Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fete din Austria (7)


Recommended Posts

...Acum ca am ajuns acasa si am lasat covrigul de la beau o bere [berica] în cinstea voastra !!!

 

M-a uns pe suflet întîlnirea nostra [grup], înca va mai aud vocile, înca mai rîd de glumele noastre !

Pentru mine a fost o zi perfecta !

Asadar: cînd vrem, se poate !!!id="Comic Sans MS">id="size3">id="green">

 

Sa stiti ca am plecat (noi toti) tocmai la timp înapoi, abia am urcat în masini (4 au fost), ca s-a si pus ploaia - cu ocazia asta mi-a fost spalata în mod natural si fara produse chimice masina...

 

Drag SRIid="green"> , îti multumim pentru buna organizare, mai bine de atît nici ca se putea ! Stiam deja ca esti de nota 10 - ce zici de 11 ???[hop]

Babee & Coid="green">: ma bucur nespus ca v-am cunoscut [cheers]- pe data viitoare, nu-i asa ? Iar lui Vio, ciubote usoare...!

Alexandraid="green"> : esti ca deobicei o dulce - înca o data, multumim sotului tau ca te-a adus si ca a avut rabdare cu bîrfa nostra românesca...Sper ca totusi i-a placut si ca mai vine.

Coroladaid="green"> [dual]: îti multumesc pentru companie si pentru conversatia de pe drumul dus-întors. Sper ca sotul tau este multumit: cum am promis, te-am dus si te-am adus înapoi în perfecta ordine, inventar intact (nu raspund pentru dulciurile consumate...)

Antoid="green"> : a fost nespus de frumos ca ne-ai sunat în timp ce noi ne tolanisem în cîrciuma si mai si...DA, ascultam muzica românesca ! ASA ai fost cu noi, chiar daca n-ai putut veni si fizic.

(Ti-ai reparat dom´le madularele ?)

 

Voi, celelalte fete: pacat ca n-ati venit.

Poate data viitoare ?

 

 

[flo][flo][flo]

 

Nelke

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns

fetelor, sa traitzi, sa-nfloritzi, sa mai faceti 1 mai si peste vreo cativa ani cand pot sa vin si io cu gashka de plozi!

 

m-am gandit azi la voi in timp ce impingeam caruciorul printre meri care ningeau cu petalele.

 

hai ca data viitoare nu mai scapatzi de mine!

 

A.

 

Adriana (24 ani - 10.11.1979) + Adriana jr (2 ani si 7 luni - 21.09.2001) + Andrei (ca.3 luni - 6.01.2004) + Dragos taticutzul (30 ani - 7.01.1974)

http://photos.yahoo.com/apaler

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by klavier

 

m-am gandit azi la voi in timp ce impingeam caruciorul printre meri care ningeau cu petalele.

id="quote">id="quote">Nici asta nu-i din drum ...!Frumos spus, te asteptam ![flo]Nelke

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Am vrut sa scriu aseara dar am ajuns jumatate moarta,am dat afara tot ce am mancat,nu stiu de ce mi-a fost rau dar acum totul e bine;ursulet s-a trezit si a pregatit micul dejun si deja au trecut toate[:D].

Ieri a fost foarte ,foarte frumos,ii multumesc Alinei pentru ce a pregatit ,si toate pentru ca ati venit,sunteti niste dragute.Nu am voie sa uit personajul principal Philip care este un dulce si pe Vio care este exemplu de barbat-vorbeste cand e intrebat-doar nu degeaba face armata[:D][}:)].

Abia astept sa ne mai vedem si poate data viitoare ne intalnim toate.

Va pup dulce pe toate[dual]si o duminica placuta.

 

alexandra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor,

 

aseara a fost ploaie torentiala pe aici,ne am despartiti la tanc altfel ne faceam ciuciulete[:D]

ma bucur ca ne am intalnit in final,a fost frumos cu toate ca multe fete n au putut veni,poate altadata[^]vremea a fost superba si ambianta excelenta,pacat c au fost numai cateva ore[V]

alinahid="Arial Black">,tre sa ti dau o bere [berica]ca m ai (re)botezat[:0],ai scris la poza toria in loc de carolada[q]vezi sa modifici numele daca poti[pup]iti multumim din suflet alinah,totul a fost perfect,si locul de intalneala,si restaurantul[roker]si muzica.pacat ca n a fost si heli.

babeeid="Arial Black">,ai ajuns cu bine acasa cu bubu?[copil]manca l ar mama,ca tare cuminte a fost,nici nu s a simtit c am avut un bebe cu noi[pup]

alexa id="Arial Black">,poate ai avut rau de masina?[:(]sotul tau ce a zis,s a crucit ce dilii suntem[:0]sau i a placut?[8D]

nelkeid="Arial Black"> multumesc si pt.ca m ai transportat si ai avut grija de mine[:)]

antoid="Arial Black"> multumim ca ai fost alaturi de noi[hia]chiar daca numai telefonic.

claudelu,id="Arial Black">,sa stii c am baut si n cinstea ta![cheers]

fetele poate tura viitoare ne gasim la salzburg,ce ziceti? eu si nelke o sa fim gazdele si v asteptam cu drag[pup]

poate vine si klavierid="Arial Black">

cu pozele mai dureaza ca am niste problemuri cu laptopul ca numai acolo pot sa le downloadez,cat de curand gasesc eu o solutie[foto]

 

cam atat,

va pupacesc,

 

 

carolada

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi dati de baut ca am fost confundata[:D]data viitoare sper sa ajung si eu.Am vazut pozele dar tu Nelke si Carolada nu va vedem fetele ati fost concentrate pe bebe mic,e tare dulce si cred ca a fost si cuminte ce se vede in poze.Aici vine furtuna acum si eu toata ziua am primit meldung de la Norton Antivirus ca ma ataca unul il cheama W 32.Gaobot.gen!Poly ati auzit de el ce drac oare vrea sper sa nu faca ceva rau prin calculator ca am bulito atunci.Sper ca data viitoare sa fie in Salzburg intilneala si poate o sa fim mai multe in Iunie ca in Iulie naste Alexandra si sigur ea nu mai poate pleca.Dar pina atunci Nelke si Carolada mi-au promis o vizita la o cafeluta si sint tare curioasa pe cand?Eu astept si nu am uitat si acum cum e vreme frumoasa puteti sa plecati mai usor de acasa,poti sa-l ei si pe sotul tau Adriana nu il lasi tot acasa[:D]sper ca nu-i frica sa vina cu 2 in masina si ajungeti la a 3 ca noi sintem cuminti incercam sa nu-l speriem.Oare cu restul de fete ce o fi ca nu mai scriu Victoria,Loredana si Madi voi ati mai scris cu ele si Andreea a venit de acasa?Adriana am vazut ca a mai scris dar restul de fete nimic in ultimul timp,si Monica la fel am inteles ca in vara ajunge aici dar nu a mai scris cand pe ce data.O seara placuta va doresc si mai asteptam poze.

 

FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai fetelor, am facut-o de oaie [:D]De doua ori [iartama][iartama] si pentru Carolada si pentru Toria, dar intelegeti si voi, dupa betia de ieri [alcool], mintea mi-e inca aburita . Nu v-am confundat, dar ma gandeam sa nu gresesc si tocmai aia am facut [mariaj]. Bere,m-am facut, halba, ce vreti voi, sunt datoare vanduta, dar stiu ca ma veti ierta

 

Klavier, data care vine nu mai scapi, cu plozi, cu sot, cu soacra, trebuie sa te infiintezi

 

Alexandra...uff imi pare rau ca ti-a fost rau [V], poate a fost inghetata...dar tot e bine ca te-a alintat sotiorul de dimineata . Ia sa ma dau si eu bolnavioara din cand in cand

 

Fetelor, nu ma mai periati atata, ca n-am facut nimic, v-am adunat la benzinarie, alt loc mai exploziv [drac] nu gasisem si apoi la cucuietii din deal...acum nu mai sunt asa incantata de alegerea mea [V]. Colac peste pupaza, s-a nimerit si harmalaie in satul unde tot restul anului nu se intampla nimic [zid]

 

Toria, le-am pozat pe cucuietele de Nelke si Carolada, dar nu stateau o secunda domne' nemiscate, total fermecate de Bubu, numai cu ochii dupa el . Las' ca le prind data viitoare, le leg si le pozez ca la buletin

 

Se aduna gasca, Toria, macar aici pe forum, vine acusici vara si li se face pofta de o barfa [grup]

 

 

[flo][flo][flo][flo] la toate fetele

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buhuhu va pup, scriu maine mai mult, va dau numai linkul cu noile pozici ale lui Bubu....

http://community.webshots.com/album/139499609WSwxwT

 

pupiciiiiiii

 

 

'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.'

 

http://www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html

Iubi si Phillip (6.02.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa..ca-mi pleca sotiorul la armata iarasi stau si eu sa va scriu.Mama e ocupata cu cupilu si ma pui la scris[:D]. Asa...plecam noi sambata dimineata la drum.Si mergem mergem, copilul nani ca e tare bine leganat si hatanat de masinuta [bonjovi] si gasim Linz, ne bagam pe A7 si da-i si mergi si nu gaseam dom'le benzinaria aia.Sun organizatoarea..cica mai sunt 5 km.Eu stiam de la Nelke ca trec Dunarea si in 500 metri e benzinaria aia.Ne gandeam noi:om fi trecut si nu stim???Bun, gasim locul cu pricina, ne postam la umbra sa nu ii fie cald copilului, si asteptam.Rand pe rand apar fetele, dupa pupiciosi si chitaieli, a trebuit sa plecam urgent ca-mi incepuse puiul chitaiala de caldura si de foame, deh-era ora.Tot drumul mi-a chitait si o data ajunsi la restaurant....mai exact in parcare a papat ce-a papat, l-a bulanasele goale[:D] si tusti in restaurant ca murea mama de sete[:D].Si am vorbit, si ne-am chitait, si-am vazut bebele Alexandrei facand miscari in burtica, nu m-am putut abtine sa nu pipai burticile Alinei si a Alexandrei si sa-mi aduc aminte si de burtocul meu[:D].Si-am papat miam miam, si-am baut berica(culmea, aia ce ziceau ca beau n-au baut..[:D][berica]-adica Alina[hippi]), copilul s-a alintat nitel, a papat si apoi s-a hotarat ca-i mai bine sa doarma ca nu-l mai baga nimeni in seama.Inainte daduse o tura prin bratele tuturor , a vazut ca-i bine si probabil si-ar mai fi dorit[huta]. Ne-a placut foarte mult si mi-a parut bine ca a zis Vio:auzi, musai sa mergem si la Salzburg.Aseara vorbeam cu Anto si-i ziceam ca urmatoarea intalnire trebuie sa fie la Salzburg..si apoi la Viena, la care amandoua spunem deodata:poate si la Graz[berica][:D].Ma bucur ca am intalnit oameni minunati si ca am o parte din Romania aici langa mine. Alexandra, sa nu razi de mutulicul meu...ca-l educai de-acasa sa nu vorbeasca mult[:D][:D][:D].Sa ne fi vazut pe mine si pe Carolada prima data cu mutuleii nostri[:D][:D][:D].Da-i al meu si eu is fericita...cu el si cu Bubu mic.[bibe] Sper ca cele 2 intalniri sa fi fost doar inceputul viitoarelor agape, la care sa ne adunam si mai multi/multe !Ii asteptam si pe cei care nu au putut/vrut sau mai stiu eu ce. Hai pupice si spor la vazut pozici...Carolada..pune dom'le pozicile si de la casa Alinei!!!! 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' http://www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html Iubi si Phillip (6.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...