Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cred ca am ramas insarcinata


Recommended Posts

in ziua a 16-a a menstrei am avut relatii sexuale,(ultima data fiind acum 5 luni,adica in august,acum fiind aprilie) dar cu prezervativ. prezervativul a ramas intact dupa actul sexual,dar totusi mie imi intarzie, azi fiind deja ziua 37. am facut deja un test de sarcina si a iesit negativ. e posibil sa fi ramas insarcitata?iar daca nu care ar putea fi cauza intarzierii ciclului?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Daca cumva unul dintre spermatoizoizi este fiul lui David Copperfield s-ar putea sa fi ramas insarcinata...Glumeam.

Se poate teoretic sa ramai insarcinata daca inaintea penetratiei efective care s-a produs cu prezervativ ati avut mici jocuri erotice in apropierea vulvei,deoarece in secretia penisului exista cantitati foarte mici de sperma.

Daca testul a iesit torusi negativ,intarzierea se poate datora si altor cauze si anume:afectiuni ale aparatului uro-genital (anexita,cistita etc),dereglari hormonale etc.Daca intarzierea menstrei persista te sfatuiesc sa te adresezi unui medic pentru a depista cauzele.

Succes

 

Monique si bebe mic 22 sapt. in burtia

DNP 30 august 2004

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stai ca nu pricep [alcool]

Ultima data ai avut relatii sexuale in august, adica acum 9 luni, dupa socoata mea, acum fiind aprilie...

Acum, in aprilie, ti-a intarziat ciclul si te intrebi daca ai ramas insarcinata, dupa 9 luni de la ultimul contact sexual ???

 

[flo] Simona

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca vrea sa spuna ca nu a mai din august. Si acum in aprilie pt ca a avut loc iar evenimentul sta ca pe jar. Eu nu cred ca esti insarcinata mai ales ca spui ca ai facut un test de sarcina. De obicei dupa 14 -16 zile de la ovulatie iti vine ciclul asa ca daca erai insarcinata in ziua 37 ar fi fost normal ca testul sa iasa pozitiv.

 

Pupici

 

Mel 18 sapt

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Putin probabil sa fii insarcinata daca prezervativul nu a avut nimic.

Ai ciclu regulat? Poate ai ovulat mult mai tarziu si nu stii tu (daca nu urmaresti fenomenul n-ai cum sa stii cand ai ovulat, mai ales daca nu ai ciclu regulat).

Trebuie sa fie altceva ce-ti cauzeaza intarzierea. Intarzierile de ciclu pot avea cauze multiple: o dereglare hormonala, o raceala, stresul, aparitia unor probleme de genul chist, ovare polichistice etc. Cel mai bine te poate lamuri un medic.

 

 

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"

[gravi] 13 sapt DNP 1 nov.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...