Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici Iulie-August 2004(55)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Fetelor vad ca suferiti tare de constipatie - eu sunt norocoasa ca niciodata n-am avut probleme si uite ca nici acum nu am. E drept ca si eu maninc multe cereale - in fiecare dimineata imi iau "mic-dejunul campionilor", dar nu cred ca de la asta mi se trage - pur si simplu nu sufar de asta.

 

Imi string si eu lucruletele si plec catre casa ca se face de 5...va pup si pe miine!

 

Gabriela [gravi] saptamina 27

DPN 25 iulie 2004

Dr. Florina Mihalache - CFR2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la burtici,

Ma bucur sa va "vad" bine pe toate..Eu stau tare prost la capitolul conectare pe net..Sunt acasa si de aici ma conectez f greu..Eu sunt bine (sper) fac tratament cu Clexane, merg la hemalologie in fiecare sapt , imi iau tensiunea la 2 zile si sper ca totul sa fie bine..Sapt viitoare joi voi merge la eco sa vedem ce-mi face puiul si arterutele cu probleme..In rest ma plictisesc (cica trebuie sa stau in pat) imi vine sa ma sui pe pereti(uneori) dar pentru bebea mea stau si in cap,,

Asa ca stau cuminte si astept..

Va pup pe toate si va doresc numai bine..

Cristina,[gravi]26 sapt, Dr Anca Florin, Sp Municipal.

PS fetelor descurcarete cine poate imi adauga si mie la listuta medicul si spitalul...Multam(la conexiunea mea ar dura o vesnicie)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Fetelor,

Sunt si eu o viitoare mamica de iulie (DPN 24 iulie). Vin si eu cu o intrebare. Voi cam cat v-ati ingrasat pana in sapt. 28? Eu am aproape 28 de saptamani si culmea... nu m-am ingrasat decat 6kg. De mancat mananc la greu, de simt ca pocnesc... nici burtica nu mi se pare ca e prea mare... desi la masuratori cica e bine..asa zice doctora. PE de alta parte sunt fericita ca ma pot misca destul de usor... dar totusi...e normal?

 

Pupic si sarcina cat mai usoara,

Anca

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Burticilor va pup pe toate ca tare simpatice sunteti.

Contra constipatie foarte bune sunt fructele uscate: smokine , stafide, caise, prune si papati si voi cat puteti. Eu am adoptat metoda :"Vreau ceva dulce , pac o caisa uscata sau o pruna ... etc"

 

Anca cred ca noi ne cunostem ... eu sunt Cornelia ... daca doctorul spune ca nu sunt probleme stai linistita . Vad ca esti in Canada si nu cred ca nu ti-ar acorda atentia meritata... eu stiu ca ei sunt foarte atenti cu femeile insarcinate ... Eu am luat vreo 10 kg... deci nu sunt departe de tine... Hai ca te pup!

 

 

 

mamica fericita a unui baietel!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...