo pana acum.Doarme si e ok.La noapte fac noapte alba, imi pun tv din 2 in 2 ore sa se deschida sa ma trezesc sa-i pun termometrul.

Cand era mai mica nu facea dinastea dar cum creste...[batcap][batcap][batcap]

Acum va las, merg sa-i iau temperatura si ma culc si eu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

@Alina M.

Pai 1 Mai e sarbatoarea muncii

Poate reusiti sa mergeti duminica la iarba verde... Eu nici nu m-am uitat inca ce vreme se anunta la noi. Dar fiindca Roland lucreaza, nici nu ma prea intereseaza... Noi vom sta pe-acasa.

 

@Anto

Te invidiez Mi-ar place si mie tare mult sa ma plimb cu prietena mea prin oras, sa mergem sa mincam ceva (la mexicani ) Din pacate de cind e Vanessa, am tare putin timp pt. mine si cind as avea sint prea obosita

 

Claudia & Vanessa(*21.7.02)

http://www.forendienst.de/board_files/13104/user_avatar/104361.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor da'ce mult ati scris acuma seara.

Anto nici eu nu vad pozele cu Alina si Dragos,doar o pagina alba apare si la mine.

Clau m-am spart de ras![:-)))] Chiar asa ti-a raspuns asistenta? Trebuia s-o intrebi cum e senzatia asta cand simti ca iti cade burta.[:-)))]

 

Magda faina treaba a facut Bia! Dragos aseara si-a bagat hartie in nas si a venit la mine si mi-a spus:"mama,mumii" (mama,mucii).Era sa lesin cand l-am vazut(mai facuse asta o data,dar nu chiar asa),abia i-am scos-o cu pompita si cu o pensa.Avea foarte multa,ii era nara umflata de cata hartie avea in nas.

 

Claudiak,Vanessa nu a facut nici o boacana pana acum? E tare dulce.[zana]

 

 

alina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata fetelor!

Mai , dar ce spor la scris ati avut ieri, ca abia am reusit sa citim tot....!Harnicute, nu gluma!

Ma-ma distrat copios cand am citit ce traznai a facut Bianca si Dragos!

Clau, ma bucur ca te simti mult mai bine acum....ar trebuie totusi sa mergi la un medic, sa vada daca ai sau nu hemoroizi.....bine ca nu mai esti constipata!

Hai, ca va las, poate mai intru diseara, ca acum trebuie sa plecam la iarba verde....o sa ma gandesc la cele dintre voi care nu pot iesi azi.., iar pentru restul: distractie placuta!

Pupic, Ioana si bb mic(18 sapt. si 3 zile)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata la toata lumea!

Fetelor toata noaptea m-am trezit din ora in ora pana la ora 4 cand Bia nu mai avea febra si am dormit linistita ca in rest tot 38 a avut, ardea saraca.Bine ca nu mai are temperatura, acum e ok.[alcool][alcool][alcool]

Eu am vazut pozele!

Acum ma retrag in balcon...stiti voi...[cafea]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor.

Sunt tot eu 'ãl mai nou tatic de-pacilea.

Am inteles ca ati avut probleme la vazutul pozelor. Nu intru in detalii tehnice, ca va plictisesc, incercati acum sa le vedeti, teoretic ar trebuii sa mearga. Exista (la trecut) o mica protectie pentru imagini, pe care am dezactivat-o azi - am facut niste teste si am uitat complect de ea.

Multumesc tuturor celor care s-au bucurat impreunã cu noi, nu ma asteptam ca Dragos sa aiba peste 45 de vizite.

 

Sper ca in urmatoarea vizita la maternitate, sa nu mai dau de zidul: "Stiti nu aveti voie sa fotografiati aici - nu ne da voie directorul" - de parca ametitul ala de medic e atotstiutor si vede daca-mi fotografiez odrasla. Dar sunt sigur ca un o suta doua de mii isi fac rol de anestezic pentru "directorash" si probabil ca n-o sa mai poata vedea prin ochii asistentei.

 

Alina e din ce in ce mai bine, cu greu s-a mutat dintr-un pat in altul, nu stiam ca exista politica culorilor patului - se pare ca Alina era "outsider"[din afara pentru Pruteanu] ca statea intr-un salon cu paturi portocalii iar al ei era verde. Asa ca a in ziua de dupa operatie a trebuit "aliniata" la ordinea salonului, saraca, cu chiu cu vai am reusit pina la urma sa o mutam intr-un pat portocaliu, in care banuiesc, ca va ramine. Oricum se simte mai binisor - inca mai bea ceai de anason cu chimen - n-a trecut "Vintu" pe la ea - da ii "merg maþele" - daca intelegeti voi ceva bine -- eu am avut o sprinceana ridicata la termenii astia.

 

Piticul se uita printre pleoape, pe care, cred, ca le tine numai de-al dracului intredeschise sa le faca-n ciuda celorlalti, glumesc bineinteles, au fost parintii mei (proaspeti bunici) sa-l vada, iar el abea si-a deschis ochii s-a uitat la tata, i-a tras o moaca, si s-a culcat la loc - sper sa nu fie dependent de cafea ca si mine :) - mai ca nu le zicea "CE VRETI - NU VEDETI CA MI-E SOMNIC". Seamana cu un chinez, de altfel porecla care m-a urmarit in clasele primare.

Fericit tata âi facu cu mina, faza la care m-a pufnit râsul, ca piticu oricum nu vede mare lucru! Mã bucur in primul rind ca-s ai mei entuziasmati - sper sa-i si tinã - nu de alta da-s mai schimbãtori ca vremea.

 

ok cam atit, inca nu mi-am terminat cafeaua si sunt un pic morocanos, daca v-am demoralizat imi cer scuze dau vina pe instinctele paterne - haha

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim Daci pentru detalii[cafea].Am reusit sa vad pozele,e super micutul.Ce dolofanel e[bb][bibe]!Transmite-i salutari Alinei si refacere grabnica.O asteptam sa ne scrie si sa ne povesteasca si ea cum a fost[dual].Alina e cu bb in salon?

Daci in timp ce-ti bei cafeaua dimineata asteptam sa ne mai povestesti si noua cate ceva despre Alina si cel mic.

 

Mai fetelor,ce timp fain e afara si eu nu pot merge la iarba verde.

Ioana te invidiez![toanerele Dar totusi iti urez distractie placuta si sa ne povestesti cum a fost.

 

Magda bine ca nu a facut Bianca si alte probleme de la pasta.Ma bucur ca nu a mai facut febra.

 

 

 

alina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim Daci[flo]ca ne povestesti asa de frumos ce se mai intampla cu Alina ,am reusit[bis] sa vad si pozele ,foarte frumoase .Si Dragos e asa dulce ,mie mi se pare ca seamana pe Alina,la gurita[:D]Salutari Alinei si refacere grabnica.[flo][flo]

Doamne Magda ,da`cum a mancat Bia atata pasta de dinti?!Nici nu am stiut ca faci febra dela ea.I-mi aduc aminte ca pe vremea cand eram eu mica au aparut pastele de dinti cu gust de banane.Si mai gustam si eu cate-un pic (daca n-aveam banane[:D]),Bia vad ca nu s-a jucat.Saraca,spune-ne cum e.

Aici nu ploua inca ,dar e de ploaie.Astept niste prieteni la masa ,am facut un curcan la cuptor,o sa iasa super.

[pup]si o zi buna va doresc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...