Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fete din Austria (7)


Recommended Posts

Bine ai venit Laura [bis][bis][bis] Pai ai gasit locul perfect pentru o "barfulita" mica [:D] Fetelor, ne-am inmultit intr-o saptamana cat intr-o jumatate de an! La mai mare [bis][bis][bis] Pup, ca-mi vine barbatul de la santier [zid]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu va pot zice ca in 9 luni de sarcina dr. nu a putut vedea macar o data daca este fata sau baiat.La ultimul control mi-a zis ca dupa pozitia in care sta sigur este fata ,care de fapt s-a nascut un baietel grasun de 3,650 kg si 50 cm (asta a fost acum 5 luni)iar acum avem 8 kg si 68 cm. Anto daca vrei ne putem intalni maine pentru ca am drum in Viena si daca e ne vedem in orasul in care stai. Pe zi ce trece ne inmultim din ce in ce mai mult.La toate cele noi le urez BUN VENIT si le intampin cu o[flo]. Azi in Steiermark e o zi foarte frumoasa cu soare si sper ca asa sa fie de acum incolo in fiecare zi. Sper sa aveti o zi cat mai placuta incontinuare alaturi de copilasi si soti. v-am pupat pe toate. LUCRURILE MARI NU SE FAC PRIN PUTERE CI PRIN STRADUINTA.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LAURAbine ai venit alaturi de noi si sedere placuta la austriece.Monicate-ai mai gindit sa vi si la noi chiar am vrut sa-ti trimit un PM dar ai aparut la timp,pe cand ajungi pe meleagurile austriece? Alinah sanatos sa fie si la primul lasa sa fie surpriza tu ia tot in alb sau galben sa nu vi cu copilul gol de la maternitate[:D]. Salutari de la Nelke e totul bine cu ea dar e cam ocupata in ultimul timp si nu mai prea reuseste sa citeasca pe aici dar o sa revina inapoi si atunci o sa va spuna ea mai multe. Carolada tu esti tot la [duel]cu virusi sau ai rezolvat deja?Faine poze vazut si placut. Anto draga ca zice doctorul e totul bine sau trebuie sa scoti mandulele hai nu ne tine in tensiuni. Bebe la tine e totul OK cu Delia,jan e mai bine dar are asa o tuse mai seaca sper sa se faca bine zilele astea. Mady,Tanja si restul pe care nu vam enumerat la scris cum e la voi cu copilasi? O[flo]de la noi pentru voi toate AUSTRIECELE: FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit fetelor. Ufff, al meu sotior cred ca a luat Bauchgrippe de la nepotei, caci duminica am fost la parintii lui, si fiind Muttertag s-a strans tot clanul, cu catel si purcel. Toti copiii au fost bolnavi, cu trimiteri urgente la WeCina si rau la stomacel. Astazi, hop si al meu, se simtea rau de cand s-a trezit, dar a vrut sa vina la dr cu mine sa-l vada pe bebicu'. Acasa, s-a dat in spectacol...[vom][consti]... Acum a mai plecat si la serviciu...sper sa-i treaca....ca nu stiu cum o vom rezolva pe tren, daca apar urgente. Sau pana maine ma ia si pe mine! [bang] Voi ati trecut prin asta, v-a trecut cu ceva ca prin "minune"? Macar pana joi seara ca apoi suntem din nou in buna vecinatate cu WeCina... Hai ca am scanat si ecografiile :) [url]http://community.webshots.com/photo/112363880/142237368gjCOsR [/url] Nelke, [flo], las' ca vine weekendul si ii ignori pe toti colegii si toate joburile...treci pe voie buna si miscare [olala] Si Carolada e bolnavioara?? Offff Toria [flo], ma bucur la orice, cum se zice, sanatos sa fie. Daca la inceput vroiam fetita...de ceva vreme nu mai am absolut nici o preferinta. Numai sanatos sa fie. Tanja, am mai auzit ca sunt bebei care cum o dai, ei te fenteaza si te lasa cu surpriza la final [olala]...Cam in cazul tau este o cumnata de-a mea, la ea n-a putut sa spuna nicioadata nimic, cu toate ca ei stateau cu ochii cat cepele sa afle :) Si este o fetita scumpa foc, cam rusinoasa si acum, ca si in burtica [:D] Hai Anto, ce-ai facut la doctor?? [flo]Sper sa vii cu vesti bune!! Pa sau pe mai tarziu...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor sunt mai bine si sunt bucuroasa ca totul e o.k. in urma consultatiilor ce mi le-a facut a zis ca nu am de ce sa-mi fac griji.Doamne ajuta ca ma gandeam la tot ce era mai rau.Acum nu am timp sa scriu mai multe ,ca e tarziu deja. [pup]si noapte buna! Tanja ,nu am mai apucat sa te sun ca am venit nu de mult acasa si ma gandeam ca e prea tarziu .Deci ramane ca ne vedem maine[:)] Te mai sun si eu maine pe handy. Alina nu stiu la ce ora pleci maine dar in caz ca nu mai apucam sa vorbim ,i-ti doresc drum bum si lui Helli insanatosire urgenta! Va pup![pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut, lume noua si bun venit ![bis] N-am mai avut timp sa citesc tot ce s-a scris (probleme mai mult sau putin cotidiene)- oricum, daca e vorba vreodata de Salzburg & Co, tinem legatura prin Toria si Corolada. În moment n-am nici timp, nici loc de glumit (problemele mele), dar daca e ceva serios stiti unde ma gasiti, OK ? Aveti grija de voi, oriunde va aflati. [flo] Nelke
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Halo fetelor si mersi de salutari de bun venit. Dupa cum citesc si voua va merge ca si mie. Deabea an scapat eu de gripa si s-a imbolnavit tot familionul. Intr-o saptamina 4 vizite la doctor si fiecare cu pachetelul si sticluta e antibiotice. Gripa de stomac am avuto si eu ,intradevar te simti tare prost si fara putere dar trece repede fara medicamente. Osupica usoara si ceai de menta si musetel. In cel mai rau caz o tableta de Tomatpirin. Alina din cite am inteles un ingeras este pe drum, cind este termenul? Nu-ti face multe ginduri ,important este sa fie sanatos. Restul vine de la sine. Ai grija de tine ca cel mic v-a avea devoie mare de tine,dar trebuie sa nu uiti ca si sotiorul este ca un copilas si v-a avea si el nevoie de tine. Acum in perioada sarcini iti recomand da te relaxezi si sa incarci multa energie vei avea multa nevoie de ea. Va pup pe toate si numai bine. schuster laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor[biz], in sfarsit scapai de dusman[(pc][:D]adica de virusi,aveam 68 de virusi fetelor[:0]va dati seama? bun venit la noile fete[:D]vad ca atunci cand nu s eu pe aici,apar fete noi,poate ar trebui sa vin mai rar[zz]ce ziceti,sa vina fete noi?[cool]pacat ca nu i nici una prin preajma pe la mine, sa ne intalnim. pc ul e reparat,vremea e frumoasa,ce as putea sa mi mai doresc?[:)] alinah drum bun presupun ca deja ai plecat,sa vii repede inapoi,auzi[:)]babee e si ea in ro dar vad ca ne supravegheaza din umbra[flo] cam atata va pup carolada
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] fetelor! va scriu pe fuga, al meu sufletel e plecat sa ia biletele de la gara, asa ca tzuuusssttt pe forum sa va urez toate cele bune, sa fiti cuminti si sa aveti grija de [copil] din burtici si din afara [:D] Slava Domnului lui Heli i-a trecut "rusinea" si azi e fit pentru drum. Laura, i-am facut intr-adevar ceai de musetel, dar l-a dat repede afara. Poate ca a fost mai bine asa. In schimb eu sunt azi cu durere de cap de m-a chiaunit! Sper sa nu se faca in migrena, ca altfel dau la boboci prin tren. Merci de urarile de drum bun Anto si ma bucur ca esti bine cu ganglionii. Sa ne auzim cu bine! Laura, ai citit bine [:D], sunt [gravi] in saptamana 23, iar termenul e 11 septembrie. Buna data si-a gasit. Oricum stiu ca socoteala doctorului nu e si cu cea a [bibe], asa ca oricum... inceput de toamna. Imi este egal ca e fata sau baietel, sanatos e cel mai important, dar si eu ca orice muiere, curioasa, sa stiu eu tot [:D] V-am pupat [pup] si sa ne auzim cu bine intr-o saptamana!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!!!Am intrat si eu sa-mi iau ramas bun pt vreo 3 saptamani....vad ca multe dintre voi pleaca acasa...si eu si eu!!!O tai la mama!Abia astept!Am putina frica....pt ca sunt singura cu pitica...dar nu cred sa-mi fie prea greu cu trenul,la cuseta de dormit...calatoresc cel mai mult noaptea cand ea doarme...cand se trezeste mai avem vreo 3-4 ore si ajungem!!! Sa aveti grija de voi si bebeli...si sa ne auzim cu bine! BEBE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...