Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum scapam de burtica de dupa sarcina


Recommended Posts

Buna, gtania, m-as intinde pe multe pagini incercand sa-ti explic executarea fiecarui exercitiu. Insa am o idee mai buna: am facut o schita a fiecarui exercitiu in parte cu cateva explicatii, sa le intelegi mai usor. Promit sa o scanez si daca-mi dai o adresa de email, ti-o trimit ca file atasat. Sau imi poti scrie pe adresa personala de email: anapharm@msn.com Va pup pe toate dulce! DPN 5 August - Fetita Raluca - Dr. J. Moruzzi "Cand iti ploua in suflet, fa-ti umbrela dintr-o bucurie". Ana Burtch
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 39
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu am fost uimita cum de aici in J sunt asa de multe mamici trase ca prin inel. Tot felul de mamici, de doua ori mamici, de trei ori mamici. Aici se practica centurile prenatale si postnatatle, exista un raion intreg de centuri. Eu am purtat din luna a treia a patra si imediat dupa nastere. (prin Cezariana) Mi-a dat centura chiar din spital. M-am mirat cand mi-a pus-o chiar in spital taiata fiind. Sincer vorbind nu ma asteptam sa mai ajung la normal, era cumplita imaginea din oglinda. Eram asa de deprimata ca nu mai credeam ca o centura ma mai poate salva. Dar se pare ca aceasta centura magica a functionat. Eu n-am facut nic un fel de gimnastica fiindca eram istovita de treburile casei si de BB (plimbari, culcari, etc). Burta s-a retras ultima, cam la 9 luni dupa nastere am ajuns sa arat la fel ca inainte. Sanatate la BB si multa multa rabdare. C& Mi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mai am burtica si acu dupa ...ani, dar cand vreau sa imbrac ceva mai..sexy, am o centura faina. Cu doua cezariene intr-un an, nu mai pot fi fotomodel. Chiar unu' din copii mi-a zis ca am fundu gras!!!!- Ei nu-i chiar asa.....[hop]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum am promis, schema cu exercitii e gata, am scanat-o si o trimit email celor care o doresc.Am incercat sa scriu cat mai putin si cu desene( totul in 2 pagini), eu zic ca sunt usor de interpretat, dar mai dificil de executat[zz]. Barem eu la ce burtoi am nu pot sa fac nici macar unul si nu-i nimic, ca face gagalicea destul sport in burtica. Daca aveti intrebari, va astept. Ideal este sa perseverati. Va anunt de acum ca primele rezultate vizibile apar dupa cca o luna. Masurati-va circumferinta taliei saptamanal si faceti o comparatie. Va pupicim! Sanatate tuturor! Ana & Ralucuta din burtica[grasa] DPN 5 August - Fetita Raluca - Dr. J. Moruzzi "Cand iti ploua in suflet, fa-ti umbrela dintr-o bucurie". Ana Burtch
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Buna mamicilor!Problema mea ca a majoritatealor este cele 20 de kg acumulate in timpul sarcinii!Eu sunt o proaspata mamica!Acum 2 sapt am nascut o frumusete de fetitza si la nastere nu am pierdut decit 6 kilograme!Adica am 73 de kg la 163 cm si la 20 ani!Ajutati-ma si pe mine cu un sfat ptr a scapa cit mai repede de kg astea!Eu am nascut prin cezariana si alaptez deci..astept sfaturile voastre!Pupici si multa sanatate voua si puiutzilor vostrii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aleyna, Sa-ti traiasca fetitza si sa creasca mare si frumoasa... Iar tu mai asteapta putin pana sa dai jos kilogramele in plus.. Pana atunci citeste ce au scris celelalte mamici la subiectul asta si dupa ce te refaci fizic incepe si pune in aplicare sfaturile lor! Multi pupici pt. mamici si pt. pitici Oake si Bebitza http://community.webshots.com/user/bebitza_vlad
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Burta, cand scapam de ea? Babele zic ca in 9 luni se face in 9 luni se trage...vedea-u-as eu si pe asta!!! Am nascut acum 5 luni si parca tot gravida sunt[bang][bang][bang] Claudia[mamica] si Raul(01.04.2004) [copil] [url="http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos"][foto]Poze familie[/url] [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu"][foto]Pagina personala DC[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...