Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fete din Austria (7)


Recommended Posts

Pai se poate mai fetelor plecati toate in concediu,si noiiiiiiiii cu cine ramanem?Concediu placut va doresc sa aveti parte de vreme frumoasa si sa va intoarceti santoase-si inapoi. Eu azi umblai pe la politie ieri iau furat cheile lui Alice din clasa din banca si azi am fost sa dau declaratie poate imi plateste asigurarea de locuinta,dar maine sa te ti ca merg la scoala[bruta]o sa-i iau pe toti in suturi pai ce naiba parca sintem din codru. Aici sta sa vina ploaia dar vad ca numai niste stropi poate la noapte si pe mine ma doare un cap ca numai nervi mi-am facut. Ieri mi-am comandat un aragaz de la Quelle ca asta meu deja ma calca pe nervi si consuma si mult curent si de la 1 iunie iara o sa se scumpeasca curentul si sper ca asta nou sa nu mai ia atata curent sau ma las eu de gatit[8D] si ne facem abonamente pe la cantine. Asta a fost la mine in ultimile 24 de ore,maine merg la munca si dupa iara liber. O seara placuta va doresc si fara probleme am avut eu pentru toate[:D]. FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetele! Drum bun la toate ce pleaca acasa si sa va ganditi si la noi. Toria credeam ca e doar la noi golaneala,dar se pare ca astia nu sunt prea departe,imi pare rau pentru tine,dar te rog sa nu le rupi oasele[:D].Sper ca maine sa rezolvi ceva,faci putin pe detectivul. Si aici a ploat putin dar sa oprit,cred ca vine a doua runda curand. Pupici si ne mai auzim[dual]. alexandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by alinah Nelke, [flo], las' ca vine weekendul si ii ignori pe toti colegii si toate joburile...treci pe voie buna si miscare [olala]
...Deocamdata îmi schimb masina [bonjovi]... Vineri iau în primire un Ford Fusion (daca aud ca nu va place marca asta sa stiti ca va bat [neand] pe toate [sm]!) Mi-am cerut deja iertare de la "Vulpea" mea [olala] (înca) actuala, ca trebuie sa ma despart de ea [q], desi mi-a fost foarte draga... Întîlnirea [grup] din Salzburg se amîna pentru iunie [?] poate - prea multe sînteti plecate [recevere] Mai vedem noi. Aveti grija sa ramîneti frumoase [hippi][hippi][hippi] si vesele [8D][:D][bis][bis][bis]! [flo] Nelke
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai fetelor. Cum a dat caldura deja iesim la pascut. Ce bine este de voi,plecati in concediu. In ori ce caz va doresc mult soare si sanatate sa aveti si simtitiva bine la Ro. Concediu placut. Eu cind calatoresc singura la Ro sau cu copii calatoresc cu autobuzul,este mai repede si sincer ma simt mai in siguranta decit in tren. Poate nu este asa comod dar este mai repede. Aveti grija de voi si de bebelusi si sa ne auzim cu bine,si de bine. Bay.Bay! schuster laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!Le urez si eu celor care pleaca in Romania concediu placut si sa se intoarca sanatoase si bebici la fel. Anto uite ca ieri am uitat sa iti arat pozele cu Stefan ,dar iti voi arata data viitoare.Cu toate ca ieri am vorbit cam mult , sa sti ca de fel nu sunt o vorbareata ci mai mult o ascultatoare. Azi [copil] meu are foarte mulza energie in el.De vreo 30 de minute strabate toata casa cu premergatorul si baga in gurita tot ce prinde.Asa cum am mai spus sunt fericita ca nu mi s-a imbolnavit pana acum si nu am avut probleme cu el. Toria imi pare rau pentru ce-i s-a intamplat fiicei tale dar poate ca pana la urma ve-ti gasi vinovatul.Se pare ca nici austrieci nu sunt asa usa de biserica cum se cred ei;si tot spun ca doar romani sunt stat de furaciosi dar la ei nu se uita. Nelke ma bucur pentru tine pentru cumpararea noi tale masini pe care sa o conduci cu grija.Va pup pe toate. LUCRURILE MARI NU SE FAC PRIN PUTERE CI PRIN STRADUINTA.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari si de la noi aici ploua de ieri si e frig e normal ca vine sfirsitu de saptimana.La scoala nu am rezolvat multe ca amindoua profesoare au fost plecate dar am fost la Herr Direktor si i-am spus ce am avut el a ascultat mi-a aratat ce chei sint acolo tot gasite in scoala dar a mele nix.Acum merg sa vad sa-mi cumpar alt cilindru si atunci dorm linistita,aseara am tras comoda cu pantofi si am blocat usa si tot imi era frica.Asta e le-am spus si la colegi lui Alice din clasa ce am avut dar nimeni nu a vazut nimic,imi venea sa le dau pumni in gura poate isi aminteau. Maine am liber si stau de paza acasa asta e. Numai bine va doresc si sanatate la toata lumea. FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari din Steiermark!se pare ca zilele astea ne-am cam inputinat ,dar asta este;cand vor veni fetele din concediu ne vom inmulti la loc.Aici vremea iarasi s-a schimbat:este frig de spui ca vine iarna ,numai ca ploua. Sunt foarte plictisita si fara nici un chef,cred ca vremea e de vina.Acum va parasesc.va urez o seara placuta alaturi de familiile voastre si va ofer cate o[flo]inainte de culcare. LUCRURILE MARI NU SE FAC PRIN PUTERE CI PRIN STRADUINTA.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele, ce a mai plouat ieri aici ,in 2 min.ma facusem fleasca pana la piele (trecuse apa prin geaca si 2 pulovere[bang])azi e frumos sper sa ramana asa. ce mai plecati in ro[biz]ca pasarile calatoare va intoarceti la tara de bastina,eh?[:D] nelke sa stapanesti sanantoasa masina noua,habar n am cum arata:)stii ca eu is paralela in domeniu[bonjovi] in rest mi e lene de ma doare[ups]. [pup] carolada
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in steiermark azi a fost cald afara si la randul meu sper ca vremea sa ramana asa. se pare ca virusi apar peste tot,eu am in celalat calculator vreo 5.azi am vorbit si cu anto si se pare ca sicalculatorul este atacat de virusi. in rest totul este bine si frumos.stefanelul meu este un neastamparat,tot ce prinde baga in gura. fetelor am si eu o intrebare:care e cea mai buna metoda pentru intarcare? acum va las pentru ca imi este lene si sa scriu.pa pa LUCRURILE MARI NU SE FAC PRIN PUTERE CI PRIN STRADUINTA.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...