Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum scapam de burtica de dupa sarcina


Recommended Posts

De chiloti elastici am auzit da nu prea sunt buni.Daca sunt mari sa iti ajunga elasticul sa iti tina si stomacul atunci sunt mult prea mari in fund.Iar daca sunt buni la fund e prea scurta banda elstica si atunci se revarsa stomacul.Daca ar fi numai burta...eheee.Aasa ca eu am cautat si nu gasesc o lenjerie intima elastica eficienta.Iar cu cele de pe internet nu ma bag ca sigur nu mi se potrivesc. Stiti ce am cautat in schimb?Corsete.Da nici din alea nu am gasit aici.In schimb am gasit o pagina pe internet da livreaza numai in state si in Hawai.Asa ca daca nu ajungem in Hawai ajungem la exercitii. Alina si bebe Dragos http://www.inarad.ro/dragos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 39
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna fetele, sunt mama unui bebelus de trei luni, si , totodata, o mica balenuta de 86 de kg..va dati seama ce" burtica "pot sa am... dar nu disper , si sa va spun si voua de ce. la prima sarcina am pus la fel de multe kilograme, adica vreo25-30, dar am reusit sa le dau jos. in primul rand prin alaptat , si ceva miscare, si cand am terminat cu alaptatul, am ajuns sa fac electrostimulare, si uite asa s-au dus si burtica, si aripioarele! deci daca vreti sa dati jos burtica, apelati la asa ceva, dar nu oriunde, pt ca nu toate cabinetele au aparate bune.Va spun asta pot ca am trecut prin asta, prima data m-am dus la un cabinet unde se statea cam 50 minute, dar nu s-a vazut mare lucru, si a doua oara, am gasit un loc unde se statea 20 minute, dar dupa fieare sedinta dadeam cate un cm jos, sau mai putin... eu acum alaptez, dar tin oarecul un regim disociat, regimul montignac, si pot sa zic ca lapte am, bebe e multumit, mananc si fructe si legume, mmai multe ca inainte pot sa zic, dar nu mai mananc paine, dulciuri, paste,..si incepe sa se vada cum se duc kg. daca va e de folos cu ceva ce v-am zis, m-as bucura. va pu, cristina, mama lui norris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si noi ne chinuim [greutati] rau de tot, si dupa 15 luni nu se prea vede. Kilogramele se duc, burta nu. Si eu cred ca e mostenire de familie. Normal, daca faci [aerob] de performanta (cine poate zilnic, ca eu n-am cand) nu se mai vede, dar cum te opresti, cum creste la loc, parca are drojdie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost mai norocoasa. Nu am burtica deloc, e la fel ca inainte. Si asta chiar de la 2-3 luni dupa nastere. Depinde de structura fiecareia, oricum. In fine, dureaza cel putin 3 luni ca sa scada burtica, uneori mai mult. Dar abia daca nu vedeti rezultatele dupa vreo 6-9 luni, atunci trebuie sa va ingrijorati si sa faceti ceva. Exercitiile fizice sunt solutia. Mult succes si sa va traiasca ingerasii. Ancuta & [copil] Martijn, (24.10.2003) http://community.webshots.com/user/Busch_family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am pus centura de la chicco.e f. buna dar nu pot sa o pui tu.trebuie altcineva sa o stranga ca n ai cum.asta e cam singurul inconvenient.doctorul meu care m a facut cezariana m a spus sa nu pun dar sa incep exercitile imediat a doua zi cum es din spital.asta se intampla 9 zile dupa operatie.cum lenea urla in mine m am cumparat frumos centura.iar in loc de exerciti acum dupa 4.5 luni de la operatie pun centura cu electosimulare.nu este din alea care se dau la teleshopping.pe alea nu le am incercat e luata de afara ,dar cam acelasi principiu de munca.inainte de sarcina am mers si eu in cabinet de infrumutesare si am facut cura completa de electrosimulare cu electrozi alternata cu parafango si masaj.e f.placut.face pielea frumoasa ,se ia din celulita.muschi isi revin si parca esti mult mai lejera si mai rezisrenta la oboseala dar nu slabeste si eu sunt o persoana care dau jos imediat.din maternitate am estit numai cu un kil. ramas din sarcina din cei 14 care pusesem.singura solutie cred ca e regimul si sportul.din ce am vazut la cunostinte banda de alergat face minun.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,fetele! Ma intereseaza si pe mine subiectul,metode de scapat de burtica.Eu am nascut acum o luna si ceva,prin cezariana.Spre bucuria mea,cind am ajuns acasa adica dupa 3 zile de la operatie, aveam aceeasi greutate ca inainte de sarcina, iar in primele 2 saptamini de stat acasa si alaptat,trezit noaptea ,etc[xx(]am mai slabit vreo 4 kg.Acum am cu 20 de kg.mai putin !!Pielea pe burtica e labartata rau, am si ceva vergeturi,am incercat tot felul de creme in timpul sarcinii,dar...degeaba.Am nascut un bebelus mare ( 4.200), burtica era pe masura, asa ca am ramas cu burticuta.Am purtat centura, tot ce facea era s-o mai ridice putin[8D] Dupa o luna de la cezariana,ma duc eu la doctor la control si il intreb daca pot sa fac miscare,sport etc. Am liber la toate( inclusiv [xinpat].Asa ca m-am reapucat de [bicla]!!!Asta chiar mi-a facut bine,intr-o saptamina am vazut cum muschii incep sa-si revina,si am de gind sa perseverez.Inainte de sarcina mergeam de citeva ori pe saptamina pe bicileta.Acum am timp s-o fac mai des, bebe sta cu bunicuta in parc si eu....hai-hui calare!! Sotul meu merge peste tot cu bicicleta,chiar la ziare sau cind ia piine [:D],dar are o conditie fizica super,nici nu-i dai virsta,are 36 dar arata mult mai tinar. Parerea mea e ca burtica tot cu sport dispare,plus eu acum alaptez si maninc ca in timpul sarcinii-nu mult,ci dimpotriva rational:legume proaspete, fructe,gratar de pui,am eliminat total cartofii,varza,fasolea si sucurile acidulate(care imi plac de mor!). Asa am slabit de acum sint mai subtire ca inainte de sarcina,dar contribuie si oboseala,desi am un [bibe]cumintel,tot maninca noaptea,etc.Cele care au nascut stiu despre ce e vorba,noptile nedormite te slabesc de nu se poate... Astept si alte idei de la voi,intre timp perseverez cu [bicla],cit mai e vreme frumoasa. Jojonel si bebe Freddy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...