Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

maramures+bistrita


Recommended Posts

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns

La Baia Mare, neaparat muzeul florilor de mina... o frumusete !

 

Ocna Sugatag e minunata, si iarna si vara, iarna se poate schia si baile cu apa sarata (iarna si vara)... Satele din jur sunt extrem de pitoresti, oamenii se imbraca in costum popular duminicile, si daca intri in casa cuiva te va uimi bunastarea si harnicia lor...

Eu am fost de revelion de cateva ori, e superb !

 

Uite link-ul hotelului unde am fost noi:

http://www.craiasca.ro/

 

Daca tot mergi acolo, poti sa treci granita in Ucraina, se merita...

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Uite cateva sfaturi de la o morosanca 100%:

 

- Sapanta

 

- Muzeul satului din Sighet sau Baia Mare

( poti vedea acelasi stil de arhitectura daca mergi pe valea Izei)

 

- manastirea de la Barsana (este o minunatie ce nu trebuie ratata!!)

 

- Muzeul mineralogic din Baia Mare

 

- manastirea de la Rohia de pe valea Lapusului

 

Calatorie placuta [cool],

 

Liliana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viziteaza in Maramures:

-biserica de lemn de la Surdesti

-neaparat, Manastirea din Barsana

-Muzeul de mineralogie din Baia Mare

-Cimitirul vesel din Sapanta

-statiuni(in unele iarna se poate schia):Mogosa,Suior,Borsa,Izvoare,Ocna Sugatag

-satele de pe Valea Izei

-inchisoarea-muzeu din Sighet

si multe altele

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Buna ziua, fete si baieti, ne tot gandim s-ajungem in Maramures in vara asta. M-ar interesa adrese de pensiuni si de oameni gospodari dispusi sa ne gazduiasca prin august, cunoasteti pe cineva? Am avut numai experiente placute cand ne-am cazat la diverse familii (in alte parti ale Romaniei), si numai experiente neplacute cand ne duceam la hoteluri, deci, gata, suntem adeptii statului la om acasa, cunoasteti pe cineva care sa ne "adopte" si pe noi cateva zile in aceasta frumoasa parte a tarii ??? « C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. » La Rochefoucauld
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
lu,more, IN "Guide du Routard 2004-2005 - Hongrie, Roumanie, Bulgarie" (a iesit in aprilie si il gasesti in librarii, nu numai la FNAC, eu l-am cumparat in Maison de la Presse) gasesti si nume de persoane (cu numarul de telefon) din diverse localitati din Maramures. Mai poti cauta si prin www.antrec.ro (o asociatie care reuneste particulari ce ofera gazda turistilor) sau direct pe google ( "pensiuni Maramures" sau "gazduire Maramures" etc) If you want to win you have to learn to be a master of the game.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...