Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici Iulie-August 2004(54)


Recommended Posts

Cori...pai alea sunt unguresti mama....sa vezi ce se indoapa pe aici domnele si dupa care se duc direct la sala ( si la solar) ca tot ati vorbit de solar- aici e o boala. Prima data cind am venit era nov si toate erau bronzate de mama focului si am gindeam eu ce de bani au de isi permit sa mearga in tarile calede iarna..etc..pina sa descoper ca la fiecare 3-4 alte magazine e un solar!!!!

Dar noi din pacate trebuie sa mai asteptam putin...pina atunci bucutati-va de soare si de mare ( care va duceti )

 

 

 

Mani -[gravi]24saptamini

36ani, Dr Adam, 4Aug 2004

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 184
  • Creat
  • Ultimul răspuns

asa deci Cori.....am inregistrat, tre' sa mergem pe la oradea....

pe toate care veniti in saptamina 4-10 va avertizez sa va pregatiti de niste mincaruri beton...va duc la niste locuri unde va lingeti pe degete. iar despre praji...nu prea am mare scofala de oferit pe piata dar va face mama niste cheese cake-uri racoroase si bune de o sa va lingeti pe degete si voi si piticii vostri (na, ca sa ma laud). asa ca....stai ca ma trezesc cu [zid] in cap ca vorbim de lucruri sfinte inainte de 11.30....aoleu scuzati!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabita,cursurile sunt gratis si poate veni oricine de la orice alt spital sau medic,inclusiv tatii (chiar erau destui ieri).Parerea mea este ca ar fi bine sa vii si la restul modulelor,poti pune intrebari clare si despre cezariana (ieri o tipa intreba despre tot felul de probleme legate de cezariana,cu pozitii si miscari,efecte asupra bebelusului,etc).La sfarsit se dau si diplome!!!!

Nu stiu exact cand incep astea,dar iti spun.

Era ieri o graviduta care venise de cateva ori,cred ca de 3 ori,la cursurile astea,zicea ca mereu afla cate ceva nou.

 

 

Monique si bebe mic 22 sapt.,DNP 30 august 2004

http://community.webshots.com/user/monicaotelea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana,pot sa vin de pe acum???Pacat cu toate bunatatile marii de la On Plonge ca dadeam iama prin neste meduze si moluste ca mor dupa ele...Dar un cheese-cake nu zic nu (nu vreau eu,vrea buburuzu...)

[grup] haideti la maaaaareeeee!

 

 

Monique si bebe mic 22 sapt.,DNP 30 august 2004

http://community.webshots.com/user/monicaotelea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monicule nu te supara mama pe noi...uite iti trimit niste retete mai light (inclusiv cea de cheesecake mentionata mai devreme) din care te poti infrupta cite un pic ca nu-i bai...!!!

Monique nu te mai gindi la on plonge, nici nu ma gindeam sa va duc in nenorocirea aia, e ca o cantina muncitoreasca acu, iar depre curatenie...mai bine vorbim de altceva. dar se ezista alte variante mult mai better cum ar zice un preten....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi nu mai spune de atitea bunatati ca vin chiar acum! Cum crezi ca o sa mai am rabdare pina pe 4 iunie????

Cit despre moluste - si eu sunt maaare amatoare - doctorita mea mi-a spus ca pot minca linistita atita timp cit nu sunt crude sau semi-crude - asa ca niste midii pane ar pica la tanc!

 

Gabriela [gravi] saptamina 27

DPN 25 iulie 2004

Dr. Florina Mihalache - CFR2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai nou am observat ca buburuza mea pofteste la mancarurile preferate ale lu' omu' meu!

Io nu mancam ciorba inainte decat poate o data pe luna, acum nu mi-a lipsit nici o zi...si ieri mi s-a facut pofta de spaghetti! Nu imi placeau nici de frica si aseara am mancat un castron mare mare de se crucea bietu om...se tot dadea rotund "fata lu' tata! uite cum stie ea de mica ce e bun!" ...

Dar fructe de mare tot nu mananc! Asta sunt alta boala a omului meu...nu pot sa le suport!!!!

Am explicat insa stiintific cum ca simte bebe ca trebe ceva consistent si de aia a cerut spaghetti!...:)))

 

 

Monica [gravi] 28+ saptamani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...