Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici Iulie-August 2004(54)


Recommended Posts

Monique si Corina si eu tot de pe 4 iunie o sa vin. N-am luat inca biletele, de asta nu am spus ca vin cu siguranta, dar nashul meu e director de agentie la o Vacanta si mi-a promis ca se rezolva. Si el mi-a spus tot de Club Mediteran (sau cum ii spune...) asa ca se pare ca acolo voi sta si eu. Cum am biletele, cum va confirm!

 

Maria Design stiu ca e pe strada Paris, dar oricum tot in zona Dorobanti este - o sa o rog pe mama sa dea o fuga pe strazile alea sa vada daca mai este o alta firma si va spun si voua.

 

Gabriela [gravi] saptamina 27

DPN 25 iulie 2004

Dr. Florina Mihalache - CFR2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 184
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Kamy, eu folosesc un lapte hidroactiv anticelulitic si o emulsie antivergeturi de la Gerovital, pentru coapse, burtica si sani. In rest, am o lotiune de corp de vanilie de la Body Shop de care sunt tare mulumita...Dupa ce fac baie sa ma vezi cu setul de creme de fatza si corp, parca as deschide un magazin..se amuza tati

Si ca tot vorbitzi de pete, mie de 2 luni si ceva mi-a aparut o pata rosie chiar pe varful nasului , par a fi niste vene sparte. Sper sa treaca dupa ce nasc...

 

Alexa [gravi] - 28 saptamani

26 ani, DPN 19 Iulie, Dr. Parvu, sp.Elias

http://community.webshots.com/user/alexpavel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu tot cu ce apuc, numai ca pana acum am scapat de vergeturi si de vase rupte, mai vedem mai incolo, oricum, de cand tin un fel de dieta, adica am redus painea aproape de disparitie si dulciurile la limita, parca nu mai am senzatia aia groaznica de plesnire a pielii pe burta, asa luam proportii. Creme? Le-am imprastiat prin toata casa, sa-mi aduc aminte: in dormitor sta laptele Nivea cu Q10, la baie am un lapte de corp si o crema hidradanta de la Avon, cand mi-e lene, ma mai dau si cu laptele demachiant se la Garnier. Va recomand calduros crema (pentru fata) de la Aslavital cu argila, am cumparat-o de o saptamana si parca am tenul mult mai elastic si mai luminos. Pentru mine asta e o problema pentru ca sunt alergica.

 

Roberta + BeBe scump din burtica - 22 saptamani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da,da Roberta, super crema aia cu argila Dr. Aslan,sunt tare incantata de ea.De fapt am descoperit ca astea romanesti (nu toate) sunt mai bune decat cele straine si nici nu lasi juma de portofel la magazin.

Pentru fata mai folosesc de la Revlon o lotiune de spalat cu vitamina C (mi s-a spus ca nu faci pete pe fata) si o crema contur ochi tot Revlon tot cu vit.C si sunt super multumita de ele (de fapt mie nu mi-a aparut nici o pata pe nicaieri - dunga neagra de pe burta nu se pune nu ca e obligatoriu/...).In rest deschid shop cu cate creme am.Ah,mai folosesc si Nivea Soft si pentru fata si pentru corp.

 

Gabriela (leeloo) wellcome to the club!!!!Ce misto!!!Vezi ca noi mergem de pe 4-10 tot atunci sa-ti iei si tu.

 

Alexa pata rosie de pe nas sa nu fie de la minciunele sau sa fii frate cu Rudolph renul hi,hi,hi.Glumesc,nu te superi.da-te cu crema de galbenele.

 

 

 

Monique si bebe mic 22 sapt.,DNP 30 august 2004

http://community.webshots.com/user/monicaotelea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mei, da' vorbaretze mai sinteti !!! Vaz ca ati ajuns la capitolul creme si lotiuni ... Eu am avut un munte de lucrat si abia acum am terminat, sper ... ca parca vad ca pe la ora plecarii acasa iar ii apuca pe sefi muncile !!! Si vorba Liei, ma fac si eu ca nu vad ca tot scrieti de plecari la mare ...

Alice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monique pai cred ca asa e seria 4-10 ca parca asa mi-a spus si nashul meu. Va dau de veste oricum! Sa vad ce fac privitor la costumul de baie - vorba Corinei, cred ca o sa astept pina pe la sfirsitul lunii sa vad ce costum intra pe mine - din ala din 2 bucati nu pot sa-mi iau in nici un caz ca mi se "ruleaza" sub burtoi...

 

 

 

Gabriela [gravi] saptamina 27

DPN 25 iulie 2004

Dr. Florina Mihalache - CFR2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hihihiiii, gagici ce misto o sa fieeeeee!!!!!!!!!!!

eu am sa vad ce fac cu costumele de baie (am vreo 20, sunt boala mea) dar acum...nu stiu in care mai intru. as vrea sa intru intr-unul cu 2 piese si am sa cer vreo 3 pareri cit se poate de impartiale, daca nu, unul intreg si gata!!!

la creme.....cred ca toate suntem la fel, cu magazinul acasa. dar hai sa va zic ceva misto a propos de ele: ma duc acum 10 zile la beauty shop sa fac investitia traditionala in estee lauder (a propos, a murit babeta....saraca, sa ii fie tarina usoara ca super produse are!!!) si mai iau vreo 2 prostioare minore, primesc cadoul de rigoare (o lotiune de corp si o apa de toaleta) si vinzatoarea imi intinde si un cupon de completat ptr nu stiu ce tombola. eu cum nu cistig niciodata nimic il completez in sila si plec. a doua zi ma suna ca am cistigat si un voucher de 20 de euro...asa ca se pare ca luna asta sunt cu noroc!!!! (mai nou ma pun toti acum sa completez toate prostiile de cupoane, ca-s in "pasa de cistig"...:))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O seara excelenta celor care termina serviciul!

Andreea, cand iti pui internet acasa?!...ha!?...hehehe

 

Mare, nu discut ca ma oftic!...:)

Creme, nu ma bag ca io;s de la tzara, ma dau cand imi aduc aminte cu cate un lapte de corp ...mai mult le arunc ca se strica, noroc ca nu cumpar multe!...:)

O sa-l pun pe omu' sa examineze marfa...sa vedem cum stam la capitolul vergeturi si capilare sparte...:)))

 

Monica [gravi] 28+ saptamani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...