Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici Iulie-August 2004(55)


Recommended Posts

heheheh gagici nu aveti de ce sa ma invidiati....ca acu' nu aud decit trenul si tramvaiul, nicidecum marea. dar facem si faza cu inregistrarea, sa nu va suparati pe mine.

hai ca ma duc si eu spre casa, azi am priogram de-adevaratelea de calcat ca ieri am tras chiulul, am gatit instead...si azi nu mai am scapare!

pupixi si sa aveti o dupa-amiaza linistita si insorita!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Si eu ma simt mai mult rac decat gemeni. Eu sunt insa mai la granita decat voi.

Na, acum ma duc si eu, dar nu acasa, ci...la cumparaturi. Azi e zi de bani si m-am hotarat sa descopar si eu Cora. Va pupic!

 

Diana, 26 ani, gemeni/rac

 

Fetita Strumfita - 22 de saptamani in Burtica

DPN 30 august, Sp. Municipal

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi a fost liniste pe aici...vorba vine...am ramas la acelasi "episod" din serial...:)))

La noi a venit mama soacra in vizita, mi-a mai adus chestii de spital, camasa d'aia bengoasa[:D] si chestii...Vrea biata femeie sa se ocupe de trusou si omu' ar fi fost asa fericit, dar acilea m-am gandit ca daca alearga el mai mult o sa fie mai experimentat pentru cand o sa-mi trebuiasca una alta, sa stie de unde sa le ia...:)

Asa m-am gandit io, ca daca nu se descurca omu' oricum o sun si cumpara. E asa incantata, vorbeste cu burtica de fiecare data...hahaha

 

O zi excelenta in continuare!

Monica [gravi] 28+ saptamani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Fetelor!

Ce va mai invidiez, i-auzi concedii, stat acasa. Si eu care mai am doua luni de zile. Dar sunt optimista, ca acum se face iulie si am sa stau si eu acasa.

Si apropo, Anca, 6 kg sunt perfecte. Ce sa mai zic eu ca am luat doar 1 kg si asta in ultima saptamana, caci la ultimul control eram pe zero. Si suntem si noi maricei de acum, avem 24 de saptamani. Si doctorul nu a zis nimic despre kg. E drept ca eu nu sunt asa mititica din fire, sunt "buna si tapana" cum zice sotul, asa ca nu-mi fac probleme de ce zice lumea. Acum cateva zile la ecograf bebita mea era bine , sanatoasa si are program de gimnastica de cel putin 3-4 ori pe zi, dar mie imi place.

Va pup pe toate.

Liliana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea, adevarul e ca am o supersoacra, sa-i dea Dumnezeu sanatate (cred ca si-a dorit sa aiba fata dar nu l-a avut decat pe omu', asa ca ma rasfata pe mine, nu ma prea las eu, dar ea nu se supara...)

Sa ai o minivacanta excelenta!...:)

 

Polux, bine ai revenit, ne bucuram ca esti bine si totul e okay...:)))

 

Monica [gravi] 28+ saptamani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor pentru raspunsuri, m-am mai linistit. Doctora mea e tare scumpa la vorba si nu a zis niciodata nimic despre greutate. Da ce sa zic, asa or fi doctorii astia p-aici...

 

Cornelia, ia uite ce surpriza... habar n-aveam ca o sa ne intilnim paici... ma bucur ca esti bien si optimista ca intotdeauna.. as vrea sa ma molipsesc si eu...

 

Pupici la burtici,

Anca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Sa va informez, asa pe stomacul gol: am fost la dr., bebeul meu era cu spatele si tot nu a vrut sa ne arate podoabele,e timid ca mama, dragul de el! Pare sanatos, dar problema e ca este cu capul in jos...jos insemnand foarte jos, colul meu este in continuare scurtat dar cu orificiul inchis, placenta inserata foarte jos si am avut contractii de alea urate, asa ca va trebui sa stau in pat pana nasc. Asta daca vreau copilul...m-a scuturat zdravan doctorita.

Si poate ma ajutati sa "traduc" de pe buletinul echo:

placenta posterioara, joasa, grad 0

DPB 58, LF 38, CC 198, CA 172.

IN MARE PARTE STIU CE INSEAMNA DAR NU STIU CUM SA LE INTERPRETEZ...

Pupici, o zi buna!

 

Roberta + BeBe scump din burtica - 22 saptamani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza la mamici. scuze ca n-am mai intrat aseara dar am calcat pina seara tirziu....yuck, yuck, dar am scapat.

Robi imi pare rau de "consemnarea" ta...inca mai ai sperante, placenta mea s-a mai ridict la 24-2 de saptamini cu 1 cm...asa ca tinem pumnii!!!!

deci: DBP: 58 adica cirdumferinta capusorului este de 5,8 cm (destept mai!!!)

FL - lungimea femurului 3,8 cm,

CA - circumferinta abdomenului 17,2 cm - cita grasunul!!!!

placenta insearat jos speram sa se mai ridice, in rest....grad 0 de maturitate e suepr bine, asa si trebuie sa fie....acu' trebuei doar sa stai cumintzica!!! despre faptul ca e cu capul in jos nu te agita, ca acum face la tumbe....nu ramine el asa decit de prin 32-34 de saptamini, pina atunci....

Monicule chiar ma gindeam ce a fost cu tine de ai tras chiulul ieri asa taree....am zis ca nici tu n-ai net, ca asta ne-a lovit pe toate ieri!

hai, va astept la o vorba,

Rox

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...