Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum scapam de burtica de dupa sarcina


Recommended Posts

Dragele mele Cum scap-am de burtica? Pe langa exercitii, in limita timpului si chefului, dusuri, vestitele abdomene si masaj usor ce mai putem face sa ajutam la retragerea burticutei? Burticutza mea, am nascut de 12 zile se anunta a ramane cu vergetuiri si piciorele de altfel asa ca astept sugesti, si sfaturi Pupici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 39
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Pucku id="red">- sa iti traiasca comoara !!!

 

Daca ai nascut cu cezariana - nu prea ai voie sa faci gimnastica !!! Burtiera este o solutie - o poti purta ziua, ptr ca noaptea oricum muculatura este relaxata si nu are efect.

 

Este cam devreme sa te ingrijorezi de burtica- daca alaptezi o sa iti revii f repede !!! Ea se retrage in timp - uterul cel putin isi revine la forma initiala in 40 de zile (se retrage 1cm/zi).

 

Acum parerea mea este sa mai astepti putin si daca dupa 2 luni nu iti revii sa incepi cu gimnastica si cu creme.

 

Eu nu ma agit cu toate ca am ramas cu burtica, insa imi revin eu - regim nu pot tine ca alaptez frumuselul!!!

 

Bafta si sanatate ca-i mai buna decat toate !!!

 

Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999)

 

Album Andrei:

http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, mai, mai da ce grabita esti!

Cu rabdare mamicutzo se rezolva toate.

Se spune ca sunt necesare 9 luni pentru ca organismul sa revina la forma de dinainte de sarcina.

Credeam ca ne intrebi de colici( sper din inima sa nu ai parte de ele), de regurgitare si alte alea.

sa-ti traiasca minunea mica, sa se faca mare, frumoasa si desteapta, sa fie sanatoasa si sa aibe mult noroc in viatza!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama i-a dat prietenei mele o panza tare sa se lege imediat dupa nastere si apoi burtiera dar nu prea elastica, degeaba o mai iei daca nu tine burticutza.

 

Scuze fetelor, eu vorbesc din ceea ce am vazut pe langa mine, dar vine si ziua in care voi fi eu subiectul[:D]

 

Sanatate lui [copil] si felicitari!

 

Nimeni nu e perfect ! Diana .

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare!Desi nu sunt inca mamica(dar imi doresc foarte mult) stiu un remediu foarte bun pentru burtica si "aripioare".[aerob]Va trebuie un batz mai lung(e buna si coada de la matura),pe care sa il punetzi pe spate, in zona omoplatzilor si sa il tzineti cu ambele maini .Aplecati-va lateral ,intr-o parte si in cealalta de cat mai multe ori.[cool] Nu este greu si efectele se vad, dar asta depinde si de cat de tare va doare burtica. Multa sanatate la mamici si bebelushi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...